Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Иначе говорих по темата с приятел, който е доста информиран по часовникарските въпроси и следи редовно съответните форуми и публикации. Та според него това се е случвало дори при часовници от по няколко хиляди лв.
    И като се случи това, подменят ли го с нов?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Ако таиш надежди да ти сменят часовника с нов - забрави. Извънредно читав български търговец ще го сервизира качествено и ще ти го прати обратно за негова сметка. Ама реалността е, че ще получиш непипан часовник, протокол с нещо от рода на "не се установи фабричен дефект" и ще платиш куриера в двете посоки.

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        И като се случи това, подменят ли го с нов?
        Не знам.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          По-нагоре в темата съм писал и аз за моя G-shock който се изпотява при температурна разлика. И моя е купен от официален вносител, но е от ниския клас и не в БГ а в UK. Пратих им го за ремонт, което се случи за тяхна сметка и след 8-10 дена ми го върнаха твърдейки че е ходил до централата на Касио в Европа за ремонт и на следващото захлаждане пак си се запоти по същия начин. Та явно това си могат тези часовничета, ама аз не го и мисля де, плувам и се къпя и си бачкам всеки ден с него пък колкото изкара. Инак гаранция има 2 години и мога да го пращам безброй пъти ама мисля е все тая.
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Ще им пратя и тази снимка. Да видят, че явно наистина си има дефект.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image1.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5731113
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Новата ми придобивка. Ориент Мако:

              [ATTACH=CONFIG]855969[/ATTACH]

              [ATTACH=CONFIG]855970[/ATTACH]

              [ATTACH=CONFIG]855971[/ATTACH]
              Не знам дали е най-удачно да ползвам тая тема за целта, но търся едно звено за верижката на тоя часовник! Оказа се че в жегите като ми се понадуе ръката ми стяга леко а няма накъде повече да се отпуска. Ако на някой му се намира, да казва цена на лични.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Нова придобивка...
                Съвсем нелош, ясно четлив дисплей, малко хилава ламба, натъпкан с простотии: Компас, Висотомер, Барометър, Крачкомер, Прогноза за времето, Термометър, Хронометър, Обратно броене, Световен часовник, Нам си колко аларми.... а да и часа показва. Дават го водоустойчив до 50м - oще не съм го пробвал.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161028_175346.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5732484
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161028_175358.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5732485
                42

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Всичките тия простотии без крачкомера са полезни за морски часовник пьк ако си на сьстезание сьвсем готино.

                  Да ти е честит.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Мерси!
                    Ако трябва да съм честен, доста време му се чудих преди да се метна. Останах изненадан от точността на компаса и висотомера. Утре ще му засека барометъра с един лабораторен. Не знам колко ще му изкара батерията при всичките тези неща дето са наблъскани вътре...Ще видим, ще докладвам тук.
                    42

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                      Нова придобивка...
                      Я дай марка и модел, че да знам само да го гледам или да си помечтая малко...

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Съвсем достъпен е. На мен ми излезе 149лв + 40лв ДДС и Мито такси. На фона на "оригиналните" е направо без пари. Отделно от това има и много модели с различна окомплектовка и "екстри". Страничката е: http://www.northedge.net/

                        Моя конкретно го взех от магазина на компанията в aliexpress.
                        42

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Колеги от 2 години ползвам часовник - CASIO Модул 5444, никъде и до преди малко не мога да намеря на БГ език пустото му ръководство, интересува ме единствено, как да си настроя ръчно часовника при лятното и зимното време стрелката с един час, всеки път ходя до магазина на Casio за да ми го нагласяват, а търговеца толкова бързо го прави и не ми показва какво натиска, можете ли да ми помогнете стъпка по стъпка кой бутон и какво да натискам, за да преместя стрелката с един час - зимното време?


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GST-W100D-1A4ER.jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5732648

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Колеги от 2 години ползвам часовник - CASIO Модул 5444, никъде и до преди малко не мога да намеря на БГ език пустото му ръководство, интересува ме единствено, как да си настроя ръчно часовника при лятното и зимното време стрелката с един час, всеки път ходя до магазина на Casio за да ми го нагласяват, а търговеца толкова бързо го прави и не ми показва какво натиска, можете ли да ми помогнете стъпка по стъпка кой бутон и какво да натискам, за да преместя стрелката с един час - зимното време?


                            [ATTACH=CONFIG]888850[/ATTACH]
                            Съдейки по описанието на твоя часовник на английски в нета, трябва да е нещо такова:

                            1. Натискаш продължително горен ляв бутон за около две секунди. На малкия цифров циферблат в дясно (там където на снимката която си качил е изписано SUN), трябва да се появи надпис ADJ.
                            2. Натискаш долен ляв бутон веднъж. В малкия циферблат в ляво, над надписа DST трябва да се появи мигащ сигнал.
                            3. Прецъкваш с долен десен бутон, докато часовника покаже вярното (ново) време - стрелките започват да се местят напред-назад. Изчакай стрелките да спрат да се местят, преди да прецъкаш още веднъж ако е необходимо (в смисъл - не прецъквай настройките, докато стрелките още се движат)
                            4. Като си доволен какво се е получил - натискаш веднъж горен ляв бутон за да излезеш от режима на настройките
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Съдейки по описанието на твоя часовник на английски в нета, трябва да е нещо такова:

                              1. Натискаш продължително горен ляв бутон за около две секунди. На малкия цифров циферблат в дясно (там където на снимката която си качил е изписано SUN), трябва да се появи надпис ADJ.
                              2. Натискаш долен ляв бутон веднъж. В малкия циферблат в ляво, над надписа DST трябва да се появи мигащ сигнал.
                              3. Прецъкваш с долен десен бутон, докато часовника покаже вярното (ново) време - стрелките започват да се местят напред-назад. Изчакай стрелките да спрат да се местят, преди да прецъкаш още веднъж ако е необходимо (в смисъл - не прецъквай настройките, докато стрелките още се движат)
                              4. Като си доволен какво се е получил - натискаш веднъж горен ляв бутон за да излезеш от режима на настройките
                              Благодаря за труда и превода, стана работата

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Тоя моя g-shock е като жена. Красив е, ама само проблеми ми създава.. сверих го ония ден, ама е сверен с точност до секундата само на циферблата. Големите стрелки и те показват вярно, но тънката стрелка за секундите е 10-15 секунди назад. Как да го оправя?
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X