Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
    ...
    А сега да попитам за менения и най вече впечатления за този модел :
    [картинка на Casio MTP-S101D-1BV]

    По ревютата пише че е със соларна батерия но пък живота на батерията е около три години
    Къде другаде, освен в сто*** точка ком пише такава глупост? Там са пействали бог знае откъде описанието. Издържа 3 месеца без да вижда светлина. Виж http://support.casio.com/storage/en/...009/qw5330.pdf

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Здравейте, автоматичното сверяване във Видин стана от кулата в Англия. В София ми се свери от германия пред Центъра за хигиена. В Красно село не искат да се сверят по никакъв начин и трите часовника.

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        На радио-сверяването му хванах цаката... В спалнята, която е със северозападно изложения, се сверява всяка нощ, дори без да ми е на ръката. Разбира се, трябва да е активирано автоматично радио-сверяване. В останалите стаи, които са с югоизточно изложение, няма сверяване.Това за Пазарджик, централна градска част, т.е с доста високи сгради наоколо...
        Последно редактирано от emil5koff; 13-06-16, 23:16.

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Бaтериятa нa квaрцов еди... нa кaсио издържa няколко години. Преди месец я сменях-3лв. с рaботaт нa чaсовникaря. Имaло и нови бaтерии които издържaли по 5г. срещу 7-8лв.
          Сверявaм го двa пъти в годинaтa-сещaте се когa.
          Горните екстри зa мен сa безполезни. Не стигa че постоянно се грижa зa зaреждaне нa телефони,лaптопи...чaк и нa чaсовникa дa му търся северни и южни прозорци-нямa нуждa.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Радиосверяването е едно нещо, соларно зареждаемата батерия - друго. Последното позволява да имаш сравнително евтин, фабрично херметизиран часовник за 10+ години. Дали го искаш е друга тема, но практиката показва, че отворен (в България) часовник, който продължава да е водоустойчив е рядък случай.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Нямa нещо което дa не ми омръзвa зa повече от 5години. Кaто се рaзхерметезирa ще си купя нов.
              Или просто ще го свaлям кaто ще се мокря.
              Колко водоустойчив трябвa дa е чaсовник зa ежедневнa употребa?
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Както споменах, дали искаш един часовник за 10+ години е друга тема. Водоустойчивост на часовник за ежедневна употреба е индивидуално изискване и моето е да издържа на миене на ръце, потене на китката, душ и басейн. Отваряните часовници не издържат при мен.

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  10 AT
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Това не е общовалидно правило. Преди повече от 10 години подарих на жена ми кварцов часовник от добра марка. Батерията му е сменяна няколко пъти от тогава, ползва се с всякакво мокрене, включая плуване, и не е пуснал до сега.

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Както споменах, дали искаш един часовник за 10+ години е друга тема. Водоустойчивост на часовник за ежедневна употреба е индивидуално изискване и моето е да издържа на миене на ръце, потене на китката, душ и басейн. Отваряните часовници не издържат при мен.
                      Смени часовникаря! Часовникар при който смяна на батерия струва 3 лв не е часовникар! Когато се сменя батерия задължително се сменят и уплътнения за да продължи часовника да е водоустойчив!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Смени часовникаря! Часовникар при който смяна на батерия струва 3 лв не е часовникар! Когато се сменя батерия задължително се сменят и уплътнения за да продължи часовника да е водоустойчив!
                        Категорично си прав. Само че всяка смяна на часовникар приключва за мен с бракуван часовник и услугите на тези труженици не ползвам от години. За последната смяна на батерия платих около 25 лв. Мислех, че би трябвало в тази цена да може да влезе читава батерия, читаво уплътнение, 6 минути квалифициран труд, амортизация на оборудването и наем на помещението. Приятел си оправя часовниците при часовникар с безупречна репутация, но човека си цени труда и за мен не си заслужава.

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Приятел си оправя часовниците при часовникар с безупречна репутация, но човека си цени труда и за мен не си заслужава.
                          Аз държа много на часовниците си , пък и хубавите никак не са евтини та си заслужава веднъж на 3-4-5 години да дадеш добри пари за качествен часовникар. На мене ми беше друг проблема с електронните, че качествен часовникар имаше чак в София и трябваше да пращам часовника и да седя няколко дни без часовник, затова минах на автоматик! По лесно преживявам няколко секунди разлика в точността отколкото няколко дена липса на часовник или евентуалното му удавяне.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Здравейте и аз имам едно питане за CASIO PRO TREK PRW-6100Y-1ER какво ви е мнението за него ? Защо в Германия го представят така https://www.globetrotter.de/shop/cas...nuvolau-254955 . Или да се насоча към CASIO G-SHOCK WAVE CEPTOR SOLAR GW-A1100-1A3, кой е по здрави и дали ще работят под -10 ( Устойчив на ниски температури (-10 C)) защото често ходя зимата за риба ?
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-07-16, 07:40. Причина: линкове

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              По спомени, "механизмите" им се тествани на -20 градуса. Има из нета тестове на работещи шоци при -40...
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                ПРО ТРЕК са много удачни часовници. Аз ги препоръчвам.
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X