Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия анти-радар!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-добрия анти-радар!

    Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
    Нали новите можели по 4 коли да снимат едновременно (според журналистите)?! Явно е с повече от едно петно или е с голямо и просто бързо обработва.
    Това e рекламната брошурка на унгарците направили камерата. А това им е рекламното клипче.
    Имат две камери и отдолу са сложили TX/RX на лидара. Това го показват и на 3D-то в клипчето.
    Разхождението от 3mrad-a също е от там.

    Сложена до пътя, тя винаги мери под някакъв ъгъл. В която и лента да се движиш, все ще й минеш през лазера.
    Камерата има и разпознаване на регистрационни номера, та вероятно не се разчита само на измервания, а и на автоматизиран image processing.
    Ако се окаже в ситуацията с няколко коли в кадъра (а тя снима с 30 в секунда), вероятно си преглежда самичка кадрите и си вади заключения. Щом някой им е дал сертификат, че им работи алгоритъма и ги е признал за средство за измерване - толкоз.
    Може да следи за бус/аварийна лента, изпреварвания и подобни. Обаче монтирана над магистрала може да контролира скоростта по една (ръчно избрана) лента. Това го има към края на клипчето. Та лазерът си е един, което не му пречи да е ефективен

    Иначе, с kinex съм напълно съгласен Хич не ми харесват цените на заглушителите обаче Клипчето нямах време да го гледам, но в щатите лазерната война се води отдавна, така че, мерки и контра мерки - всякакви.

    Коментар


    • От: Най-добрия анти-радар!

      https://m.facebook.com/groups/387863...09980646117513
      Ето че има радар детектор които улавят лазарчо.

      Коментар


      • От: Най-добрия анти-радар!

        Да споделя, че днес минах специално покрай триножника на Арената, за да видя дали ще ми писне радара- пълна тишина. Самият той е стар Уйстлър, който няма LIDAR, обаче го казвам това, защото в нета се върти някакво инфо, че камерата засича с радар на К банд.Иначе радари, които работят обикновено от 800-1100nm има немалко и те го уловят. Вече дали ще бъде преди да бъдеш засече- колегата по-нагоре го е обяснил. Имам едно подозрение като гледам, че могат да те засекат от 600 метра, а снимат на макс 150- дали това не означава, че то ще те засече на колкото там успее, примерно 400 метра и после да те следи докато влезеш в обхвата на снимачката, т.е. да имаш достатъчно време за реакция?

        Коментар


        • От: Най-добрия анти-радар!

          В новия проект за ЗДвП тази норма за смущаването на радарите я няма!
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Най-добрия анти-радар!

            Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
            https://m.facebook.com/groups/387863...09980646117513 Ето че има радар детектор които улавят лазарчо.
            Това е коментирано и се оказа, че радарът отчита (някакви различни) сигнали, но не и от "лазарчо". Местата са преди разклона за с. Железарци, и този около с. Божици! На конкретен въпрос авторът на клипа сподели, че е възможно сигналът да е от паметта на устройството, или нещо подобно.

            Коментар


            • От: Най-добрия анти-радар!

              Мерси колега, не знаех,че е имало още коментари.

              Коментар


              • От: Най-добрия анти-радар!

                В случая с клипа, радардетектора не е облъчван от нищо. Вижда се, че се задейства за наличие на "лазерен" сигнал, след пръскане на течност по предното стъкло, което изобщо не е необичайно и може да бъде изпробвано от всеки.

                Коментар


                • От: Най-добрия анти-радар!

                  Мен вчера ме снимаха по път Е -79. Радар детекторът - Snooper 4Zero Elite само еднократно, за части от секундата изписука ,,Лазер" и после нищо.
                  Чакам си селфито.
                  С 60 км в час над разрешената скорост за движение
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • От: Най-добрия анти-радар!

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Кинекс, т'ва, все едно от друга планета бе.
                    За нашите ширини и това: Stelth RG Радар и GPS Безжична Система, върши перфектна работа. Монтажа е скрит. Монтирал съм десетки такива и се справят блестящо. Няма оплакване от клиентите.
                    А новите камери (sh1) заглушава ли ги? Или предупреждава само когато са те цъкнали
                    Mercedes-Benz GL 500

                    Коментар


                    • От: Най-добрия анти-радар!

                      Руснаците имат нискотехнологичен подход срещу камерите :https://youtu.be/xNiH_Kik9Sg

                      Коментар


                      • От: Най-добрия анти-радар!

                        Ала-бала. Като се направи справка по наличните от номера данни, марка, модел и цвят на МПС, бързо ще стане ясен и целия номер. А ако се съпоставят данните и с няколко трафик камери по маршрута на автомобила, съвсем отече работата.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Най-добрия анти-радар!

                          E да, ама снимката едва ли ще е неоспоримо доказателство в съда...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Най-добрия анти-радар!

                            Лазерната (трикрака камера) ARH-CAM S1 използва лазер на 905 nm.
                            Ако се светне един или няколко лазера през решетка (мрежа) като на биташките лазерчета
                            със нещо такова: http://ru.aliexpress.com/item/Laser-Components-75W-905nm-Pluse-infrared-laser-diode-905D1S3J09UA-905nm-LD-75W-metal-package/32806191125.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5c6f2e0eABwt8D
                            може би да обърка лазера на камерата,защото тя чака отразен сигнал,а тоьи ще е директен и много по мощен,само се чудя с какво да го виждам да наглася фокуса на призмата (решетката).
                            Мисля че има хляб в тази идея,приемам мнения и идей....... струва си да се помисли.

                            Коментар


                            • От: Най-добрия анти-радар!

                              Представям си как карам с180-200км/ч и държа копчето да включа магнита, ако видя камера ��������
                              Mercedes-Benz GL 500

                              Коментар


                              • От: Най-добрия анти-радар!

                                Пак питам, някой знае ли на стелт бг системите ,модулните, дали блокират новите Камери s1 лазерните ?
                                Mercedes-Benz GL 500

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X