Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

    Привет колеги, от много време ползвам качествена аудио система - усилвател Harman/Kardon, тонколони JBL и активен субуфер JBL, когато слушам нещо от лаптопа ми (музика-филми) ползвам аудио изхода за слушалките, забелязах че има леко "бръждене" какво ли не правих и накрая установих че ''бръжденето" изчезва в момента в който изключа зарядното на лаптопа, как да елиминирам този проблем при включено зарядно да няма това бръждене че ме дразни, лаптопа ми е Леново и не ми приоритет всеки път като слушам музика да карам само на батерията му? Идеи?

  • #2
    От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

    Ползвай оптичен изход, ако има. Ако няма можеш да опиташ с друго зарядно, но резултата никак не е сигурен. Проблема се нарича "ground loop".

    Ако усилвателя ти има диференциални входове, може да се опита нещо през тях, ама надали има.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

      usb dac

      Коментар


      • #4
        От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        usb dac
        С нулев ефект, ако аналоговия изход не е изолоран от USB частта, или направо с изолирана USB част. За full speed има начин, от там нагоре - практически не - изолацията трябва да се изнесе между USB частта и DAC-а, и или да има вутре изолирано захранване, или външно изолирано такова.

        Може би най-доброто решение е USB->SPDIF->оптичен SPDIF->...., ако музиката има такъв вход/входове.

        Понеже имам същия проблем с компютъра и от години отлагам решението му (2 самоделн интегрални стъпала просто хвърлени зад шкафа, заедно с трафа, който ги захранва), първо ще пробвам просто отделни диференциални входове за всеки канал, пък после ще видим. ....някой ден...
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

          Да споделя и моя диджейски опит
          Лично аз като си купя лаптоп с клещи махам пластината на щепсела за зануляването. Веднага приключват всякакви проблеми с брум в звука. В продавалника вчера гледах един "USB Dac - Варна", който е галванично разделен и с доста приличен звук в сравнение с вграденото аудио на лаптопа.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #6
            От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ползвай оптичен изход, ако има. Ако няма можеш да опиташ с друго зарядно, но резултата никак не е сигурен. Проблема се нарича "ground loop"..
            Лаптопа ми е старичък от 2008г. но има някакъв оптичен изход който никога не съм го използвал и даже на знам за какво е , над въпросния изход има надпис 1394 това ли е ? Адаптора си ми е оригиналния и едва ли друг би ми се решил проблема...



            Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
            Да споделя и моя диджейски опит
            Лично аз като си купя лаптоп с клещи махам пластината на щепсела за зануляването. Веднага приключват всякакви проблеми с брум в звука. В продавалника вчера гледах един "USB Dac - Варна", който е галванично разделен и с доста приличен звук в сравнение с вграденото аудио на лаптопа.
            Ако махна пластините за зазимяването няма ли да има опасност за токов удар към адаптора? Инак това звучи най-лесно?

            Коментар


            • #7
              От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Лаптопа ми е старичък от 2008г. но има някакъв оптичен изход който никога не съм го използвал и даже на знам за какво е , над въпросния изход има надпис 1394 това ли е ? Адаптора си ми е оригиналния и едва ли друг би ми се решил проблема...
              Те оптичните изходи са много по-стари от лаптопа ти като стандарт. За съжаление при лаптопите са рядкост.

              IEEE1394 е firewire интерфейс. Изначално епълска история, нещо като алтернатива на USB (по-сложно е, ама няма смисъл да се обясняваме). Има и оптичен вариант, ама случая с лаптопа ти надали е такъв, макар че не е съвсем невъзможно. За да го ползваш обаче трябва и усилвателя ти да има същото като вход, а такова вече не съм виждал на живо.

              Ей ти, ако ти е интересно:
              http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_1394


              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Ако махна пластините за зазимяването няма ли да има опасност за токов удар към адаптора? Инак това звучи най-лесно?
              Не е толкоз страшно, ако зарядното ти е оригиналното на лаптопа.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

                1394 е порт за сваляне на видео, примерно. Малко по- бърз е от USB. А за бръжденето... преди да пробваш по- сериозни решения, виж дали кабелът на звука не се оплита някъде с други кабели.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Те оптичните изходи са много по-стари от лаптопа ти като стандарт. За съжаление при лаптопите са рядкост.
                  Всъщност не са чак толкова редки. Само че са интегрирани с 3.5mm конектора за слушалки и искат адаптер и/или кабел, най-лесно се намира в гугъл: https://www.google.bg/search?q=mini+plug+to+toslink

                  А правилното решение е да се изолира лаптопа от уредбата с два аудио трансформатора, примерно http://www.neutrik.com/en/accessories/transformers/nte1
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                  Suzuki Grand Vitara 1.6
                  LZ1ZPM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

                    Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
                    А правилното решение е да се изолира лаптопа от уредбата с два аудио трансформатора, примерно http://www.neutrik.com/en/accessories/transformers/nte1
                    Такива неща, със всичките си недостатъци, се ползват когато трябва да изолираш аналогов сигнал. При положение че източника ти така или иначе е цифров, в пъти по-добро решение е да го пуснеш към DAC-а по оптика например. Още повече че вече не се съобразяваш със звуковата карта на лаптопа, която в общия случай не е върха на сладоледа.

                    А оптика върху лаптоп си е рядкост, каквото и да си говорим. Не чак до там че да е почти ненамираема, но трябва да търсиш специално модел с такова, а те надали са много повече от 10-ина процента поне в средния и ниския клас лаптопи. За разлика да речем от desktop машините, при които е почти стандарт. Не помня поне в последните 7-8 години да съм имал компютър, дето да няма оптика на задния панел.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

                      Първо и най-лесно - да се пробва с феритен пръстен на кабела на зарядното. Бръжденето най-често не е Ground Loop или поне не в класическия му вид. То е ВЧ шум от зарядното който си намира някъде паразитен детектор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Първо и най-лесно - да се пробва с феритен пръстен на кабела на зарядното.
                        На кой кабел? Входящия или изходящия? На изходящия (ниското напрежение) обикновено си го имат фабрично.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

                          Понякога го нямат, друг път е само пластмасов тумор. И на двата кабела е най-добре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

                            Направи проба, без да къртиш нищо, като залепиш изолирбанд на 3-тото краче на щепсела на захраването. Ако изчезне - използвай го така. Щом имаш ретро лаптоп... архивирай си информацията и вероятността да гръмне е около 3% и то ако живееш в Младост 1 - Младост 3 в София. Навсякъде другаде е по-малка ;-)
                            ;-)
                            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                            Коментар


                            • #15
                              От: Паразитен шум от аудио изхода на лаптопа

                              Колкото и качествена апаратура да имаш - като му подаваш кофти сигнал - слушаш тенекии...
                              Единственият вариант е да ползваш цифров изход от твоят лапто и да оставиш важната работа на Хармъна.
                              Както писаха колегите - оптика, но забравят и варианта с HDMI - ако имаш - 99% ще имаш и аудио карта към него - просто връзваш HDMI-я към ресивера и избираш за изход.
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X