Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
    Здравейте.Харесал съм си часовниче.Но нямам пряки наблюдения.Примерно това http://www.sportwatches.bg/?page=sto...&id=218.Или това http://www.sportwatches.bg/?page=sto...egory=5&id=232 примерно.Въпросът ми е (те всъщност са много )ама по-важните.Що годе прецизно ли работят уредите.Чета че за да работят добре измервателните уреди (барометър и прочие)при нови места трябва да се калибрира и при другия модел евентуално ГПСа как се справя (въобще справя ли се)в пресечени гористи местности.
    http://www.dcrainmaker.com/2012/04/s...th-review.html
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
      Здравейте.Харесал съм си часовниче.Но нямам пряки наблюдения.Примерно това http://www.sportwatches.bg/?page=sto...&id=218.Или това http://www.sportwatches.bg/?page=sto...egory=5&id=232 примерно.Въпросът ми е (те всъщност са много )ама по-важните.Що годе прецизно ли работят уредите.Чета че за да работят добре измервателните уреди (барометър и прочие)при нови места трябва да се калибрира и при другия модел евентуално ГПСа как се справя (въобще справя ли се)в пресечени гористи местности.
      Аз съм фен на марката и имам вече втори модел Сега съм с Core Orange Black.Каквото си пише в книжката така е . Да трябва да го калиброваш ако "мърдаш" много. Storm alarm-a по добре да е изключен ако пътуваш с кола през планина..веднага се активира. При алтиметъра , сравнен с GPS дава грешка от 5-20 метра.Верижките на тази серия са здрави..иначе аксесоарите не се пипат
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
        От вчера съм с Core All Black .. изскочи от едно зрънчо . За момента се справя добре сверявам данните от барометъра и алтметър за сега в София дава точни данни. Не знам кога ще имам възможност да го тествам извън града за да дам инфо как се справят уредите. За температурата трябва да се сваля часовника и да се остави поне 5 минути за да избери що годе истинската температура.
        Ха честито, Core серията са доста добри машинки (имам Limited Edition Red). Извън града е тествано - алтиметъра си иска често калиброване, особенно след пътуване с кола/влак (за самолет дума не отварям), иначе дава отклонения от по 20-30 метра. Барометъра си работи учудващо добре. Съвет - включи го на Auto режим за прехвърляне алти/баро. Малко дразни писукането при пътуване с асансьори, ама иначе алти-то съвсем се разкалиброва. Също - запаси се с резервни каишки, и се подготви да сменяш батерия на 6-9 месеца. Ако си играеш често с компаса или подсветката - може и по-начесто.

        П.С. Сторм-аларма при пътуване в кола досега не ми се е включвал.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Георги ме изпревари с допълването Моя изскочи моднат от зрънчото с каишка от Алу Диип Блек ... няма такава каишка. Нищо общо със стока
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Колеги, като цяло не разчитайте много на уредите от часовниците, имам предвид, барометри, алтиметри, компаси и пр. И в инструкциите им пише, че не са за прецизни измервания. В планината се доверявам на GPS-то и след това, само от любопитство поглеждам часовника. Съпоставката не винаги ме радва...

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Някави отзиви за часовниците Инвикта?
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                Хайде да си седи тук един отговор за това - на всички касио автоматичната подсветка се включва/изключва със задържане на копчето за светлината.
                Аз за жалост след като и най-новия GW-1000 го направиха без лампа сменям пак производителя.Просто ми стана обидно как касио не искат да вложат малко средства за свястно издържащо фосфоресцентно покритие на стрелките и отметките(всички с аналогово касио са се сблъсквали с тоя проблем) и минавам на други доказани фирми. Вече никъде не е новост алтернативното захранване без нужда от смяна на батерия и атомно сверяване. Касио взеха да се поизлагат. Новият протрек пък и той излезе на такава цена,че се намеси в снобския сегмент.... Разочарован съм. След толкова години с Касио ги зарязвам засега......
                Интересното е,че имах един от първите ситизени със слънчево захранване ( купен 1999 година) . Бях го подарил на баща ми ,лека му пръст, и си го бях прибрал за спомен от него.... Часовника седеше в стая ненасочен към директна светлина. Преди няколко седмици се загледах в него. Изумих се как след 3 години седене на относително тъмно дори не беше минал в режим за слаба батерия ( секундната стрелка прескача на всяка 2 ра секунда ако е паднал заряда). За точността няма да говоря защото още чак не ми се вярва - имаше разлика 3 секунди от атомно сверяващия ми джи шок. ... За сравнение в изработка и материали дори няма място. Бегъл поглед върху добър ситизен винаги е смазвал и най-доброто касио... Та сега си поръчах след дълго мъчително търсене изцяло метална Ecozilla на Ситизен. Доказана бойна машина .
                И мен това не ми хареса, много, много в Касиото, даже мислех да взема да си ги направя на Про трека, посоките за компаса светещи, нооо
                Иначе имам един Касио от 1вите е май, с аларма и хронометър, като екстри , купих го като бях 2ри клас/2002 година/, до ден днешен си работи, батерия съм сменял само веднъж...
                10 години- една батерия..
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • Момчета.не искам да засегна никои от вас.Ето и моето мнение по-темата.Първо за всякакъв вид часовник и модел е според джоба на човека.В по-предните странички на коментарите-прочетох,че разни философи казват-че приборите на Tissot-T-touch expert-не показват верни стойности на отчитане-спрямо някой модел на друг часовник(без да цитирам маркa).Това е абсолютна лъжа.Притежавам този модел-Т013.420.47.201.00 и мога да ви гарантирам-че часовника е уникален и цената му е оправдана напълно.Имал съм възможноста да ходя по Европа доста често и задължително минах за няколко дена през Швейцария.Там им разгледах всички марки и модели на часовниците.Останах-много смаян от видяното.Даже за някой по-конкретни модели за които бях заинтересован повече-посетих и музея им с историята от създаването и направата на модела часовник.Искренно смея да твърдя че най-добрите часовници са Швейцарските.Имам и модел на Casio-AMW-702 fishing gear,който е много добър-няма грешка.Даже си го купих от чужбина преди да е излязъл още на нашия пазар.Tissota e тестван от братовчед ми-който е в клуб''BgParaglidersPilot'' и се занимава с парапланеризъм-каза че го е тествал и няма грешка.А той лети с истински висотомери и датчици.Иначе според мен Suuntoto прилича на часовник от зрънчо-супер смешен и грозен в сравнение с Casio-to

                  Който желае може да ме потърси за всякакво питане относно Tissot. Skype-Ghost_vw казвам се Любомир Георгиев
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-10-12, 15:43.

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Някой пробвал ли е някакъв бюджетен GPS+HR(с мерене на пулс) часовник, от който е доволен. Марковите са ясни, търся работещо бюджетно решение, с батерия за 10-12 часа трак.

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от ghost_vw Преглед на мнение
                      Момчета.не искам да засегна никои от вас.Ето и моето мнение по-темата.Първо за всякакъв вид часовник и модел е според джоба на човека.В по-предните странички на коментарите-прочетох,че разни философи казват-че приборите на Tissot-T-touch expert-не показват верни стойности на отчитане-спрямо някой модел на друг часовник(без да цитирам маркa).Това е абсолютна лъжа.Притежавам този модел-Т013.420.47.201.00 и мога да ви гарантирам-че часовника е уникален и цената му е оправдана напълно.Имал съм възможноста да ходя по Европа доста често и задължително минах за няколко дена през Швейцария.Там им разгледах всички марки и модели на часовниците.Останах-много смаян от видяното.Даже за някой по-конкретни модели за които бях заинтересован повече-посетих и музея им с историята от създаването и направата на модела часовник.Искренно смея да твърдя че най-добрите часовници са Швейцарските.Имам и модел на Casio-AMW-702 fishing gear,който е много добър-няма грешка.Даже си го купих от чужбина преди да е излязъл още на нашия пазар.Tissota e тестван от братовчед ми-който е в клуб''BgParaglidersPilot'' и се занимава с парапланеризъм-каза че го е тествал и няма грешка.А той лети с истински висотомери и датчици.Иначе според мен Suuntoto прилича на часовник от зрънчо-супер смешен и грозен в сравнение с Casio-to

                      Винаги съм ценял високо и съм се възхищавал на мненията на хора,които са зпознати изтънко с материята и знят точно какво говорят!За мен лично,да разгледам всички швейцарски марки и техните модели...ще си остане една несбъдната мечта! Та в тази връзка да те помоля за съвет - спрял съм се на няколко модела и имам дилема.Да предупредя от сега,че скромният ми опит е с Q&Q от по-прецизните и няколко руски,от механичните...Та,въпросът ми е: какъв макси марин да избера,стоманен или титаниев и дали да бъде блек оушън или блек сеа..? Харесвам също и изи дайвър,но без хронограф,защото хроното ми идва скъпо.За тях какво мислиш..?Дали ползват ЕТА или си имат собствен механизъм,щото май са сравнително нова марка..? Или да си взема едн адмиралс къп и да не си харча спестяванията за глупости..?Как мислиш,наистина ще ми бъде интересно да споделиш мнение..?
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-11-12, 09:19. Причина: Цитат
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                        Винаги съм ценял високо и съм се възхищавал на мненията на хора,които са зпознати изтънко с материята и знят точно какво говорят!За мен лично,да разгледам всички швейцарски марки и техните модели...ще си остане една несбъдната мечта! Та в тази връзка да те помоля за съвет - спрял съм се на няколко модела и имам дилема.Да предупредя от сега,че скромният ми опит е с Q&Q от по-прецизните и няколко руски,от механичните...Та,въпросът ми е: какъв макси марин да избера,стоманен или титаниев и дали да бъде блек оушън или блек сеа..? Харесвам също и изи дайвър,но без хронограф,защото хроното ми идва скъпо.За тях какво мислиш..?Дали ползват ЕТА или си имат собствен механизъм,щото май са сравнително нова марка..? Или да си взема едн адмиралс къп и да не си харча спестяванията за глупости..?Как мислиш,наистина ще ми бъде интересно да споделиш мнение..?
                        И мен ме влече да видя всички швейцарски марки, пък и техните модели! Но за съжаление едва ли ще ми се отдаде подобна възможност.
                        От тия модели, които си изредил бих взел изи дайвъра. Не знам, дали разликата между него и Q&Q е кой знае каква, но модела със скелетния циферблат хваща окото.
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Ха-ха Мечът на крал Артур,само за приятели..? Мисля,обаче,че скелетона май беше с турбо..?
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                            Ха-ха Мечът на крал Артур,само за приятели..? Мисля,обаче,че скелетона май беше с турбо..?
                            Точно с турбо си е. Ама това лошо ли е? Освен цената де...
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Точно цената му навярно ще е стряскаща... Е,не е като на другата марка Чингис хана или Цирка,ама все пак си е за стряскане
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Така е. Но на мен лично тези два модела не ми допадат много. Е ако някой реши да ми подари такъв....
                                http://www.nakladkibg.com
                                накладки, спирачни дискове, съединители

                                088 8613380

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X