Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

    Колеги, мой приятел има магазин за авточасти от години. Сега са му направили сайт (платен естествено) и трябва да въведе наличността от части.
    За съжаление той ги въвежда част по част и така става много бавно.
    Има ли някакъв вариант да се въвеждат по-лесно, по-бързо и да се сменя само марката автомобил?
    Пример:
    Въвежда - СЕАТ - модел-година (от ...до...) -амортисьори и така въвежда едната позиция.
    После следва отново СЕАТ -друг модел - година ... амортисьори .... и т.н.
    После отново това нещо го прави за другите части за СЕАТ и нататък всички тези действия ги повтаря за следващите марки коли.
    Аз не разбирам, но имам колеги които да питам и съм убеден, че МОИТЕ колеги разбират.
    Знам, че в нашия форум - думите "не знам как става" са само за няколко минути.
    Моля ви за малко помощ в тази посока!
    Благодаря !

  • #2
    От: Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

    Ако я има някъде номенклатурата вече въведена в електронен формат може да се експортира в базата данни на сайта.
    Номенклатурата също може да се предефинира и да се избира от падащи менюта и така реално само да въвежда цената.
    Ама за по-подробен акъл трее да видим административната маст на сайта.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      ... Има ли някакъв вариант да се въвеждат по-лесно, по-бързо и да се сменя само марката автомобил? ...
      В същност, на този въпрос най-добре могат да отговорят тези, които са му взели пари за да му направят сайта. Варианти за електронни магазини - дал господ и всеки има различни възможности и процедури за автоматизирано въвеждане на данни.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

        Варианти много, но няма да може да се справи сам. Не казваш сегашната база каква е? Ако е на хартия няма как да се мине без ръчно въвеждане, но може да се помисли за някакво автоматизиране на въвеждането. Ако сегашната е електронна - експортва се в нещо общо, най-често csv, обработва се и се импортира в новата база. След което трябва да се прегледа внимателно за грешки, защото не съм чувал такъв вариант да мине абсолютно безпроблемно.

        Във всеки случай трудно ще мине без създателите на сайта, защото те най-добре знаят каква е структурата на базата данни. Разбира се, съществува вариант да са му продали някой набързо приспособен open source проект и да не са се задълбавали много.

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

          Благодаря за отговорите ви, колеги !!
          Ще предам и ще попита творците на сайта.... това което ми казахте.
          Благодаря !

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

            Принционо тези въпроси се задават ПРЕДИ а не СЛЕД като се направи сайта. Защото има вариант и сайта, да чете данните от складовата програма, и изобщо да не трябва да се добавят продукти и цени в самия сайт... Но създаването и интеграцията на такава система е доста скъпо, не знам колко е голям магазина и дали си струва.
            Иначе в почти всички електронни магазини които ползват готова платформа, такова импортиране, няма да е никак лесна работа.
            Най-незначителния проблем, в програмата имаш данни и цена. На сайта трябва да имаш, данни, цена и СНИМКА. Ето ти първото разминаване.

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Ако е на хартия няма как да се мине без ръчно въвеждане
              Има. Сканиране, разпознаване на текст, запис в текстов файл, дооправяне на ръка, където програмата за разпознаване не се е справила, и после импорт в базата данни. Не че ще е много лесно, но ще спести доста ръчно въвеждане, ако номенклатурата е печатана с еднакъв шрифт.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ от специалисти за компютърна програма или нещо подобно

                Ако е сайт и сайтът работи бавно представям се каква мъка е. Правилно казват колегите че разговорът е със хората от които се купува програмата. Ако се програмисти. Тяхна грижа е да преценят обема на данните и начина за въвеждане, да предвидят подходяща автоматизация при въвеждането а също и проверката и корекцията на данните. Ти не си длъжен да се сетиш за това, те са специалистите.
                Ако са само дилъри разговорът е по-кратък.
                Принципно при въвеждането по-голяма част от данните не се въвеждат ами се избират от списък. Така се намалява вероятността от грешки. Прост пример "Audi", "Ауди", "Ауди " с интервал накрая, "Audi" обаче първата буква на кирилица. Става голяма бъркотия. Въвежда се само цената и количествата които са индивидуални за магазина.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X