Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Касиото определено е машина! имах 5 години от официалната серия, но сега от половин година нося G-SHOCK е няма такъв часовник просто. Никога не го свалям, поучука се, но е още здрав! А такъв тормоз няма, като работя не го свалям никога! В по - задните естраници съм постнал снимки. За справка имах Q&Q и то от по - скъпите и веднъж аз си цепя дърва и стрелките му паднаха вътре Определено Г шока са здрави.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
      Ето ги от FTP:







      страхотни снимки , точно такъв тип часовници ми харесват.
      след тези няколк омесеца, би ли дал впечатления ?
      /не мога да пускам ЛС , затова тук питам /
      мерси.

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Впечатленията ми са доста добри, като се има предвид, че нямам особена мярка за сравнение.
        Батерията не си е и помислила да пада от HI, ма то си е нормално за лятото. Не е изоставал и грам, дори и на морето няколко пъти го засякох като приемаше сигнала за сверяване.
        Не съм успял да го удавя, но пък не съм се и опитвал особено сериозно. Общо взето напълно си заслужава като бюджетно решение за всекидневна употреба.
        124 -> 164
        T4

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Колеги, някой да има представа, дали някой от моделите на Traser може да се намери в България? Гледах го в ebay.de, а и на някои други места, но някак си не ми се иска да вложа 600-800 лв. в нещо, което не съм виждал на живо.
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
            Впечатленията ми са доста добри, като се има предвид, че нямам особена мярка за сравнение.
            Батерията не си е и помислила да пада от HI, ма то си е нормално за лятото. Не е изоставал и грам, дори и на морето няколко пъти го засякох като приемаше сигнала за сверяване.
            Не съм успял да го удавя, но пък не съм се и опитвал особено сериозно. Общо взето напълно си заслужава като бюджетно решение за всекидневна употреба.
            "нави ма"

            Иначе съм носил около 5 г. хубав качествен сейко 5 , разочарова ме именно заради постоянната ежедневна досадна нужда да сверявам с телевизора по новините.
            Водонепроницаем, автоматик ала бала... ама какъв часовник е нещо което трябва всеки ден да сверяваш?
            Е.. може и на седмица.. но тогава сверявам с минута две....
            По това не се различава от един два часовника дето купих от е-бея, дето са реплики на разни известни марки , и наистина имат добър автомат-механизъм, можеш дори да си миеш ръцете с тях, но .. уви, не стават...

            Та.. затова и съм се насочил към часовник , който да показва ВРЕМЕТО. а това касио , за разлика от г-шок и прочие екстравагантни щуротии, ми грабна очите.

            Всъщност, не е много "бюджетно" решение според цената... но май си заслужава ?
            Затова викам дали си имал проблеми някакви конкретно за модела.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Здравейте,
              Почти 5 години след купуването на Suunto Observer съм намислил да го сменям, затова ме интересува има ли човек конкретно с Tissot T-Touch Expert Titanium?
              Някои от Вас помнят, че писах статия за този часовник тук: https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...bserver_SR.htm
              За плюсовете мога само да потвърдя, че Suunto са много качествени уреди и съм доволен от Observer, но така и не мога да преживея слабите каишки. За 5 години смених 2 гумени, 1 метално-гумена и 1 кожена каишка на обща стойност около 250 лв, сегашната също е за смяна. Нямам намерение да инвестирам повече в каишки и ще взема титан или стомана, а Suunto Observer ще го продам или ще го оставя само за планината.
              На всичкото отгоре успях да надраскам леко недраскаемото стъкло, но вината си е моя, не се работи с шкурка и часовник едновременно!
              Друг проблем е липсата на автоматично превключване между барометър и висотомер. Можете да ползвате часовника или като алтиметър, или за прогноза за времето. Пиша това в случай, че някой реши да купува този модел.
              За съжаление Suunto Elementum Terra не се продава в България, при него проблемите, за които пиша са отстранени, но и той си има недостатъци.

              Въпросите за T-Touch Expert:
              1. Наистина ли няма ден от седмицата, а само дата, месец и година?
              2. Има ли начин на превключване на функциите само с бутони, без touch screen?
              3. Може ли sleep режима да се настрои автоматично? Например между 23:30 и 5:30 да е в sleep режим?
              4. В случай на счупване стъклото може ли да се замени на поносима цена или е като електронните книги - цената на дисплея е почти колкото на книгата?

              Това е засега, ако някой има мнение за T-Touch Expert ще се радвам да напише, защото както се сещате консултантите в магазините не са запознати.
              "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
              http://ftp.domainbg.com/tuono

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                http://www.suunto.com/gb/en/products...o-x10-military

                Този съм си харесал. В БГ има ли го някъде и бихте ли ми предложили някакъв еквивалент на него. Ето този го гледах http://www.johngunshop.com/bg/Артикулна-информация/823-Метео-часовник-Конус/ но е много ефтин и незнам като качество как е.
                Нося вече 10 години SUUNTO и съм много доволен. Първият ми беше X-lander.Много добра машина Сменях само верижките.За него препоръчвам само кожените такива, другият модел пластмаса някаква се цепи отдолу. Опитах се да го продам в БГ , но не стана и замина за друга държава. Остана ми една кожена верижка за този модел. Сега съм със модела Black-Orange. Има същите функции + дълбокомер + графично показване на изкачвания и слизания за време каквото определиш. Слабост се оказа оригиналната верижка която беше оранжева и от допира предполагам с некачествени дрехи ''попи'' боя и се оцвети.Много е скъпа и затова е замених с друг вид черна / и се запасих с още две такива..май напразно защото черната е явно много издържлива/. Сега има още по хубави модели. Трябва да имаш предвид че аксесоарите са много скъпи. Този който си посочил има доста солена цена. Може да се вземе и ''по-долу''. Ако се интересуваш пиши на лични. Винаги бих ползвал такъв часовник...
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                  Това е засега, ако някой има мнение за T-Touch Expert ще се радвам да напише, защото както се сещате консултантите в магазините не са запознати.
                  И на мен ми се ще да чуя лични впечатления, че заглеждам един от доста време. Бях чел едно ревю в което собственик се оплакваше, че работата с мокър тъчскрийн е кошмарна но може да е било проблем за конкретния модел.
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Рекох да видя на бат слай часовника... от филма "непобедимите 1" :
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vlcsnap-2011-10-14-19h58m13s213.png
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5311368

                    ето го :
                    Panerai Special Editions PAM00332
                    Retail Price 10,000.00
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PAM00332_14333.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5311356

                    Уникален е ! цената - също
                    размечтах се за момент...

                    пп
                    има "реплики" за по 100-на евро.. ама.. реплики...
                    Последно редактирано от miro20; 14-10-11, 19:01.

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Сандо, да се похваля, дойде ми касио-то , същото.
                      повече от идеален е за моите нужди и разбирания за часовник.

                      /след елементарни настройки за часова зона, и т.н.. докато съм спал , в 4 ч . се е само сверил без проблем от немския предавател /

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Изглежда, че най-после се появява добър часовник с титан и сапфир, който да не е T-Touch. Твърди се, че цената му ще е под тази на Tissot-a, но все още го има на малко места. Някой знае ли дали в България има вносител на часовници от тази марка?

                        За това става въпрос: Swiss Military Hanowa Highlander

                        Тук има анимация с висока резолюция: http://www.andymeyer.ch/upload/hanow...der_720p25.wmv

                        Произвежда се в четри варианта, но най-атрактивен е титановия:
                        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                        http://ftp.domainbg.com/tuono

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Влияе ли се точността на измерване на температурата от топлината на човешкото тяло?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Да, няма как да е без влияние. Тук въпросът е колко бързо след сваляне от ръката термометъра ще измерва правилно. Всички часовници, които съм имал досега измерват вярно температурата след поне 30 минути сваляне от ръката.
                            "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                            http://ftp.domainbg.com/tuono

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                              Изглежда, че най-после се появява добър часовник с титан и сапфир, който да не е T-Touch. Твърди се, че цената му ще е под тази на Tissot-a, но все още го има на малко места.
                              Около 400 евро с гумена каишка, което е колкото цената на средния клас т-тъч. Харесва ми титаниевият доста но ако ще е на цената на Тисот предпочитам втория.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Здравейте , от няколко месеца съм се сдобил със този модел на Casio
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PRW-5000T-7ER.jpg
Прегледи:1
Размер:183.6 КБ
ID:5318182
                                , по пиша сега понеже исках да се запозная с него преди да дам мнение.Има си стандартните функции на предните часовници от Протрек серията ,новото е , както на английски го наричат second hand , секундомера , който се позиционира ефектно съответно на компаса , барометъра и алтиметъра.Има и цифрово измерване и история на предишни замервания.Единственото нещо което много не ми допада е ,че алтиметъра мери в зависимост от атмосферното налягане , т.е. за да мери относително вярно трябва да е калиброван на кота 0 и то при нормално атм. налягане за района.Алармите , хронометър , обратно броене , световно време , автоматично задно осветяване , пълния календар не ги коментирам.Искам да се спра на термометъра който наистина на ръката се влияе , но до 10 минути свален си отчита вярно сравнено с друг Т.Преди да го купя бях почти се примирил след като доста прочетох ,че автоматичното сверяване не работи в райони отдалечени от София.Трябва да ви кажа ,че процедурата си протече абсолютно нормално в село Лозенец община Царево качен на покрива на хотела всичко трая около 6 мин както е указано по ръководството.Наистина е един прекрасен модел с титаниева верижка усилена в зоната на захващане.Държи ли се с циферблата нагоре , дори в най мрачно време си зарежда батериите и е на позиция HI.
                                "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                                "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X