Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    За съжаление не е успял да се настрои автоматично, явно облачното време допълнително заглушава сигнала, настроих го ръчно на лятно часово време - DST.

    Всъщност, толкова ли е скъпо тези от БАН например, да изградят спомагаща кула към нашата страна - радио сигнала?

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Ако не си го купил все още, по-добре си купи такъв с удобна за теб каишка.
      Не съм го купил, все още се чудя между него и Suunto Ambit 3 Run. Но не знам Suunto колко са надеждни, затова ще помисля още.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Suunto са с изключително удобни каишки (за гумените ако говорим), но... каишките се късат изключително бързо (2-3 години носене) и самият часовник е доста по-крехък от джи-шока. Аз имах един Suunto Core - страшно доволен бях от часовника, но ми дожаля за него (знам се какъв съм мърляч) и го продадох преди да съм го счупил.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          А в какъв режим е функцията за Daylight Saving Time - автоматична смяна на часовото време/Auto DST/ или ръчен режим? Защото ако е в ръчен режим няма да смени сам от зимно в лятно часово време, дори и да се е сверил с радио сигнала.

          Също така, както предполагам всички знаете, за да са активни тези функции трябва да ви е настроена домашната часова зона и тя да е някоя от следните:

          За България е ATH - Athens.
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Нагласен си е на автоматична смяна на часовото време/Auto DST/ и е на ATH - Athens, въпреки това, явно е слаб сигнала и ръчно зададох лятното време, иначе съм си го оставил на автоматичен режим. За съжаление покритието на сигнала от кулите, обхваща нашата страна но не е гарантирано.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              А провери ли информативно, кога за последно се е сверявал, че ми стана интересно?
              Сигурно има възможност да го покаже.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                А провери ли информативно, кога за последно се е сверявал, че ми стана интересно?
                Сигурно има възможност да го покаже.
                Честно казано не можах да разбера как се проверява, не съм му свикнал с настройките му а и упътването му е на английски, та докато разбера кое как

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Ами прати PDF-а или линк с упътването и ще ти кажа.
                  Аз се опитах да го намеря преди няколко дни за твоят модел но не успях.
                  Беше доста повърхностно търсене, но определено не излезе толкова бързо, колкото за моят
                  Иначе и аз се допитвам да упътването всеки път, когато се наложи да правя нещо по-особено.
                  Определено нещата, които не правя често с него не ги помня!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Абе тази марка дали е читава - май са част от Seiko: http://www.pulsarwatches-europe.com/Watch/PM3039X1
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Тва си е Сейко за Щатите.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Тва си е щатско Сейко. Едно време са били полунезависими, после Сейко са ги купили. В момента са сейкова марка под Сейко и над Лорус. Иначе Сейко са си съвсем нормално разпространени в Щатите под марката Сейко.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Абе тази марка дали е читава - май са част от Seiko: http://www.pulsarwatches-europe.com/Watch/PM3039X1
                          Аз съм много доволен,нося такъв от десетина год.Като точност от смяна до смяна на лятно-зимно време мърда с 7/8 секунди.Имам само един проблем:Искам да си удължа верижката,но понеже модела е "Titanium" е със специфичен цвят и не мога да намеря такива звена.Ако някой може да помогне ще съм благодарен.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от goiko; 29-03-16, 07:48.

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            От днес съм с това на снимката. Като визия ми харесва страшно! При избора си, не съм търсил да има много екстри които, така или иначе, едва ли някога ще ползвам, а по скоро да е приемлив като тегло и размери. Този тежи 140 гр. или малко повече от стария Ориент. Е, не всичко е "цветя и рози", както се казва!Едно просто сверяване ми отне два часа!! Надявам се, да не се налага да го правя често!!!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0245[1].jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5709564

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              От 2-3 дни съм на курорт и съжалих, че оставих автоматика след смяната на времето.
                              Касиото ми е съвестно да го вкарвам в сауната.
                              Не че ще умре но метала се напича (черен като горния) а на батерията вътре - жална и майка.
                              Сейко-то не бих го свалял дори и там!

                              А лявата скала какво показва?
                              Ако е солар, предполагам Power Reserve?
                              YES/NO... Вярно си трябва книжка.
                              Честито за машинката, допада ми визуално поне.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                                Аз съм много доволен,нося такъв от десетина год.Като точност от смяна до смяна на лятно-зимно време мърда с 7/8 секунди.Имам само един проблем:Искам да си удължа верижката,но понеже модела е "Titanium" е със специфичен цвят и не мога да намеря такива звена.Ако някой може да помогне ще съм благодарен.
                                Аз трябва да имам такива 2-3 останали, но ще мога да проверя като се прибера в Бг края на април. Добре ще е да ми изпратиш едно лично към 22-23 април да ме подсетиш да потърся.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X