Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия анти-радар!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Най-добрия анти-радар!

    Твърдението,че Кобра шашка радарите е за лаици.Това е пасивен РАДАРДЕТЕКТОР, който работи с отразения лъч на полицейския радар.Той не излъчва нищо.Като ви спрат за скорост освен часа ,гледайте и метрологичната пломба на радара и дали има такава.Куките го пипат и после скороста става с 5 км. отгоре,точно за акт.И ко шъ праим сига!!!

    Коментар


    • #77
      До: Най-добрия анти-радар!

      друго което може да ви е от полза , да сте сигурни че часовника ви е абсолютно точен +/- 5сек. на радарите им обикновено не са

      Коментар


      • #78
        До: Най-добрия анти-радар!

        Първоначално публикуван от novia Преглед на мнение
        друго което може да ви е от полза , да сте сигурни че часовника ви е абсолютно точен +/- 5сек. на радарите им обикновено не са
        За точно време си има 180 колеги, избира се от мобилен телефон също, от моя Вивател избирам 02180 и си чуваш точно време, като едно време.

        Коментар


        • #79
          До: Най-добрия анти-радар!

          Първоначално публикуван от cancel Преглед на мнение
          Анти -радара е нож с две остриета.Пробвах ме една Кобра с един приятел полицай.Минаваме покрай катаджийте ,които са с включен радар ( уговорката с катаджийте беше да видим как ще реагира Кобрата на полицейският радар.)Значи минаваме три пъти ,Кобрата ни дава сигнал преди завоя ,тоест преди да ни видят ченгетата .Но ние караме със 40км при ограничение 50.А на радара показва ,че сме карали със 65км .Така ,че може да спазваш скоростта а полицеиският радар да отчете че караш с по голяма скорост.Смятаме че сигнала ,който се пуска от кобрата шашави полицеиският радар и той показва грешна скорост.И при другите опити имаше разминаване със скоростта ,която караме и действителната ,която отчита радарат им..Полицайте ни викат ,че били чули че тия новите JPRS GERMINI и другите марки дето ги продавали по Метро ,технополис и др.имали вградени детектори ,които само приемат сигнала от полицейският радар и не му пречат..Така че тия кобри дето ги хвалите ,лично видях как шашавят полицейските радари ..
          Ще ни обясниш ли какво е JPRS GERMINI?
          Искаааааам JPRS GERMINI!!

          Отговорът на темата е - Най-добрия антирадар е JPRS GERMINI!!
          Произведен в Козлодуй.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #80
            До: Най-добрия анти-радар!

            Изкам да споделя следното:Във Варна са наслагали камери с радари на много места.На всяко кръстовище в центъра има камери ,които снимат нарушители минали на жълто или червено.За скорост установих на 2 места:На излизане от Варна в посока София след последния светофар преди разклона за летището.Мислиш че си на магистралата вече,и хоп снимка.На влизане от Зл.пясъци,май се пада с/у делфинариума.На обходния за Албена.Ако има колеги от форума по светнати по темата моля да споделят повече.Толкова камери не съм виждал дори и в чужбина.Незнам дали не са камуфлаж повечето.

            Коментар


            • #81
              До: Най-добрия анти-радар!

              Аз имам руски антирадар. Купих го преди 4 години за 90 лева. Оттогава нямам проблеми с превишената скорост - лови радарите от около 5 км. При режим "магистрала" лови всички сигнали наоколо - охранителните системи на бензиностанциите, клетките на GSM-ите и т.н., затова винаги го включвам на градски режим. Много пъти ме е спасявал, но и ченгетата са хитри - няколко пъти вече ми се случва да ме хващат за изпреварване на непрекъсната - прав участък, непрекъсната линия, пред теб лелка с москвич и скорост като за офроуд, естествено, че изпреварваш, ... но ченгетата са изключили радараскрили се в някоя отбивка, и дебят такива като мен, и следва както казва колегата: "И са ко шъ праим?!" Аз обаче се не давам и казвам: "Са шъ ма пускати да си ода, щото ако ми пишете акт, във възражението ще пиша, че сте ми искали рушвет, че и свидетели ще намеря, пък вие доказвайте пред началника си, че не е така!" - и минава, само веднъж ми писаха акт, но аз го обжалвах и той падна, щото доказах, че е валял сняг и осовата линия не се е виждала.
              Давам си сметка, че не съм прав в тези си действия, но представете си, че всички спазваме всички правила, забрани, ограничения, то при тази наша пътна инфраструктура ще означава, че ще се движим като охлюви, както беше някога - тръгваш някъде от центъра на България рано сутринта по тъмно, и вечерта по тъмно си минал тристата км до морето. Аз лично смятам, че основната и главна причина за тежките произшествия е точно скапаната ни пътна инфраструктура.

              Коментар


              • #82
                До: Най-добрия анти-радар!

                Първоначално публикуван от varchev Преглед на мнение
                Аз имам руски антирадар. Купих го преди 4 години за 90 лева. Оттогава нямам проблеми с превишената скорост - лови радарите от около 5 км. При режим "магистрала" лови всички сигнали наоколо - охранителните системи на бензиностанциите, клетките на GSM-ите и т.н., затова винаги го включвам на градски режим. Много пъти ме е спасявал, но и ченгетата са хитри - няколко пъти вече ми се случва да ме хващат за изпреварване на непрекъсната - прав участък, непрекъсната линия, пред теб лелка с москвич и скорост като за офроуд, естествено, че изпреварваш, ... но ченгетата са изключили радараскрили се в някоя отбивка, и дебят такива като мен, и следва както казва колегата: "И са ко шъ праим?!" Аз обаче се не давам и казвам: "Са шъ ма пускати да си ода, щото ако ми пишете акт, във възражението ще пиша, че сте ми искали рушвет, че и свидетели ще намеря, пък вие доказвайте пред началника си, че не е така!" - и минава, само веднъж ми писаха акт, но аз го обжалвах и той падна, щото доказах, че е валял сняг и осовата линия не се е виждала.
                Давам си сметка, че не съм прав в тези си действия, но представете си, че всички спазваме всички правила, забрани, ограничения, то при тази наша пътна инфраструктура ще означава, че ще се движим като охлюви, както беше някога - тръгваш някъде от центъра на България рано сутринта по тъмно, и вечерта по тъмно си минал тристата км до морето. Аз лично смятам, че основната и главна причина за тежките произшествия е точно скапаната ни пътна инфраструктура.
                Оригинален подход, хареса ми.
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • #83
                  До: Най-добрия анти-радар!

                  Подходът е оригинален докато полицайте от патрула не решат да играят по неговите правила и да го арестуват за опит за даване на подкуп например, пък нека той да доказва предлагал ли е или не...

                  Не мисля, че с подобен брутален подход трябва да се подхожда към ситуация, в която виновният е ясен.

                  По темата - преобладаващото мнение на феновете на радар-детектори е, че две са водещите марки - Валентин 1 и Ексорт.

                  Първият производител се харесва заради високата си чувствителност на сигнали, а вторият заради екстрите си.

                  В този форум има достатъчно информация за повечето марки, които си струват:

                  http://www.radardetector.net/forums/

                  Коментар


                  • #84
                    До: Най-добрия анти-радар!

                    Давам си сметка, че не съм прав в тези си действия, но представете си, че всички спазваме всички правила, забрани, ограничения, то при тази наша пътна инфраструктура ще означава, че ще се движим като охлюви, както беше някога - тръгваш някъде от центъра на България рано сутринта по тъмно, и вечерта по тъмно си минал тристата км до морето. Аз лично смятам, че основната и главна причина за тежките произшествия е точно скапаната ни пътна инфраструктура.
                    И тези малоумници които я потдържат, и решават къде какви знаци да слагат.А и ремонтите продължават до безкраиност.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Най-добрия анти-радар!

                      Аз пък си мисля, че основните причини за тежките произшествия са нарушаването на правилата на ЗДП, нетолерантността, агресията, дребния тарикатлък и други приятни наши черти.

                      Разбитите пътища, неадекватните знаци и безсмислените засади са факт, но не те причиняват катастрофите.

                      Пък който иска да бърза си поема и риска да пострада заради избора си.
                      За съжаление, обикновенно пострадали са и други, съвсем невинни хора.

                      И понеже говорим все пак за радар-детектори - и най-съвършенният детектор към момента не може да усети навреме полицейския радар ако той се използва в импулсен режим.
                      Засичането става за около една секунда - няма време за реакция.
                      Така че радар-детекторът не е панацея за "рацерите".

                      Коментар


                      • #86
                        До: Най-добрия анти-радар!

                        Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                        Засичането става за около една секунда - няма време за реакция.
                        Не точно Една секунда е излъченият сигнал, приемникът се включва след него. Опитно - около 16 км/ч.Макс до 30км/ч според мен можеш да свалиш.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Най-добрия анти-радар!

                          Колко време е нужно на радарът, за да засече скоростта след излъчването на сигнала?

                          Предвид скоростта на движение на радиовълните ми се струва, че забавянето е пренебрежимо малко.

                          Мисля, че единствената възможна полза от радар-детектор в такава ситуация е ако той сигнализира за засичането на предна кола и по този начин предупреди за засадата.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Най-добрия анти-радар!

                            От както имам радар детектор не са успели да ме засекът. Аз използвам Кобра 9930 от около 1.5 год. без да му правя реклама се справя много добре. Искам да уточна, че аз го използвам най-вече като пътувам по извънградски пътища. В града си карам по правилата, а по извънградските надвишавам скоростта с до 20-40 км. Радар детектора си работи добре и улавя полицейските радари от голямо разстояние. Даже и в последното ми пътуване до Македония улови радарен пистолет Фалкон преди да успеят да ме засекът.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Най-добрия анти-радар!

                              Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                              Колко време е нужно на радарът, за да засече скоростта след излъчването на сигнала?

                              Предвид скоростта на движение на радиовълните ми се струва, че забавянето е пренебрежимо малко.

                              Мисля, че единствената възможна полза от радар-детектор в такава ситуация е ако той сигнализира за засичането на предна кола и по този начин предупреди за засадата.
                              Обикновенно и това стига
                              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Най-добрия анти-радар!

                                Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                                Колко време е нужно на радарът, за да засече скоростта след излъчването на сигнала?

                                Предвид скоростта на движение на радиовълните ми се струва, че забавянето е пренебрежимо малко...
                                Теоретично си прав, но на практика не. Не съм се интересувал в детайли точно какъв е алгоритъмът на засичане на радарите, но със сигурност първият засечен от антирадара сигнал не служи за измерване на скоростта, а е някакъв пилотен/служебен, с неясни за мен функции.
                                Практиката показва, че ако в момента в който писне антирадара "скочиш" на спирачките, може да намалиш засечената скорост до 30 - 40 км/ч.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X