Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за булсатком

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за булсатком

    Едната ръка не знае какво прави другата!
    Защо ако ще спират Ирдето продават още карти? В петък плащах сметката си в техен офис в Сл.Бряг и попитах дали имат ирдето карти, казаха ми че имат и не е проблем да си купя.
    http://www.dvb-bg.com/forum/showthre...t=25280&page=6

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за булсатком

      Разбиха им кодировката IRDETO и сега масово се продават приемници с емулатор и кодове за Булсатком, дори и с автоматичен ъпдейт. Поради тази причина от Булсатком са решили постепенно да спрат кодировката irdeto, но лошото е, че не го правят по най правилния и удобен начин за клиентите с такива карти.
      Диян Димитров

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за булсатком

        Разбиха им кодировката IRDETO
        Това е известно от години.
        Почти всички известни кодировки са разбити. Почти цяла Европа може да се гледа. Това не накара европейските оператори да кажат "оправяйте се"! Ирдето все още е широко разпространено, не само тук. Имат си достатъчно абонати - и те, и нашите.
        ITV ако се не лъжа бяха първия БГ оператор. Удариха го през просото - виж къде са сега.
        Аз към Булсата нямам лоши чувства, лошо от тях не съм видял. Утре обаче ще решат някои други да променят едностранно подписания договор, без да имам право да го прекратя. Без дори да ме уведомят за промяната. Звъниш да питаш какво става - отсреща ти казват "сори майкъл, оправяй се, така решихме!" Това буквално от представителите им. Като ще връщаме феодализма - поне да кажат към кой феодал имаме задължения - гледам Дупничани са доволни. Едно време десятъка е бил тежък налог... Не държавата да налага зверски глоби за най-малкото прегрешение, щото видиш ли Закон! То не бяха акцизи щото Европа, щото България, щото... всеки дърпа кой отде свари... никой не ме пита как оцелявам! Вече и данък въздух си имаме! Закон! Баба ми в тежките години на войната е построила къща. Знаеш ли колко струва в момента само разрешение да строиш? Аз не мога да си помисля дори за нова кола.
        Вчера заплашиха да арестуват един в трамвая, щото не си купил от новите билети, дупчил от миналогодишните, не разбрал, че пак сменили цените! На билетите не пише дата на валидност, за капак новите дори са същия цвят! А прошляците, дето ти завират една мръсна чашка в муцуната, сакън да не пропуснеш да ги видиш - тях не закачат!
        Като ще има закони, да има!
        За това става въпрос.
        Последно редактирано от Rabin; 24-01-11, 10:27.

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за булсатком

          Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
          Аз нямам нищо против техния приемник,ако ми върше същата работа,а той не става-отделно че това с което работя сега си струва пари.Общо взето ме връщат 5години назад на вяко пускане на приемника и започваш на ръка да гласиш антената-Я ХВАНА СИГНАЛ,ще гледаме
          Автоматичната антена би трябвало да си намери спътника Хелас и без Ирде карта! А после да си гледаш некодираните канали само: (СКАТ, МАД......). И след това вече можеда ползваш някакъв булсатски приемник за разкодировката. Неудобството е ,че се увеличава разхада на ток заради още един приемник и инвертор за него евентуално!

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за булсатком

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Като ще има закони, да има!
            За това става въпрос.
            То и сега има закони и сключени договори има, но на кой му се занимава да си търси правата чрез съда за няколко програми. А те на това разчитат.
            Диян Димитров

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за булсатком

              Погледни, че не говорим за няколко канала, а за отрязване възможността да гледаш на собствено вече закупено оборудване. Самите карти, които коментираме също в началото ги продаваха за около 200 лв. Като ще коментираме - да е за едно и също нещо, ми е мисълта...
              Аз смятам да се въздържам да пиша по темата, тъй като не съм потърпевш. Само молбата ми е като ще ги защитавате - проверете за какво става въпрос. Вкарвате в заблуда истинските потърпевши.
              Последно редактирано от Rabin; 24-01-11, 10:43.

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за булсатком

                Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                Автоматичната антена би трябвало да си намери спътника Хелас и без Ирде карта! А после да си гледаш некодираните канали само: (СКАТ, МАД......). И след това вече можеда ползваш някакъв булсатски приемник за разкодировката. Неудобството е ,че се увеличава разхада на ток заради още един приемник и инвертор за него евентуално!
                Тоя вариант го знам ама става много сложно.Ще го измислим няма страшно.

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за булсатком

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Само молбата ми е като ще ги защитавате - проверете за какво става въпрос. Вкарвате в заблуда истинските потърпевши.
                  Как реши, че ги защитавам? Точно обратното. Казвам, че ако имат някакъв проблем с кодировки и т.н., то трябвше да измислят някакъв по цивилизован начин, а не да извиват ръцете на потребителите и всичко да става за тяхна сметка.
                  Диян Димитров

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за булсатком

                    Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                    Как реши, че ги защитавам? Точно обратното. Казвам, че ако имат някакъв проблем с кодировки и т.н., то трябвше да измислят някакъв по цивилизован начин, а не да извиват ръцете на потребителите и всичко да става за тяхна сметка.
                    Първоначално публикуван от sunny88
                    То и сега има закони и сключени договори има, но на кой му се занимава да си търси правата чрез съда за няколко програми.
                    Визирах няколкото програми. Искат да спират всички на тая кодировка. Нека Гена да каже какви пари е наринал за оборудването си, разчитайки на договора с тях. И колко пари струва само картата. И дали щеше да ги купи, ако беше наясно какво следва.
                    Човек, тия са от най-печелившите компании, а са се хванали за шепа хора, които за капак си плащат.
                    Че има "гяволи" - има, но те не пречат на останалите. Че го има спорния момент с пропуснатите ползи - има го. За европейските кодировки вече споменах. Все ми е на акъла, че бабите на село ще тръгнат да хакерстват!
                    Последно редактирано от Rabin; 24-01-11, 11:26.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за булсатком

                      Чета темата и има доста верни и доста неверни неща.
                      Ще кажа как ви виждам аз нещата.
                      Значи картите като се продаваха бяха 148лв с текущ + 11 месеца стандартен пакет 12х12,80=153,60 (себестойността на картата е 0 лв.)
                      198лв беше карта текущ +11 месеца пълен пакет 12х21.80 =261,60 тук даже е на далавера
                      имаше само един вариант 48лв карта с такса текущ месец но такива със сигурност са продадени много малко.
                      В момента все още се продават Ирдето карти на 238лв. текущ +11 месеца пълен пакет.
                      Ако някой е дал 200лв само за карта са го излъгали много яко

                      Така относно субтитрите на ирдето картите проблема идва от старите приемници които нямат кирилица.
                      Защото преди субтитрите си вървяха директно с програмата.
                      А сега се сменят от приемника заради това че Булсатком се мъчат да пробият на сръбския пазар и от приемника се избира или сръбски или български субтитри или аудио (пестят от транспондери и канали)
                      А относно колегата с кемпера е кофти защото Булсаткомските приемници не потдържат Дайсек мотори и автоматичните антени.
                      Единствено Дайсек ключове но по мое наблюдение не много добре.
                      Варианта е да си вземе приемник който може да отваря субтитри на кирилица. Има вече доста такива на сносни цени.
                      Относно мнението на колегата че ИТВ са първите греши .
                      Булсатком бяха първи на пазара. А ИТВ поеха по съвсем друг път и за това са на този хал в момента.

                      И да това е един от начините да се понамали малко броя на Ирдето картите но аз съм с такава + блокер
                      Почти не гледам телевизия и тук там хващам малко английския и не ми пречи.
                      Ще карам докато не ги спрат нацяло.
                      Но идва следващата кодировка на Булсата - Грифин.
                      Там ще е по трудно да се спре
                      А относно другите оператори реално остава още един Виваком там е страшно ...
                      ИТВ или сегашно му ТоталТВ са отдавна загинали...
                      Малко се поувлякох в обясненията но дано съм помогнал на някой с нещо
                      А относноо отношението на Служителите на Булсатком към клиентите ... Няма да го коментирам

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за булсатком

                        От понеделник спират и HBO-тата на ирдето картите .
                        Диян Димитров

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за булсатком

                          Спират HBO i Cinemax на картите с кодировка Грифин (Всички карти с 00000хххххх)

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X