Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TV в автомобил- цифровизация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: TV в автомобил- цифровизация!

    На пазара вече има всякакви опции за декодери - монтират се в багажника на входа на мултимедията - оригиналния цифров декодер за БМВ и Ауди са около 800 - 900 лева. Тези работят напълно съвместимо със съществуващите мултимедии - дисплей и контрол от волана. Съществуват и междинни решения - като това -
    automobile-dvb-t-tuner-mpeg4.html
    Има и по-евтини варианти - напр. китайско производство, които също се свързват в багажника и работят на 12 V. Проблемът при тях е, че трябва да се изведе инфраред диод някъде около таблото, за да приема дистанционното.

    Коментар


    • #32
      От: TV в автомобил- цифровизация!

      Първоначално публикуван от imarmehmed Преглед на мнение
      На пазара вече има всякакви опции за декодери - монтират се в багажника на входа на мултимедията - оригиналния цифров декодер за БМВ и Ауди са около 800 - 900 лева. Тези работят напълно съвместимо със съществуващите мултимедии - дисплей и контрол от волана. Съществуват и междинни решения - като това -
      automobile-dvb-t-tuner-mpeg4.html
      Има и по-евтини варианти - напр. китайско производство, които също се свързват в багажника и работят на 12 V. Проблемът при тях е, че трябва да се изведе инфраред диод някъде около таблото, за да приема дистанционното.
      Много полезно. Благодаря.
      LZ1PER

      Коментар


      • #33
        От: TV в автомобил- цифровизация!

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Стига с тези антени. Няма разлика между антените за цифров и аналогов сигнал, независимо дали говорим за радио, радиостанции или ТВ. При ТВ честота е една и съща, следователно си ползвате същите антени, обхвата е същия, поляризацията е същата. И при така надутия в момента сигнал на ДВБ-Т няма никакъв проблем с парче кабел иили отвертка забодена в антенната букса. Аз за радио, телевизия и за радиостанциите си ползвам една и съща антена и за цифров и за аналогов сигнал, мултибанд от 30-870 и си супер.
        Поляризацията не е същата. При аналоговия сигнал антената е насочена хоризонлатно а при цифровия вертикално (Става въпрос за външните антени с много елементи)

        Коментар


        • #34
          От: TV в автомобил- цифровизация!

          Да разбутам малко темата

          Имам едно китайче , 2 дин , но след цифровизацията ТВ-то умря.....

          Има ли някакъв по-евтин вариант на цифров тунер ефективен в автомобил в движение в момента на пазара (да го монтирам между антената и мултимедиатя на самият кабел антенния , защото голямата букса в многото чинчове на нея не ми е налична ?

          Коментар


          • #35
            От: TV в автомобил- цифровизация!

            Първоначално публикуван от stm Преглед на мнение
            Да разбутам малко темата

            Имам едно китайче , 2 дин , но след цифровизацията ТВ-то умря.....

            Има ли някакъв по-евтин вариант на цифров тунер ефективен в автомобил в движение в момента на пазара (да го монтирам между антената и мултимедиатя на самият кабел антенния , защото голямата букса в многото чинчове на нея не ми е налична ?
            Ще ти трябва цифров приемник с вграден модулатор и захранване от адаптер, за да можеш да го включиш на 12V.
            Диян Димитров

            Коментар


            • #36
              От: TV в автомобил- цифровизация!

              Първоначално публикуван от stm Преглед на мнение
              Да разбутам малко темата

              Имам едно китайче , 2 дин , но след цифровизацията ТВ-то умря.....

              Има ли някакъв по-евтин вариант на цифров тунер ефективен в автомобил в движение в момента на пазара (да го монтирам между антената и мултимедиатя на самият кабел антенния , защото голямата букса в многото чинчове на нея не ми е налична ?
              Без много търсене излизат 7"-9" телевизорчета на цена между 150 и 200 лв. със стойка и захранване за автомобил.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                От: TV в автомобил- цифровизация!

                Моите 5 стотинки са:
                Забрави за телевизия в колата. При мен се образуваха цени от около 2 500 лева. За оригинален тунер и да може да се гледа в движение. Казваш си - много е опасно да го ползваш в движение и продължаваш напред. Малко телевизори ли имаме около нас.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X