Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    ....

    А лявата скала какво показва?
    Ако е солар, предполагам Power Reserve?
    YES/NO... Вярно си трябва книжка.
    Честито за машинката, допада ми визуално поне.
    Да, "водомерчето" е със соларна батерия. Разучаването го оставих за уйкенда, но според това което до момента разбрах от книжката, лявата скала, тази с означения H-M-L, трябва да показва нивото на радиосигнала при автоматична или ръчна радиокалибровка... може би служи и да показва наличната енергия, но все още не съм открил как точно се случва това...за скалата YES/NO, нямам идея, но трябва пак да е нещо свързано с радиосигнала...

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      При мен Yes/No показва дали е било успешно последното сверяване. Независимо дали е ръчно или автоматично ..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        H = High, M = Medium и L = Low. Това са трите степени за състоянието на зареденост на батерията. При H = High всичко работи нормално, при M = Medium някои функции може да са ограничени - примерно секундната стрелка да се движи веднъж на всеки две секунди, да е спряла на 12ч. и т.н. При L = Low всичко спира, стрелките са неподвижни, но вътрешната тактова честота работи и не е забравил точен час, като при излагане на светлина и зареждане на батерията всички функции се възстановяват.
        За това, как точно се работи с конкретния модел ще трябва все пак да се прочете упътването му.

        P.S. А Yes/No означават успешно или неуспешно приемане на последния радиосигнал за сверяване, независимо дали е в автоматичен режим или ръчно е задействано сверяването.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          Аз трябва да имам такива 2-3 останали, но ще мога да проверя като се прибера в Бг края на април. Добре ще е да ми изпратиш едно лично към 22-23 април да ме подсетиш да потърся.
          Ще съм ти много благодарен!Записах си на календара.

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            За почитателите на съветските часовници
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Изгледах го с кеф, като Ну Погоди
              Мерси!
              Аз русовил си падам но асоциацията дето ми идва на ум е руска ракета.
              Дето и космоса и е крив [emoji2]

              Sent from my SGP511 using Tapatalk
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Космоса е крив на калпавата ракета, не на руската.

                А руските часовници са си цял клон в часовникарската история, при това съвсем не безинтересен, нито за подценяване. Някой ден ще пиша.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Е, сигурно.

                  Sent from my SGP511 using Tapatalk
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Един въпрос. Някой пазарувал ли е от онлайн магазина на casio- ca**oshop.bg? Коректни ли са, защото се чудя от там ли да си поръчам часовника, или от часовникарски магазин.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Един въпрос. Някой пазарувал ли е от онлайн магазина на casio- ca**oshop.bg? Коректни ли са, защото се чудя от там ли да си поръчам часовника, или от часовникарски магазин.
                      Имам два купени от тях, никакви грижи.

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                        Имам два купени от тях, никакви грижи.
                        Най-важното- уж се водят официален вносител и са оригинални, нали?
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Да, официални вносители са. Часовникът идва с всички документи, холографни стикери, гаранционна карта, касов бон и т.н.
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                            Да, официални вносители са. Часовникът идва с всички документи, холографни стикери, гаранционна карта, касов бон и т.н.
                            Благодаря. Ем, поръчах си го. Ще се похваля след някой ден.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Извадих късмет, защото са внесли само 3 бройки от часовника, когото съм харесал и последната бройка е за мен.
                              Casio G-shock Gravitymaster ga-1100-2aer. По-различното е, че има компас. Иначе си е g-shock
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GA-1100-2AJF_bs2.jpg
Прегледи:1
Размер:228.8 КБ
ID:5714884
                              Последно редактирано от Райковски; 11-05-16, 16:24.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Честито! Със здраве да се ползва!
                                Изглежда много добре на снимката. За разлика от моя CASIO ProTrek PRW5000T, този ми изглежда с по-добър дизайн на циферблата и стрелките, особено откъм удобство за бързо различаване на основното в един часовник - позицията на стрелките и колко е часа. При ProTrek-а стрелките се губят на фона на всичко останало. Преди време ако имаше подобен модел с компас и поне някои от другите функции, вероятно бих си поръчал такъв.

                                Как дойде, беше ли всичко както трябва в комплекта? При мен си имаше всичко:
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X