Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия анти-радар!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Най-добрия анти-радар!

    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
    Викат му LIDAR.В Сърбия ченгетата са с такива.Имат и на радиовълни.Аз съм с Кобра 9330 и съм доволен.Скъп е-140 до 180 лева се намира ама се изплаща.Засича и лазерните радари.Поне според книжката към него.За ТР-4(трафик радар 4) на нашите ченгета няма грижи, дори и в режим на единичен импулс("стреляне"-както му викат).
    Вчера на връщане от Пловдив карах по пътя през Белово и Костенец.В Костенец кукерите бяха на един завой вътре в града точно преди бензиностанцията на Лукойл.Радара им беше в непрекъснат режим и Кобрата ревна още преди завоя на който се бяха скрили.Явно хвана отразени сигнали от околните сгради.След Момин проход на спускането към кръстовището с караулка на НУГ откъдето смятах да се кача на магистралата Кобрата пак ревна.Там пътя върви успоредно на магистралата и видях кукери, които засичаха спускащите се от мотел Ихтиман в .Там хората обикновенно засилват за баира преди тунела.Там пък бяха в режим единичен истрел но Кобрата ги хващаше при всеки истрел.
    На Ботевградско шосе точно срещу Деу Моторс един ден лепнах едни кукери с радар в импулсен режим и се настаних срещу тях за да сравня Кобрата и един Сейвър-руски.Значи в импулсен режим руското чудо сработваше несигурно.Средно на 2 до 3 изстрела-сравнявано с Кобрата.
    http://www.radarbusters.com/2005spec...ingarticle.cfm - тук можете да видите инфо за радар детекторите и инфо за RDD(radar detector detectors) устройствата, с които се откриват радарни детектори в автомобилите- како примерно в Гърция където са забранени.
    http://www.radar-express.com/-тук има инфо за радарните честоти и друга полезна информация.

    Стремете се да не карата със скорост по-висока от позволената с 10-15 километра тогава хем движението ще е по - безопасно хем кукерите ще са излъгни в щенията си.
    ...завършил съм радарна техника...Куките не са с ТР-4 а ТР-4Д т.е модифициран.В режим импулс радара се настройва на определена скорост и само когато скоростта е над зададената радара фиксира и се включва...ако е на режим Т - ще го засечеш-да така е.....непрекъснато подаване на импулс,но ако е на режим Е....пиши се бегал......импулсите са високочестотни и антирадара не реагира.
    Мой приятел удари в земята си чисто нов американски антирадар за 230 долара за това,че книжката му ще улети за 2 месеца......не се лъжи....най добрия антирадар е максимум 8-9 км над ограничението....максимум до 20...тогава не боли-може и с фиш да минеш.В провинциятя ся ТР-4-засича и в двете посоки затова сигнала е силен и силно отразим.....засича се от Кобри,Анаконди и Кустенурки даже....пробвай с видеорадарите и ТР-4Д.....става кофти
    Последно редактирано от Goblin; 02-08-09, 21:28.

    Коментар


    • До: Най-добрия анти-радар!

      Къде има специалност радарна техника...сигурно не е в БГ.
      При праг на скорост радара измерва в постоянен режим и излъчва звуков сигнал ако измери скорост над конфигурирания праг. То и 10 Гхц си е висока честота...даже напоследък се води СВЧ.


      2.6 Режими на измерване на скороста:
      2.6.1 Непрекъснат /Н/ - непрекъснато измерва скорост. Ако има превишение на въведеното ограничение фиксира измерената скорост на двата дисплея, при което показанието мига, съпроводено от прекъснат звуков сигнал. На главния дисплей се фиксира и показанието на времето.
      2.6.2 Единичен инпулс /Е/ - включва СВЧ излъчването за време от една секунда и измерва скорост.При превишаване на въведеното ограничение фиксира измерената скорост на двата дисплея, при което показанието мига, съпроводено от прекъснат звуков сигнал. На главния дисплей се фиксира и показанието на времето

      Коментар


      • До: Най-добрия анти-радар!

        Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
        Къде има специалност радарна техника...сигурно не е в БГ.
        При праг на скорост радара измерва в постоянен режим и излъчва звуков сигнал ако измери скорост над конфигурирания праг. То и 10 Гхц си е висока честота...даже напоследък се води СВЧ.


        2.6 Режими на измерване на скороста:
        2.6.1 Непрекъснат /Н/ - непрекъснато измерва скорост. Ако има превишение на въведеното ограничение фиксира измерената скорост на двата дисплея, при което показанието мига, съпроводено от прекъснат звуков сигнал. На главния дисплей се фиксира и показанието на времето.
        2.6.2 Единичен инпулс /Е/ - включва СВЧ излъчването за време от една секунда и измерва скорост.При превишаване на въведеното ограничение фиксира измерената скорост на двата дисплея, при което показанието мига, съпроводено от прекъснат звуков сигнал. На главния дисплей се фиксира и показанието на времето

        Абсолютно точно казано!

        Коментар


        • До: Най-добрия анти-радар!

          Първоначално публикуван от sithius Преглед на мнение
          ...завършил съм радарна техника...
          Само от любопитство: след като радар-детектора се шашка от микровълновите датчици на автоматичните врати, един такъв датчик (на 10 или на 24GHz) насочен срещу радара ще внесе ли някакви смущения в показанията?
          Шашка ли се радара (полицейския) ако попадне в лъча на някоя насочена антена на 5GHz? Забелязал съм, че когато траекторията на колата съвпадне с траекторията на лъча на антената, X-банда на радар-детектора пак откача, предполагам от някой хармоник.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • До: Най-добрия анти-радар!

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Само от любопитство: след като радар-детектора се шашка от микровълновите датчици на автоматичните врати, един такъв датчик (на 10 или на 24GHz) насочен срещу радара ще внесе ли някакви смущения в показанията?
            Според мен , ДА !

            Коментар


            • До: Най-добрия анти-радар!

              Първоначално публикуван от sithius Преглед на мнение
              ...завършил съм радарна техника...Куките не са с ТР-4 а ТР-4Д т.е модифициран.В режим импулс радара се настройва на определена скорост и само когато скоростта е над зададената радара фиксира и се включва...ако е на режим Т - ще го засечеш-да така е.....непрекъснато подаване на импулс,но ако е на режим Е....пиши се бегал......импулсите са високочестотни и антирадара не реагира.
              Мой приятел удари в земята си чисто нов американски антирадар за 230 долара за това,че книжката му ще улети за 2 месеца......не се лъжи....най добрия антирадар е максимум 8-9 км над ограничението....максимум до 20...тогава не боли-може и с фиш да минеш.В провинциятя ся ТР-4-засича и в двете посоки затова сигнала е силен и силно отразим.....засича се от Кобри,Анаконди и Кустенурки даже....пробвай с видеорадарите и ТР-4Д.....става кофти
              Колко са високочестотни импулсите?
              В смисъл кое им е високо честотно,честотата на следване,просължителноста на импулса ли е много малка?
              Кое уважаеми?И за човек завършил радарна техника малко по-технически се изразявай.Значи радара е в чудодейния режим Е и не излъчва нищо(аз не мога да го засека защото не излъчва) в един момент автомобил в зоната на действие на радара надвишава зададената скорост и радара се включва и го засича?????
              Та значи как така радара, който не излъчва усеща скороста на автомобила, сравнява я със зададената и чак тогава се включва???
              По някакъв акустичен канал ли усещата скороста на автомобила?Чрез спътник ли?Или има малко устройство за хвърляне на боб!?
              От несвързаното ти обяснение това излиза и за да се опиташ да подсилиш ефекта от думите си , започваш изложението с малък анонс какво си завършил.Това по-добре да не го беше казал защото директно удря по компетентноста ти.
              Подозирам обаче че си искал да кажеш, че радара работи в режим на мноооого кратки импулси, за да маскира работата си.Импулсите са така подбрани(като продължителност), че да не се получи сигурно задействие на радар-детекторите.И едва когато се надвишала праговата скорост да включи радара в режим на постоянно излъчване та да засече скороста.Тука пък е следващата безмислица, след като радара е предвиден да измерва скороста и в импулсен режим а не само в режим постоянно излъчване , за какво му е да минава в режим постоянно излъчване при засичане на автомобил със скорост по-висока от праговта.Той така или иначе вече е регистрирал скорост по-висока от праговата.Това не ти е ПВО доплеров радар с захват и селекция на целта по скорост.
              А за високочестотните импулси направо ме смая ..... да беше писал за продължителност на импулсите, за коефициент на запълване на импулсите, за честота на следване на импулсите.....

              Аз ще пропусна умишлено какво съм завършил , защото при разглеждането на такъв елемнтарен казус не е необходимо специализирано образование........поне за мен...
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • До: Най-добрия анти-радар!

                Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                Къде има специалност радарна техника...сигурно не е в БГ.
                При праг на скорост радара измерва в постоянен режим и излъчва звуков сигнал ако измери скорост над конфигурирания праг. То и 10 Гхц си е висока честота...даже напоследък се води СВЧ.


                2.6 Режими на измерване на скороста:
                2.6.1 Непрекъснат /Н/ - непрекъснато измерва скорост. Ако има превишение на въведеното ограничение фиксира измерената скорост на двата дисплея, при което показанието мига, съпроводено от прекъснат звуков сигнал. На главния дисплей се фиксира и показанието на времето.
                2.6.2 Единичен инпулс /Е/ - включва СВЧ излъчването за време от една секунда и измерва скорост.При превишаване на въведеното ограничение фиксира измерената скорост на двата дисплея, при което показанието мига, съпроводено от прекъснат звуков сигнал. На главния дисплей се фиксира и показанието на времето
                Виж това ввече е правилното обяснение, и ако радар детектора не реагира на импулси с продължителност 1 сек. или по-кратки водача няма да е предупреден на време.Макар, че при висока скорост дори и да ти писне радар-детектора едва ли ще имаш време да реагираш.
                спасението е ако си хванал по рано импулса излъчен за друг автомобил и разбира се не си подминал това като случайно задействие на твоя радар детектор .И при радар детекторите , както и при повечето устройства има тактика на употребата им, която предполага известен мисловен процес , а не първосигнално възприемане на информацията.
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • До: Най-добрия анти-радар!

                  Мисля че споровете са безпредметни, от гледната си точка на неразбиращ мисля че всички говорите за едно и също нещо на различни езици.

                  Конкретно по моите географски ширини, радарът е инструмент зад който седи човек. Този човек не пасе трева, и има доста солиден усет кога даден водач превишава скоростта и кога не. Работата му е в общи линии по лесна и от тази на снайперист който гледа кой е с генералски пагони и кой е редник

                  След набелязване на обекта, дали чичката ще пусне радара в импулсен режим, в постоянен, или дали ще пусне зад възвишението димка която ще изпише "Падна ли ми" с розов пушек, обекта при всички положения е в кюпа. Разлика има предполагам за тези около и зад него, които ще хванат или не отраженията от "простреляния".

                  Предвид че българската полиция по скромните ми наблюдения прекарва зад радарите около 500 (5000, 50000, все тая) пъти повече време от щатските си колеги, вярвам че се справят значително по-добре. И че владеят още повече трикове.

                  За лазерните радари (лидари ли им викат ?) тук продават под път и над път някакви диоди които ги заслепяват. До колкото знам работят читаво.

                  Грозният детайл е че и "лидарът" не пасе трева, и като го заслепят вади "JAMMED !" с големи букви на екрана. Демек "Заглушиха ме / Заслепиха ме".

                  От там почва един безкраен празник, предвид че глобата за активна намеса в работата на измервателен уред в ръцете на официално лице представител на закона е с бая бои по-гъста от глобата за засичане на такъв уред. Ако въобще има такава.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • До: Най-добрия анти-радар!

                    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                    Виж това ввече е правилното обяснение, и ако радар детектора не реагира на импулси с продължителност 1 сек. или по-кратки водача няма да е предупреден на време.Макар, че при висока скорост дори и да ти писне радар-детектора едва ли ще имаш време да реагираш.
                    спасението е ако си хванал по рано импулса излъчен за друг автомобил и разбира се не си подминал това като случайно задействие на твоя радар детектор .И при радар детекторите , както и при повечето устройства има тактика на употребата им, която предполага известен мисловен процес , а не първосигнално възприемане на информацията.
                    Трафик радар ТР4 е доплеров радар с непрекъснато излъчване,с микропроцесорно управление и селекции на скорост.Използва се за измерване скоростта на фронтално движещи се обекти с максимално отклонение до 8 градуса.Предавателя е т.нар. Гън генератор /ако знаеш какво е това..../с непрекъсната мощност до 20 мВ и честота 10525 плюс/минус 30 MHz.Антената е фазово конпенсиран рупор с усилвател над 20 ДВ ширина на диаграмата на излъчване 15 градуса в хоризонтал и вертикал.Микропроцесора е въз основа на Щатския микроконтролер МС68НС11А1 на Моторола......Единичния импулс Е включва СВЧ излъчването за време до 1 сек.При превишение на въведеното ограничение фиксира измерената скорост .....по технически от това да ти го обяснявам ли?Или и това е елементарно казано......
                    това стига ли ти или да дам допълнителни разяснения?!
                    Мисля,че това ще ти е достатъчно.......А какво си завършил-незнам........
                    Последно редактирано от sithius (Виталий Ив. Димитров); 11-08-09, 19:16.

                    Коментар


                    • До: Най-добрия анти-радар!

                      Нещо разговора започна да загрубява сякаш, а не трябва.

                      Наскоро имаше тема "За или против GPS" с преобладаващо мнение: за, но като инструмент, а не като нещо, което да мисли вместо водача. Смятам, че се отнася и за радар-детекторите.

                      С известен тренинг може да те спаси от хитринките на КАТ, ако и да го вдигат в последния момент - радарите не са чак толкова хитри, че да засекат точна скорост, ако в този момент усилено скачаш по спирачките. Верно, полицаят е абсолютно наясно, че си в нарушение, но няма как да го докаже. Остава риска задната кола да ти вкара багажника в купето, но това е друг въпрос, за друга тема.

                      Опитвам се да кажа, че почти всеки радар-детектор е добър, стига да знаеш как да го използуваш.

                      Въпроса за датчиците по автоматичните врати остава, мога малко да го променя: ако ме засекат с неправилна скорост и радарът се намира в близост до някое такова пискало, мога ли да се заяждам за некоректни показания на радара? То ясно, че мога де, ама доколко дава реално отклонение и доколко отклонението е предсказуемо?
                      Доколко може да повлияе на радара работещ лаптоп с 811.а WiFi, активно в момента на засичане? Знам, че е друга честота, но щом радар-детектора го хваща понякога (е баш с лаптоп не съм пробвал, но 500mW рутерборд с 32dBi антена се засича на няколко километра), що пък да не шашка радара? Някой пробвал ли е?
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • До: Най-добрия анти-радар!

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Нещо разговора започна да загрубява сякаш, а не трябва.

                        Наскоро имаше тема "За или против GPS" с преобладаващо мнение: за, но като инструмент, а не като нещо, което да мисли вместо водача. Смятам, че се отнася и за радар-детекторите.

                        С известен тренинг може да те спаси от хитринките на КАТ, ако и да го вдигат в последния момент - радарите не са чак толкова хитри, че да засекат точна скорост, ако в този момент усилено скачаш по спирачките. Верно, полицаят е абсолютно наясно, че си в нарушение, но няма как да го докаже. Остава риска задната кола да ти вкара багажника в купето, но това е друг въпрос, за друга тема.

                        Опитвам се да кажа, че почти всеки радар-детектор е добър, стига да знаеш как да го използуваш.

                        Въпроса за датчиците по автоматичните врати остава, мога малко да го променя: ако ме засекат с неправилна скорост и радарът се намира в близост до някое такова пискало, мога ли да се заяждам за некоректни показания на радара? То ясно, че мога де, ама доколко дава реално отклонение и доколко отклонението е предсказуемо?
                        Доколко може да повлияе на радара работещ лаптоп с 811.а WiFi, активно в момента на засичане? Знам, че е друга честота, но щом радар-детектора го хваща понякога (е баш с лаптоп не съм пробвал, но 500mW рутерборд с 32dBi антена се засича на няколко километра), що пък да не шашка радара? Някой пробвал ли е?
                        ТР4 имат допуск на грешка плюс/минус 1км. но в зависимост от скороста се покачва....има таблици за това.....

                        Коментар


                        • До: Най-добрия анти-радар!

                          Аз ще пропусна умишлено какво съм завършил , защото при разглеждането на такъв елемнтарен казус не е необходимо специализирано образование........поне за мен...

                          О уважаеми Крюшо извитете за импулсивно създадения у Вас мисловен процес в следствие на моето обяснение-не исках да тормозя крехкия Ви мозък....Вие лице на Сорбоната.....извинете ме още веднъж
                          Последно редактирано от Goblin; 11-08-09, 19:45.

                          Коментар


                          • До: Най-добрия анти-радар!

                            По-полека , не се пали толкова а ТТД на ТР4Д ги има на хиляда места, така че са известни на аудиторията.А какво е Гън диод, тунелен диод,диод на Шотки и прочие полупроводникови прибори аз незнам
                            Много е весело , когато някой се опита да ограмотява околните по принципа ...В царството на слепите едноокия е цар


                            А какво съм завършил няма как да знаеш, понеже не се хваля и не ми се налага да го използвам за да подсиля тезата си.
                            Успех!
                            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                            Коментар


                            • До: Най-добрия анти-радар!

                              Колега sithius, на настоящия етап капацитетът на форумната администрация за боравене със / озаптяване на / заядливи потребители се свежда до една бройка.

                              Тази бройка е присъдена пожизнено на колегата със симпатичен крюшовски (сароянски) аватар.

                              Отваряне на допълнителни слотове на търпимост към заядливи потребители в обозримо бъдеще не се предвижда. И с един си имаме достатъчно работа. А и така или иначе ще са само бледо копие на оригинала. С който оригинал сме в общи линии свикнали.

                              Метеоритното ви влитане в стратосферата на качествената заядливост е интересно и ярко, но се опасявам че с продължаването в същата посока тропосферата ще се сгъсти, което може да доведе до ярък пример на "изгори за да светиш", що се отнася до по-нататъшното ви оставане във форума.
                              Последно редактирано от Goblin; 12-08-09, 16:58.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • До: Най-добрия анти-радар!

                                Първоначално публикуван от sithius Преглед на мнение
                                ТР4 имат допуск на грешка плюс/минус 1км. но в зависимост от скороста се покачва....има таблици за това.....
                                Не това, не питах за грешката на радара по-принцип. Става дума, че като радара ме "светне" с поредица от импулси, а аз в този момент минавам край датчик на някоя врата, работещ на приблизително същата честота като радара, доколко радара успява да отсее кой от отразените от колата сигнали си е негов и кой-не? Ситуацията е съвсм реална, всеки ден минавам покрай 3 такива места.

                                Щото тия рдари са разработвани някъде към края на каменната ера, когато GHz като мерна единица у нас се свързваше само и единствено с военните. Въпроса е доколко са стабилни в съвременните условия?

                                Сега се сещам и още нещо - едно Пежо, шестотин и нещо, новичко и с много екстри (прекалено много според мен) ме побърка, докато се усетя, че има някаква идиотска drive asistence система, която освен всичко друго, използува датчиците на парктроника на предната броня. Не ги знам на каква честота са, но X-банда не млъкна. Като ме спре катаджията с такова нещо, как да му обясня, че нямам активен анти-радар?
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X