Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До:

    Първоначално публикуван от king Преглед на мнение
    Здравейте. Часовникът м е много добър. Но не мога да настроя компаса.Ако някой знае как, нека да помогне.
    Пробвай с натискане и задържане на бутина MОDE.От там би трябвали да се стига до настройки,а с други бутони ги сменяш...
    Предполагам,че не е по различен като меню от TCM Hiking Watch.
    Успех
    Последно редактирано от cveti; 21-11-09, 09:45. Причина: линк
    Пътят е целта.

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
      Заразих се и аз... не от свински грип, а от манията за точен часовник...
      От два дни съм собственик на CASIO PRW-1300-1V. Тъй като по-нагоре доста добре е описан, няма смисъл да се впускам в подробности. След време, като понатрупам впечатления ще пиша...

      Тук пускам един линк , с упътвания на български за (почти)всички модели CASIO.
      На мен лично ми беше много полезно...
      и аз съм от... ,,заразените''...Casio AWG-100 BR-1A

      Ако имате впечатление от този модел, споделете...

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        ами то какво да се сподели. за Касио или само добро или нищо ;-). повечето модели от една серия са разбира се със едно и също "сърце". различават се по разположение на допълнителните дисплеи и външната констукция. подобни модели със разлика пластмаса-метал имат само разлика в цената (обикновено + стотина евро за метала). иначе вътрешната защита им е една и съща. "пластмасовите" са по-удобни ако се гмуркате защото се закопчават лесно върху неопрена.разбира се за сметка на това ''верижката'' не издържа колкото металната.и тук си идва въпрос на лични предпочитания.един съвет от мен- със времето "пластмасовите верижки" имат една неприятна черта да се "сцепват'' изведнъж. следете за тези признаци и сменяйте на време.има случаи на загубени часовници ( няколко лежат някъде из гьола в Казичене ;-).има и "сърф" модели де които не потъват. аз лично заради това въпреки неудобствата на металните (не можеш да ги сложиш върху неопрен, по-тежки и т.н.) от няколко години предпочитам металните модели. е сега да не земете да се плашите. докато са нови и "пластмасовите" са много здрави.то това си го има и за другите марки и особено при водолазните модели.просто солената вода си взима своето.какво друго да кажа.мен лично най ми харесва комбинацията аналог-дигитал (то май имаше нещо там за човешкото възприятие- едни възприемали по-добре дигитални числа други аналоговите.май хората които възприемаха по-бързо дигиталните са "по-математици".... абе нещо такова ма не помня точно). ааа, за пластмасовите модели е важно да се мият със сладка вода след солена по-бързичко.всъщност се чудя накъде го отплеснах ;-). радвайте се на придобивките и си ги носете със здраве!
        висете отпуснато

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Ползвам Casio EDIFICE EFA-120D-1 от около 6 месеца. Доволен съм от него . Просто като го видях много го харесах и го взех

          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            аз колеги цъках с един суис арми тисот мааа нещо от много удари не подлежи на ремонт и си взех касио MTP-1192E , от което съм много доволен и така до миналата година , когато сърфирайки си из нета се влюбих в един фосил туист , с който менкам касиото
            и от двата съм много доволен .... вярно ... фосила е бая тежичък , но си го нося с кеф
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Вече мога и аз да се похваля , днес ми пристигна подаръка за празниците , марката е Croton Chronomaster , водоустойчив на 100м. , хронограф , дата , наживо изглежда страхотно , коронката е с предпазител . В момента го разучавам , осветлението на стрелките е страхотно , готино е измислено освен стрелките свети и 12-часовата позиция , за да може в тъмното да се ориентираш по лесно в случай че не ти е на ръката , верижката е с двойно закопчаване , хронографа показва минути и секунди , третото поле е за деня .
              В темата не видях някой да притежава модел от тази марка ( или поне не се споменава ) така че ако някой знае нещо бих се радвал да сподели .
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                В тихата (ако не броим пиратките навън) новогодишна нощ, ме набори следният въпрос. Чета на сайта на Suunto че не признават гаранция ако часовника не е закупен от оторизирам дилър. Е да де, ама при оторизираните дилъри Suunto Core върви по 500 лева, а точно сега участвам в един търг в еВау на който ако го спечеля ще ми излезе около 200-220.

                Та въпросът ми е, имат ли право Суунто да ми откажат гаранционен сервиз (не дай си боже да се наложи де) ? Това при положение че всеки часовник си има уникален сериен номер, и ако не е регистриран преди това, очевидно аз съм първият му собственик. Отделно че (ще) имам документ кога съм го закупил и т.н...

                Какво казва в такъв случай закона у нас/в ЕС ? Моят спомен е че вече законово не може да има оторизирани, ексклузивни и прочие дилъри... свободно движение на стоки един вид... със всички произтичащи от това задължения на производителя.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Няма такъв филм. Могат да ти откажат гаранция като стой та гледай.

                  Щатските суунто ще са с една малка разлика, достатъчна да ги отличи от европейските, и от там ще те въртят както си искат. Това при положение че гониш заводската гаранция на завода производител. До която ще опреш когато те отсвири официалният вносител, който не е длъжен да отговаря за паралелен внос, и е независима фирма а не подразделение на завода. Просто могат много културно да ти кажат "Не можем да обслужим гаранционно този часовник понеже никога не сме го внасяли, не е част от нашата гама и не сме обучени да го обслужваме", или некултурно да те инструктират как се охлажда супа с уста.

                  А часовникът ще си е щатска версия, при която в повечето случаи разликата е че датата не може да се сложи да излиза по европейски тертип (6ти декември ще ти излиза 12/6, а не 6/12). От там - часовникът е различен модел, не сме обучени да го обслужваме, довиждане.

                  Тогава можеш да се обърнеш към завода Суунто, който пък ще ти каже "Сори, Суунто Европа и Суунто САЩ са две различни фирми, бъдете така добър за гаранционно обслужване да пратите часовника си в САЩ". Примерно.

                  Въобще не можеш да изискваш гаранционно обслужване. Можеш да молиш за него, и при късмет и добро настроение на отсрещната страна - да те огрее. А конкретно при часовниците причината да отказват гаранция е изобилието на нелицензирани продавачи в интернет, и на изобилието ментета.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Благодаря за изчерпателният и най вече навременен отговор

                    Току що ме аутбиднаха, и то с много, и в допълнение проблемите с гаранцията - ще се отказвам от този търг.

                    Весело посрещане на новата година !!!
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      аз да допълня малко за Касиото с атомно време. получих си първия такъв (4 ти подред с атомно време) но от Щатите!!! (6 бандов) и най-накрая няма да си купуваме от наще вносители където цените са повече от 2 пъти по-високи ;-(. преди не ставаше да си вземаме от там заради невъзможността да хващат Европейски трансмитери.ама и това свърши! много съм доволен. цената на GW 2500bd на която ми излезе - 316 лева, цена у нас 670 лева....... защото няколко човека ми звъняха и по телефона да питат..... странното е само,че и там взе да му се дига цената пък и стана по-труден за намиране.... странно за пръв път виждам такъв интерес.... но си струва. часовника е уникален!
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
                        Вече мога и аз да се похваля , днес ми пристигна подаръка за празниците , марката е Croton Chronomaster , водоустойчив на 100м. , хронограф , дата , наживо изглежда страхотно , коронката е с предпазител . В момента го разучавам , осветлението на стрелките е страхотно , готино е измислено освен стрелките свети и 12-часовата позиция , за да може в тъмното да се ориентираш по лесно в случай че не ти е на ръката , верижката е с двойно закопчаване , хронографа показва минути и секунди , третото поле е за деня .
                        В темата не видях някой да притежава модел от тази марка ( или поне не се споменава ) така че ако някой знае нещо бих се радвал да сподели .
                        Хубав часовник,колега,браво!Евтин и здрав. Използват японски механизъм Миота, най-често,но в някои модели слагат и ЕТА.Няма да съжаляваш.
                        Поздрави
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                          Хубав часовник,колега,браво!Евтин и здрав. Използват японски механизъм Миота, най-често,но в някои модели слагат и ЕТА.Няма да съжаляваш.
                          Поздрави
                          за механизма го водят швейцарски , и гаранцията на механиката е доживот , в официалния сайт на фирмата този модел е бил сред топ моделите за 2007 г . , за цена не съм се задълбочавал да търся (подарък ми е ) но докато търсех инфо из нета за него успях да го намеря само в 2 сайта и то на цена 216 долара . в началото доста се чудех защото механизма му работеше като механика ( звука който издава ) а по принцип е кварцов , по късно се оказа че този звук се дължи на хронографа , червената стрелка която по принцип я мислех че е за секундите се оказа че е за тях но когато е пуснат хронографа , могат да се засичат произволен брой времена като това става с натрупване ( спира се засича се времето можеш да го запишеш и със стартирането му отново хронографа автоматично наваксва времето за което е бил спрян и продължава да отчита и така докато ти е нужно и не го спреш и нулираш )

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
                            за механизма го водят швейцарски , и гаранцията на механиката е доживот , в официалния сайт на фирмата този модел е бил сред топ моделите за 2007 г . , за цена не съм се задълбочавал да търся (подарък ми е ) но докато търсех инфо из нета за него успях да го намеря само в 2 сайта и то на цена 216 долара . в началото доста се чудех защото механизма му работеше като механика ( звука който издава ) а по принцип е кварцов , по късно се оказа че този звук се дължи на хронографа , червената стрелка която по принцип я мислех че е за секундите се оказа че е за тях но когато е пуснат хронографа , могат да се засичат произволен брой времена като това става с натрупване ( спира се засича се времето можеш да го запишеш и със стартирането му отново хронографа автоматично наваксва времето за което е бил спрян и продължава да отчита и така докато ти е нужно и не го спреш и нулираш )
                            Още по-добреЗначи е възможно механизмът да е ЕТА(сериозна швейцарска компания,произвеждаща механизми за повечето известни марки),те също от известно време правят кварцови,с доста добри показатели.иначе и на Миота-та нищо и няма(японска,Citizen),но всъщност при кварцовите почти няма разликаАко е водонепроницаем над 5 АТМ можеш да плуваш с него и в морето.Както ти казах - хич не е лош за парите си.
                            Поздрави
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Аз използвам Casio Edifice ef-304 от 4 години ...
                              Все още не съм сменял батерия или да съм имал каквито и да е оплаквания ... Страхотен часовник, много качествено изпалнение без да покаже никакъв дефект за такъв дълъг период от време, подложен на сериозни изпитания. За тоша шреме не съм имал за цел да го пазя и не е съм го махал от ръката си ...

                              Ето го моделчето :
                              SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                хм само знам ,че се събрахме няколко човека тука със Касио gw 2500bd ;-). пък никой не споделя мнение ;-). аз съм много доволен. с малко претенции си оставам и мечтая единствено за още по-силно "фосфоресцентно" осветяване на стрелките. все още продължавам да заглеждам водолазните Ситизени заради това ( и те изкараха от най-здравите си екстремни модели със атомно сверяване,еко драйв).но засега за мен Касио успяват да са с едни гърди напред.но конкуренцията и понижаването на цените е добре за нас ;-). в момента например гледах много добри модели Сектори на страшно ниски цени в чужди сайтове.което само ни радва нас почитателите на часовници.
                                иначе няколко думи за Касиото- перфектно "хваща" сигнал за сверяване.система за зареждане на батерията също по-добра от предшествениците му.по-добра батерия като капацитет.наистина сведени до минимум отблясъци от циферблата.малко слаба светлина на диода,но напълно достатъчна.много удобни дигитални допълнителни дисплеи, доста по-точни и лесни за настройки от малките аналогови аналози. много качествена изработка показваща го като "топ" на серията Джи шок.много добра метална верижка със много приятно йонно черно "оцветяване" (дали е така и на Бг не съм сигурен?). уникално удобна функция да разменя бързо местата на основния аналогов дисплей на двете предварително избрани часови зони.също така много добър софтуер със добавени много полезни функции и нищо излишно.няма да навлизам в подробности, но аз познавам доста добре Касио джи шок сериите и това е най-доброто за мен за сега докато не направят аналогов Мъдмен със метална верижка ;-)
                                п.с. някой да не остане с впечатление,че фосфоресциращите стрелки не са добри.напротив идеално четливи в тъмнина. а 12 и 6 светят така добре,че никога не се замислям дали виждам точното време през ноща (може би на всеки се е случвало когато са само светещи чертички вместо часове е малко объркващо в първия момент в пълна тъмнина.особено ако е завъртян ринга и светещата точка не е на мястото си ;-).
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Tony33; 23-01-10, 23:57. Причина: снимка
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X