Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Бях си зарязал часовника (Сейко Кинетик само с време и дата) за да не го почупя (наследство от дядо ми)... И така около половин година... Преди това бях загубил Касио Форъстър (отново без разни функции и щуротии - само му светваше целия дисплей като го натиснеш), а междувременно счупих 3 Сейко 5-ци автоматик... Та като получих Сейко Кинетика го пазех и в последствие реших да го махна... Напоследък установих че ми е трудно и кофти непрекъснато да се бъркам за гсм, за да видя колко е часът... Та, поо случай завършването поисках часовник - прост, лек (загубил съм тренинг, а и на баща ми Таг Хауер-а е към половин кило)... Обиколих всички магазини в софия и си взех Ситизен Найтхоук...


    Много ме кефи, защото е лек и изчистен (изглежда леко като Брейтлинг, а баща ми не би дал сега 4к лева за часовник за мен) + че се води авиаторски, а имам намерение да ставам летец

    Сред полезните функции са възможността на вътрешните две стрелки (като самолетчета дето изглеждат) да показват в 24-часов формат времето или да показват 2-о такова... освен това е соларен (Еко Драйв(Ф) технология) и има таблица за пресмятания, която се управлява от лявата "врътка"...

    Засега съм доволен
    "That is not dead which can eternal lie,
    And with strange aeons even death may die."
    ~H. P. Lovecraft

    Коментар


    • #77
      До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Санчо , прекрасен избор!Найтхока е прекрасен!!И наистина прилича на Брайтлинг.
      Сподели как се държеше Касио Форестър.Отдавна съм метнал мерака не един такъв да си го добавя в колекцията от часовници и мнението ще е важно за мен.
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • #78
        До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Вече изминаха към пет месеца от момента в който се сдобих с избраният от мен CASIO...



        За това време нито веднъж не съжалих за изборът ми даже обратно и в момента не намирам алтернатива на този часовник... Функцията му за автоматично сверяване към която бях много скептичен надхвърли всичките ми очаквания... Сверява се поне два три пъти седмично като при това не го оставям до прозореца а до вътрешна стена... Соларното му зареждане работи перфектно... нито веднъж не успях да му видя индикатора за батерията на друго освен на най-високото ниво като и през зимата го носех под ръкава... Събин понеже е по-голям експериментатор веднъж му натиска осветлението към 50-на пъти и чак тога мина батерията от макс на средно положение...

        С този часовник ходя на сауна и веднага след нея се гмуркам в студен басейн... нищо му няма засега... за плуването с него е излишно да споменавам...

        Стъклото за момента е без драскотини не защото много съм внимателен ами защото издаденият борд около него го пази добре...

        Понеже Събин си взе такъв но с титанова каишка ги сравнявахме като функционалност и сме раздвоени кое е по-добро... титановата е прекрасна но пък не може човек да си го закопчае върху ръкавицата през зимата да кажем...

        Ето и снимка как изглежда след 5 месеца носене...:
        И аз имам същия само че с метална верижка ,купих го преди 2 години и съм много доволен.На удари доста издържа !!!!!!!!!!

        Коментар


        • #79
          До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Аз също обмислям подобна покупка на "Casio - pro" версия и след добрите думи по негов адрес, решението е взето!

          А иначе за ежедневен часовник използвам Тисо Навигатор 3000.
          http://www.watchreport.com/2005/09/review_of_the_t.html
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #80
            До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Две години ползвам този
            и нямам никакви забелеки.Уредите не са му прецизни,но не ми и трябва да са по точни.Сега мисля да си взема

            Коментар


            • #81
              До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Ето цялата колекция на Восток http://www.vostok-europe.com/
              А някой има ли представа, къде могат да се намерят тези часовници у нас?
              Танки грязи не боятся!

              Коментар


              • #82
                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                Санчо , прекрасен избор!Найтхока е прекрасен!!И наистина прилича на Брайтлинг.
                Сподели как се държеше Касио Форестър.Отдавна съм метнал мерака не един такъв да си го добавя в колекцията от часовници и мнението ще е важно за мен.
                Форестъра беше преди доста години - поне 6, та предполагам, че не е актуален... Беше със синя каишка и син циферблат (като го натиснеш и целия светва в синьо)... Ако си спомням добре беше с две батерии, като едната беше изнесена навън за да не се отваря часовника при смяна на батерията... Проблема беше в каишката - най вече в патентите... Каишката имаше кожа в краищата (където се захваща към патентите) и тя се беше разтегнала... От това се чупеха/изкривяваха патентите и падаха... По тази причина стоя в джоба известно време - докато не се загуби... Може би го носех около 2, най-много 3 месеца, така че не помня много много...

                П.С. Когато търсех за ситизен-а, се опитах да намеря и касио-то, но го няма - очевидно е доста архаичен модел...

                http://tsa.imageg.net/graphics/produ...1170838reg.jpg - беше подобен, само че с железен корпус(небоядисан)

                Дано е помогнало не особено компетентното мнение
                "That is not dead which can eternal lie,
                And with strange aeons even death may die."
                ~H. P. Lovecraft

                Коментар


                • #83
                  До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Решил съм да си купя Suunto X9mi, но съм малко притеснен от цената
                  Притесняват ме различни мнения, които съм чувал и естествено никога не съм го виждал наяве.
                  Моля Ви, разкажете нещо за този часовник, струва ли си, неговите добри и лоши страни, точни ли са приборите му, могат ли да се използват карти за България и т.н.
                  Много ще съм Ви благодарен , а днес със сигурност намерихте един нов колега и поддръжник!
                  Благодаря и поздрави!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    За математиците ....
                    http://www.firebox.com/product/1947/...r-Binary-Clock
                    за мен си е чиста главоблъсканица.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от Kid Преглед на мнение
                      Решил съм да си купя Suunto X9mi, но съм малко притеснен от цената
                      Притесняват ме различни мнения, които съм чувал и естествено никога не съм го виждал наяве.
                      Моля Ви, разкажете нещо за този часовник, струва ли си, неговите добри и лоши страни, точни ли са приборите му, могат ли да се използват карти за България и т.н.
                      Много ще съм Ви благодарен , а днес със сигурност намерихте един нов колега и поддръжник!
                      Благодаря и поздрави!
                      Само може да му задаваш точки и да следваш предварително зададен
                      маршрут. Карти - абсурд.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Вече изминаха към пет месеца от момента в който се сдобих с избраният от мен CASIO...



                        За това време нито веднъж не съжалих за изборът ми даже обратно и в момента не намирам алтернатива на този часовник... Функцията му за автоматично сверяване към която бях много скептичен надхвърли всичките ми очаквания... Сверява се поне два три пъти седмично като при това не го оставям до прозореца а до вътрешна стена... Соларното му зареждане работи перфектно... нито веднъж не успях да му видя индикатора за батерията на друго освен на най-високото ниво като и през зимата го носех под ръкава... Събин понеже е по-голям експериментатор веднъж му натиска осветлението към 50-на пъти и чак тога мина батерията от макс на средно положение...

                        С този часовник ходя на сауна и веднага след нея се гмуркам в студен басейн... нищо му няма засега... за плуването с него е излишно да споменавам...

                        Стъклото за момента е без драскотини не защото много съм внимателен ами защото издаденият борд около него го пази добре...

                        Понеже Събин си взе такъв но с титанова каишка ги сравнявахме като функционалност и сме раздвоени кое е по-добро... титановата е прекрасна но пък не може човек да си го закопчае върху ръкавицата през зимата да кажем...

                        Ето и снимка как изглежда след 5 месеца носене...:
                        Часовника ви ме заинтересува. От къде се сдобихте с него? И на каква цена?

                        Коментар


                        • #87
                          До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Е няма лошо, ако и някой ми каже откъде да ида да си купя моя за 30 стотинки ще си взема няколко и освен това и ще почерпя... Все пак да напомня че всяко нещо струва точно толкова за колкото може да се продаде... Цената на моя часовник е 500лв. с ДДС... на дребно в магазина която не е страшно висока според мен за това което е ... или по точно не съм намерил по-добро предложение...
                          Мнение от по-горе...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #88
                            До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Kid Преглед на мнение
                            Решил съм да си купя Suunto X9mi, но съм малко притеснен от цената
                            Здравейте,

                            Аз ползвам такъв часовник и съм много доволен. Той е за предварително планиране на пътя и се справя много добре. Точността е сравнима с Garmin 60 CSX.

                            Като резервен вариант е незаменим, с една уговорка! Батерията да се използва разумно! Ако работи на 1sec lock, времето за работа е около 4.5-5 часа. Но за вървене най-добре е или 1 min, или manual lock.

                            Може би Suunto ще помислят и за някакво соларно зареждане! Тогава ще стане наистина невероятен часовник!

                            Всичко добро

                            Т.
                            Good guys drive Land Rovers!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                              Здравейте,

                              Аз ползвам такъв часовник и съм много доволен. Той е за предварително планиране на пътя и се справя много добре. Точността е сравнима с Garmin 60 CSX.

                              Като резервен вариант е незаменим, с една уговорка! Батерията да се използва разумно! Ако работи на 1sec lock, времето за работа е около 4.5-5 часа. Но за вървене най-добре е или 1 min, или manual lock.

                              Може би Suunto ще помислят и за някакво соларно зареждане! Тогава ще стане наистина невероятен часовник!

                              Всичко добро

                              Т.
                              Аз си имам Garmin 660, ама това ме кефи повече! За батерията- много малко е 4-5 часа! Някъде бях чел, че издържа около месец....
                              Нещо не ми е много ясно с маршрутите, точките и картите
                              Представях си го по следния начин: влизам от РС-то в мрежата, тегля си карта на месността, набелязвам си маршрут с опорни точки, изчислявя си се там нещо, после наливам инфото в часовника и хоп-готово, ТРЪГВАМ!
                              Не е ли така?
                              Моля Ви дайте пояснения!
                              Поздрави

                              Коментар


                              • #90
                                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от Kid Преглед на мнение
                                Аз си имам Garmin 660, ама това ме кефи повече! За батерията- много малко е 4-5 часа! Някъде бях чел, че издържа около месец....
                                Нещо не ми е много ясно с маршрутите, точките и картите
                                Представях си го по следния начин: влизам от РС-то в мрежата, тегля си карта на месността, набелязвам си маршрут с опорни точки, изчислявя си се там нещо, после наливам инфото в часовника и хоп-готово, ТРЪГВАМ!
                                Не е ли така?
                                Моля Ви дайте пояснения!
                                Поздрави

                                Здравейте,

                                x9mi може да издържи с месеци на един заряд ако gps-a се използва разумно - т.е.
                                1) не е на 1 сек lock to sattelite за дълго време - всъщност 1 сек се налага само ако сте в кола;
                                2) ако вървите или сте с колело, manual е напълно достатъчно за точна навигация - тогава батерията стига за дни;
                                3) ако искате все пак да сте много наясно с колко метра сте се отклонили от зададения маршрут и бързо да се коригирате - gps-а може да е в режим 1 min - дори и да е в постоянен режим 1 min, батерията ще Ви стигне за около 12 часа. Има няколко решения за зареждане извън стандартната ел. мрежа - вкл. и слънчеви панели.

                                По отношение на задаването на маршрут: определяте си маршрута със софтуера на часовника (а има още няколко много добри алтернативи, включително и конвертор от Mapsource *.gdb към неговите си Suunto *.sdf или *.txt) зареждате си го в часовника и пускате навигацията. Може да се слагат аларми, а в нощен режим светва на около 50 метра преди точката.

                                Няколко пъти съм пътувал с x9mi и с Garmin gps и точността на навигация е съизмерима! Дори и вътре в кола си работи с една добра чувствителност. Аз го закрепвам на волана и независимо от това, че волана се върти постоянно, часовника е "заключен" към спътниците.

                                В дълбоки гори и дефилета може да е малко по-слаб от големите Garmin, но само се замислете какви размери и батерии има този часовник и какви - големите батковци!

                                Препоръчвам да гледате на него не като основен, а като резервен вариант. Аз се убедих в това преди няколко месеца, когато затънах в кал и сняг, без покритие и вече с падащ здрач! Въпреки, че в колата имам GPS, не го взех и тръгнах да търся покритие за да извикам помощ! И след известно време осъзнах, че се загубвам. Тогава още нямах x9mi, но само с един поглед щях да се насоча към колата или да го настроя да ме върне по пътя, по който съм дошъл.

                                Определено много добър часовник!

                                Всичко добро

                                Т.
                                Good guys drive Land Rovers!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X