Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия анти-радар!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Най-добрия анти-радар!

    И аз не знам,но принципо като стрелят с лазер те целят в бронята или предния номер и детектора работи по-добре като е по-ниско.Какво става с показанията на радара на полицая като набия спирачки до дупка сьщо не мога да кажа.Колкото и да му е стегната предницата като му друсна спирачките с шут и пак накланя,за момента резултата е поне 50:0 в моя полза.

    Пазете си задниците обаче,мен и да ме фраснат ще си купя друга до месец,застрахователя ще ми плати с около 50% повече от тия които сьм дал за колата,да му мисли задния дето ми е кацнал на врата с идеята,че водя добре.Аз водя ма как спирам като писне идея си няма.

    Какво ли не четох,какви ли не клипове гледах.............едните викат Дрьж го ниско,че като ползват лазер да лови веднага,другите викат Дрьж го високо,че да лови от далеч радарите..............аз го дьржа ниско,лови ги от предостатьчна дистанция за да намаля юнашката.Голяма и много желязна е колата и трудно ще даде грешка на стрелящия с лазер,ако беше пласмасов Хюндай може и да забави до отчитане,но на желязото на моя модел няма как да сьгреши.

    Много е нелегално джамьр да се ползва тук,мислех да перна няколко под решетките на колите,но е забранено да се бьзикаш с лазерите на полицаите.А ка перфектно ми пасваха само


    Някой ползва ли 2 детектора заедно?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • До: Най-добрия анти-радар!

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Пробвали твърдят, че при екстремно спиране се случва радара да покаже грешка, невалидно измерване или нещо от подобно. Колко е вярно, не знам.
      Представи си го като алгоритъм Такъв, на който да се разчита 100% А сега го приложи към обект, който намалява скоростта си, при това нелинейно. Плюс всички красоти от странични отражения и т.н.
      Вярно е, чко не блееш и спираш инстинктично при задействане на К банда - помага, в някакви граници, разбира се.

      @BENZBOSS: една еретична идея - позаинтересувай се какви Wireless Access Points се продават наоколо. Не само за свободните диапазони... В края на краищата, нокой не може да ти забрани да имаш по-як интернет в движение
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • До: Най-добрия анти-радар!

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Представи си го като алгоритъм Такъв, на който да се разчита 100% А сега го приложи към обект, който намалява скоростта си, при това нелинейно. Плюс всички красоти от странични отражения и т.н...
        Представям си го. Разликата между две последователни измервания (импулса) може да е не повече от ХХ километра (мили/микро/наносекунди). Може да е максималната разлика между първото и последното мерене. Ако е повече, значи измерването е невалидно - примерно, измерили сме два автомобила едновремено или някоя сврака. Все пак радарът няма "оче" и не знае полицаят какво точно мери.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • До: Най-добрия анти-радар!

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Колеги в останалия свят нещата са решени много просто.Полицай на пътя няма да видиш има само камери към които има даже и знак обозначаваш ,че се засича скоростта и се снима и примерно в Полша са по две камери на село.
          В България това скоро няма да стане защото ще изчезне хранилката на КАТ , а и системата свой -чужд.Първите снимани на такива камери ще са самите ченгета депутати и така нататък и те няма да могат да се оттърват . Те затова не искат да се внедрява това.
          Аз от 15 години не използвам анти радар- актовите са ми за друго гледам да спазвам ограниченията ,което е практически невъзможно, защото 90 % от тях са сложени от малограмотни хора неразумно , глупаво даже и са поставени с цел забогатяване на полицаите.
          В Германия или по точно в "Шенген" снимките се пазят 5 години и не е необходима да си получил честитка .След време ако те спрат за нещо друго ,си плащаш и за предишните нарушения.Всичко си излиза във всяка полицейска кола.
          Точно така. И тук във Франция това важи в пълна сила - само камери по пътя, а преди това на няколкостотин метра има ОГРОМНА табела, която предупреждава да се усмихнеш за снимка. Няма обяснения с полицая, няма бакшиш, няма разправии. След няколко дни в пощенската кутия ти идва честитката, указан е срока за плащане и ако пресрочиш глобата расте в геометрична прогресия . Ако не си бил ти на волана, ако си продал колата преди снимката - трябва да приложиш копие от договора за покупко-продажба, или този, който е карал да изпрати писмо и да се подпише, удостоверявайки, че той, а не ти си бил на волана, след което вече той плаща глобата и всичката помия отпада от тебе.
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • До: Най-добрия анти-радар!

            Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
            Колега, съмнявам се да има шофьор, който да спазва всички безумни ограничения по нашата пътна мрежа.
            И то не защото всички сме "голфаджии".

            ..................................
            Има обаче и някои ограничения, които са сложени едва ли не за да могат да "работят" служителите на КАТ в периметъра им.
            Примери за такива вероятно може да посочи всеки от нас.
            Имам предвид очевидно неадекватни ограничения на очевидно добър и достатъчно широк пътен участък
            Не виждам как такива ограничения допринасят за безопасността на движение.
            Но за сметка на това виждам как допринасят значително за изпълняване на плана от глоби на местното РПУ на МВР.
            Колега, съвършено прав си. Има някои ограничения, които не са просто нелогични, а са направно безумни.И единственото обяснение за тях е,че служат като помощна хранилка. Като съм на такова място, където гледаш-път широк, а ограничение 50, знам,че там някъде, зад храста се е скрил и ме дебне...
            Обаче, съгласи се, че има шофьори-камикадзета. Качил се вчерашен пикльо на можната кола и настъпва, без да съобразява къде и какво. Всяка година като пътувам към морето и обратно, ми се изправя косата, като ги гледам такива "самураи".

            Коментар


            • До: Най-добрия анти-радар!

              Пробвали твърдят, че при екстремно спиране се случва радара да покаже грешка, невалидно измерване или нещо от подобно. Колко е вярно, не знам.
              Както и да го мъдрувам, мисля си че са пожелания всички тия твърдения.

              Едно време имаше същите мераци на запад за фоторадарите, че ако минеш с над дадена скорост - снимката ще е размазана и няма да се чете номера. Което беше вярно, детайлът беше че за да се размаже трябва да минеш с 360км/ч и нагоре.
              Последно редактирано от Goblin; 27-01-10, 18:46.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • До: Най-добрия анти-радар!

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                @BENZBOSS: една еретична идея - позаинтересувай се какви Wireless Access Points се продават наоколо. Не само за свободните диапазони... В края на краищата, нокой не може да ти забрани да имаш по-як интернет в движение

                Я пак бавно ми го обясни това - какво да тьрся,какво помага,какво точно прави...............щото при глоба от 500+ $ за превишена скорост от 15 километра в час колкото и пари да е ако вьрши работа се избива на секундата.

                Защо питам - след седмица има голяма вероятност да прекарваме една лодка на 500 мили от тук,врьщаме се с кола,че няма как да качим някои неща на самолета.За да избегнем задрьстванията се пьтува след 6 вечерта и след около 8-10 часа сме си у нас.8 часа пльтно каране на границата на ограничението.
                3 сутринта,3 ленти празна магистрала,сухо и право,Шевролет Импала или Форд Мустанг или нещо такова под наем как да го карам сьс 120А врага не спи.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • До: Най-добрия анти-радар!

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Я пак бавно ми го обясни това - какво да...
                  За толкова набързо по добре не се захващай. Идеята е следната: свободните диапазони, съизмерими с честотите на радарите са 2.4 и 5.1GHz. Говорим си, съвсем грубо казано, за безжични рутери за Интернет. Точно в тоя диапазон радари няма, разбира се. Обаче. Има устройства на 10GHz, Което е мнооооого близко до K-банда. Има микровълнови датчици за автоматични врати - цена окол $6, които са на 24GHz, а това също съвпада с някой от бандовете, пуснто не си спомням кой точно в момента, май Х беше, не съм сигурен. И няма как да е забранено като устройство. Попадал съм и на парктроник с неизвестен произход, който побърква Х-банда като стой та гледай, за съжаление никъде никакви надписи нямаше по гадта, освен едно мъди ин Тайван.

                  Та ако се поразтърсиш, няма начин да не излезнат още такива благинки, някои може да са по $300, други по $5, които по никакъв начин не се броят за джемер, но монтирани на подходящо място - пример: въпросния парктроник - могат да ти изкарат един хубав скандал с полицаите. Номера е да няма за какво да ти напишат писанка. Пак казвам - иска си търсене, проучване и мислене. Готова рецепта за 5 минути не мога да ти дам, колкото и да ми се иска.

                  @Гоблин: камерата няма как да я излъжеш, но радарите не са чак толкова бързи. Собствен опит, не се хваля, щото не е за хвалене, просто споделям: движа се със 140, пътя по 2 ленти в посока, с мантинела в средата, проблем няма, освен титването на радара - ограничението по принцип е 90. Докато титне и съм на спирачките. Набруляха ми акт като стой та гледай, НО - радара показваше 89км/ч. Само дето се оказа, че точно в този участък ограничението е 60.... Знам, че е идиотско от моя страна и си признавам без бой, че въобще не видях знака с 60-то, по-лошо, пътя го познавам и по начало знам, че точно там има ограничение, но... разликата е, че с превишение над 30 км/ч съм за 3 месеца пешеходец. Разминах се с 50 кинта (толкова ми беше глобата, не си мислете за подкупи).

                  Опитвам се да кажа, че ако внимава човек и НЕ прекалява с педала на газта, радар-детектора е полезна благинка, дори и при единичен режим на радарара. Всичко с мярка.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • До: Най-добрия анти-радар!

                    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                    Това е инструкцията за употреба на ТР4.


                    4. УКАЗАНИЯ ЗА ЕКСПЛОАТАЦИЯ

                    4.3 Не се допуска едновременно работа на радара и мобилна УКВ радиостанция, когато са на общо захранване.

                    ===============================
                    Тук има един тънък момент , който може да те спаси. Ако не веднага , то поне го пишеш задължително във възражението на акта.


                    Коментар


                    • До: Най-добрия анти-радар!

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Както и да го мъдрувам, мисля си че са пожелания всички тия твърдения.

                      Едно време имаше същите мераци на запад за фоторадарите, че ако минеш с над дадена скорост - снимката ще е размазана и няма да се чете номера. Което беше вярно, детайлът беше че за да се размаже трябва да минеш с 360км/ч и нагоре.
                      Казусът има само едно решение - писмо до Mythbusters.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • До: Най-добрия анти-радар!

                        Имам радарен детектор от 6г. и това със стрелянето да не ги хвана никога не е било и няма как да стане, защото вълната тръгва от радарът (ТР-4) и изминава пътя до превозното средство и отразената вълна се връща. Времето за което е изминат целия път от вълната се използва за пресмятането на скороста, е как да повярвам че при мен няма да изписука X
                        Вземете под внимание че цялата работ от натискането на бутона за дави засекат до получаване на резултат трябва време минимум от 1.5секунди, това не е хич малко време.

                        П.С. това обяснение минава и пред органите на реда и ми вращат докоментите.

                        Коментар


                        • До: Най-добрия анти-радар!

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          За толкова набързо по добре не се захващай. Идеята е следната: свободните диапазони, съизмерими с честотите на радарите са 2.4 и 5.1GHz. Говорим си, съвсем грубо казано, за безжични рутери за Интернет. Точно в тоя диапазон радари няма, разбира се. Обаче. Има устройства на 10GHz, Което е мнооооого близко до K-банда. Има микровълнови датчици за автоматични врати - цена окол $6, които са на 24GHz, а това също съвпада с някой от бандовете, пуснто не си спомням кой точно в момента, май Х беше, не съм сигурен. И няма как да е забранено като устройство. Попадал съм и на парктроник с неизвестен произход, който побърква Х-банда като стой та гледай, за съжаление никъде никакви надписи нямаше по гадта, освен едно мъди ин Тайван.

                          Та ако се поразтърсиш, няма начин да не излезнат още такива благинки, някои може да са по $300, други по $5, които по никакъв начин не се броят за джемер, но монтирани на подходящо място - пример: въпросния парктроник - могат да ти изкарат един хубав скандал с полицаите. Номера е да няма за какво да ти напишат писанка. Пак казвам - иска си търсене, проучване и мислене. Готова рецепта за 5 минути не мога да ти дам, колкото и да ми се иска.
                          Аз като един проС карач дето не вдява много от електроника пак ще попитам - с 2 думи ми трябва предавател сьс сьщата честота като тая на куките и с вьзможно най-голяма мощност така ли?Щото ако е така още утре почвам да ги мисля джамьрите,веднага правя парктроници на всичко което се движи.

                          К и КА банд ползват тук както и лазери някакви,Х банда само врати отваря.Имат си форум куките обаче,там си пише кой щат какво ползва и кой как го ползва.Има и форум за маняците на радар детектори,те пьк ходят да четат какво имат полицаите..................пак ще се чете явно.

                          Мерси за идеята,ще я проверя още утре сутринта.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • До: Най-добрия анти-радар!

                            Колеги да попитам:- не е ли по-лесно и правилно да си караме според правилата .
                            Какво се прави с антирадар и превишена скорост,когато те 'стрелнат' само с радара-отговор: оставаш без книжка за месец примерно ,защото караш смело и бързо-с радар си ...
                            И още нещо (и аз съм бУгарин ) ,бийте спирачки бързо и плавно ,докато скоростта Ви достигне позволената.Все пак на този апарат му трябва време да разбере точната Ви скорост и му е 'по-трудно' ако тя се променя сравнително рязко .Това е пробвано ,но вече и снимат та решението е май да си караме по правилата ,а антирадара си е чисто набутване,защото с него по-рядко ви хващат ,ма по-яко.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • До: Най-добрия анти-радар!

                              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                              Колеги да попитам:- не е ли по-лесно и правилно да си караме според правилата .

                              Ми не винаги успявам,тук карат с по 110 в най-лява лента ако да има още 3 свободни или в 3 сутринта на празна магистрала с 120.............е не се издьржа.Сутрин като си пият кафетата пьк карат с по 55 ако да има място.Е то човек от стомана да е.................

                              Иначе е по-правилно,прав си,но и по правилник пише ПО-БАВНИТЕ ДВИЖАТ ДЕСНИ ЛЕНТИ ма оди му обясни на Китаеца дето е слязал от рикшата кьде е дясно,па за лентите да не говорим.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • До: Най-добрия анти-радар!

                                Че какво ти пречи, не е като да е забранено изпреварването в дясната лента, не си в Европа
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X