Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от бакалавър Преглед на мнение
    Здравейте, имам един проблем и искам да го споделя с вас.
    Наскоро си купих домашна метерологична станция AURIOL 4-LD3030 работеща с радио сигнал и показваща външна и вътрешна температура, две самостоятелни аларми,реално астрономическо време и с възможност за показване на други часови времена. Проблемът ми е следния: след преминаване към лятно време часовника по сигнал от кулата (така предполагам) се връща точно с 1 час назад от реалното време. Сами разбирате, че това е голямо неудобство, тъй като алармата звъни с 1 час по-късно и вече 2 пъти закъснявам за работа. Пробвах с различни настройки но ефекта е нулев. Искам да разбера как може да се отстрани този проблем и въобще може ли да се отстрани и дали не е дефект на часовника. Към кого да се обърна за помощ? Благодаря
    ;

    Преди 5 години купих от Германия 3 будилника за по 7-8 ЕВРО които се сверяват по радио сигнал. Два подарих в София, а единия в едно село на 60 км източно от София. Тези в София работят точно целогодишно а другия при самосверяване се отмества с 1 час. Не знам каква е технологията на сверяване но предполагам, че в различните райони сигнала идва от различни радио предаватели които не са адекватно настроени.
    DEFENDER 110 - 300TDI
    LZ1CCD

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от бакалавър Преглед на мнение
      Здравейте, имам един проблем и искам да го споделя с вас.
      Наскоро си купих домашна метерологична станция AURIOL 4-LD3030 работеща с радио сигнал и показваща външна и вътрешна температура, две самостоятелни аларми,реално астрономическо време и с възможност за показване на други часови времена. Проблемът ми е следния: след преминаване към лятно време часовника по сигнал от кулата (така предполагам) се връща точно с 1 час назад от реалното време. Сами разбирате, че това е голямо неудобство, тъй като алармата звъни с 1 час по-късно и вече 2 пъти закъснявам за работа. Пробвах с различни настройки но ефекта е нулев. Искам да разбера как може да се отстрани този проблем и въобще може ли да се отстрани и дали не е дефект на часовника. Към кого да се обърна за помощ? Благодаря
      При сверяване го сложи на +1GMT, моя така работи правилно и всяка пролет и есен го променям. Зимата трябва да е на +2. Успех!
      LZ1PER

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        Колеги, дайте съвет.
        Който и G-shock да избереш, няма да сбъркаш...издържат и на повече от леки удари и вибрации проблеми няма да имаш...
        Разрови се в ebay, има много изгодни оферти а за 300 лв ще вземеш много приличен часовник.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Хм аз хубаво ги гледам из нета, трябва да огледам и магазините из Стара Загора какво има и какво няма. А това с автоматичното сверяване няма проблеми и ако си по чужбина и из различни части на страната, нали?? Или има разлика часовите пояси, как стоят нещата. Че повечето, които ги гледам са с автоматично сверяване.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Няма проблем с автоматичното сверяване на Casio. Освен това ще спестиш пари, ако си го поръчаш от Великобритания през интернет. Аз си купих часовник, който в магазина струва 619 лв. за 407 лв. от UK.
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Абе не знам с това сверяване, ама в последно време хич не работи?! От тази година смених работата и пътувам много из страната, като по хотелите досега никъде не е успял да се свери: Пловдив, Стара Загора, Казанлък, Сливен, Хасково, Кърджали, Смолян, Банско, Гоце Делчев и Петрич. За София съм писал че си имам проблем, но той е от блока. Единствено продължава да се сверява на вилата, Самоковско - започвам да си мисля че нещо се е прецакал!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Абе не знам с това сверяване, ама в последно време хич не работи?! От тази година смених работата и пътувам много из страната, като по хотелите досега никъде не е успял да се свери: Пловдив, Стара Загора, Казанлък, Сливен, Хасково, Кърджали, Смолян, Банско, Гоце Делчев и Петрич. За София съм писал че си имам проблем, но той е от блока. Единствено продължава да се сверява на вилата, Самоковско - започвам да си мисля че нещо се е прецакал!
                Колега,мани ги тея пластмасови т@6аци.. Пробвай с това - сверяваш един път и...догодина пак...Не е кой-знае какви пари,но е точен изчистен и страшно надежден... Поздрави

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:omega-seamaster-limited.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5277518
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  Колега,мани ги тея пластмасови т@6аци.. Пробвай с това - сверяваш един път и...догодина пак...Не е кой-знае какви пари,но е точен изчистен и страшно надежден... Поздрави

                  [ATTACH=CONFIG]330170[/ATTACH]
                  Колега, този часовник си доста пари - 1000EUR+. Дори е възможно информацията, да ми е малко поостаряла. За точността също не съм съгласен. Самосверяващият се Casio е много по-точен. Друг е въпросът, дали на някого е нужна такава точност. Освен това силата на Omega са механичните часовници. А там за точност, съвсем не може да се говори.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Bat_Pepo Хубав ти е часовникът, който си показал, но ми трябва нещо здраво. Имах Q&Q и както си цепих дърва така и си му изпадаха стрелките вътре... Сега имам CASIO Edifice той се държи все още, с изключение, че спира от време навреме поради такива "процедури". Ориентирал съм се към G Shock, защото се занимавам с такива нещо, като дърводобив, и друг тежък физически труд свързан с къртачна техника, големи чукове и други големи сечива. Огледах днес магазините из Стара Загора и се спрях на 3 модела G shock. Имаше десетина модела, но тези трите ми допаднаха, не са и много скъпи. Ето ги и тях :
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:casio-g-7700-1er[4].jpg
Прегледи:1
Размер:21.4 КБ
ID:5277521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20373-g-shock[1].jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5277522Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1104614_big[1].jpg
Прегледи:1
Размер:23.6 КБ
ID:5277520

                    Един от тези трите ще е. Като тези със стрелките ми допадат повече. Синият е на цена 165, а черният с бежовото е 265. Синият ми харесва доста, другият също, ще си помисля кой да избера, като четох, "екстрите" са им почти едни и същи.
                    Последно редактирано от ivodianov1992; 10-05-11, 11:44.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      G-shock имат само един проблем. Оригиналната верижка не издържа много. Моята изкара около 2 години. Смених я и от тогава вече не съм имал грижи. Часовниците от серията са много здрави и дурако устойчиви. Ако си вземеш такъв няма да съжаляваш. Стъклото трудно се драска. Водоустойчиви са и вървят сравнително точно моделите, които са без автоматично сверяване.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                        Колега,мани ги тея пластмасови т@6аци.. Пробвай с това - сверяваш един път и...догодина пак...Не е кой-знае какви пари,но е точен изчистен и страшно надежден... Поздрави

                        [ATTACH=CONFIG]330170[/ATTACH]
                        Хубав ти е часовника но можеш да си сигурен, че не е по-надежден и от най-ефтиния G-shock.
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Колега благодаря за съвета! Ще опитам и дано да има положителен ефект.

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Да питам и аз:
                            Часовниците, които се продават под марката "Смит и Уесън" - има ги при вносителите, във "ВИП"-а, и по други оръжейни магазини. - Какво представляват?
                            Пиша "под марката" защото не мисля, че се произвеждат във оръжейните работилници.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от бакалавър Преглед на мнение
                              Колега благодаря за съвета! Ще опитам и дано да има положителен ефект.
                              Хубав механичен часовник,макар и от по-нисък клас,е по-добрият избор.Но е и въпрос на вкус... Което те кефи повече - него избери....
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                                Хубав ти е часовника но можеш да си сигурен, че не е по-надежден и от най-ефтиния G-shock.
                                Не е моя тази омега Надежден...в какв смисъл? Теста дето минава кола през него ли имаш в предвид?!

                                п.п. Не ме разбирай грешно,не искам да споряИначе...можеш да си сигурен,че ВГ-10(фалкнивен А1 например) с нищо не превъсхожда китайче от подлеза,дето струва 3.45.Да не говорим колко по-добър е обикновеният туш от скъпите растителни бои...
                                Абе...мани тая работа! Наздраве!
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X