Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вградена антена за авторадио - каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вградена антена за авторадио - каква?

    В момента, в който извадих инструментите, за да монтирам "нещото", реших да поразгледам щетите по оригиналната антена, а те се оказаха не чак толкова сериозни, та успях да се справя, и в момента съм си с оригиналната антена.

    Но по принцип има за какво да си поговорим с тебе, така че, ако си отделиш малко време за кафета и приказки, заповядай - ще ми е много драго.

    Коментар


    • #17
      От: Вградена антена за авторадио - каква?

      Да повдгнем малко темата.

      Въпросния Blaupunkt е с номер 7 617 495 201 001, еквивалентния BOSCH е 7 691 260 014. Модела се води "autofun". Има ужасно много китайски ментета. Сигурни източници на оригинални такива към момента не мога да намеря. Явно е и спряна от производство, защото я няма в сайтовете ни на BOSCH, ни на BLAUPUNKT.

      Към момента в сайта на Blaupunkt се мъдри модел "FunLine", информацията е ултра оскъдна, не мога да намеря ръководство за инсталиране, и не мога да видя само диска ли се лепи, или има и още нещо (лато лентита на другите 2 модела, дето се лепят на стъклото). Защото ако е само диска съм силно скептично настроен към качествата и. За сметка на това навсякъде се хвалат как светела в синьо като пуснеш радиото. Явно им е по-важна.

      Номера на въпросната е 7 617 495 142 001. Ако някой може да изрови нещо, нека сподели.
      Изглежда така:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7648_2.jpg
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5591649

      И май току що си отговорих на въпроса:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:600antenne.JPG
Прегледи:1
Размер:225.4 КБ
ID:5591650

      Явно е същото, в нова премяна и със син диод.

      Сега ще търся от къде да поръчам, че тая в момента ме дразни нещо. Освен друго и не е монтирана като хората (на 2см от края на стъклото).


      ПП: Същото се мъдри като "A-R G 01-E" , както и под номер 7 617 495 143.
      Ей му и ръководството:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Blaupunkt A-R G 01-E-specif.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5591657
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Blaupunkt A-R G 01-E-specif2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5591658


      В България, естествено, не го намирам. Сигурно щото сме големи гъзари и караме само коли от магазина с фабрични антени. Виж китайски боклуци има всякакви.
      Последно редактирано от sparkybg; 02-06-14, 23:49.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Вградена антена за авторадио - каква?

        Моята е още жива. Но след строшени вече 4-5 предни стъкла ... само си виси на жиците.
        Иначе е същата ... е без син диод де ....

        Това не върши ли работа:
        http://www.amazon.de/Blaupunkt-01-E-.../dp/B002FHA6VE

        http://www.conrad-electronic.co.uk/c...ve-Car-Antenna
        Нали си имаме Конрад и у нас?

        http://www.idealo.de/preisvergleich/...blaupunkt.html
        От този сайт съм поръчвал разни дреболии.

        А тук ... колкото искаш:
        http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksi...at=0&_from=R40
        Последно редактирано от CarTest™; 03-06-14, 15:46.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #19
          От: Вградена антена за авторадио - каква?

          От чужбина знам от къде. Ама с 15 евра доставка.

          В Конрад ще се опитам да звънна (ако въобще им намеря телефоните), макар да имам впечатление (може и да греша) че българският такъв няма нищо общо с другия.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Вградена антена за авторадио - каква?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            В Конрад ще се опитам да звънна (ако въобще им намеря телефоните),
            На - Контакти
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #21
              От: Вградена антена за авторадио - каква?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              От чужбина знам от къде. Ама с 15 евра доставка.

              В Конрад ще се опитам да звънна (ако въобще им намеря телефоните), макар да имам впечатление (може и да греша) че българският такъв няма нищо общо с другия.
              Не знам на каква цена я намираш, но в ebay са ~ 100 лева барабар с доставката. Не бих се замислил, напротив вече поръчах една за Тераното, че ми писна да се разправям с тази на покрива ...

              Коментар


              • #22
                От: Вградена антена за авторадио - каква?

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Не знам на каква цена я намираш, но в ebay са ~ 100 лева барабар с доставката. Не бих се замислил, напротив вече поръчах една за Тераното, че ми писна да се разправям с тази на покрива ...
                Еми цената е 25 евра. Доставка с DHL - още 15 евра. Това значи 80 кинта. Просто искам евентуално да си спестя 15-те евра доставка. Не че и от 100 кинта ще фалирам. Много извънредни разходи напоследък, и започва да ми се сгажда.На всичкото отгоре и дръннах колата (не тераното), та и натам ще имам едни минуси другата седмица. Такива са ни застрахователите, нищо че не съм виновен.

                Бе, приеми че съм станал скръндза напоследък, пък и един телефонен разговор най-малкото няма да навреди.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Вградена антена за авторадио - каква?

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Нали Conrad бре, къф тоя Щайнбергер? Магазин с лого Conrad от няколко месеца има и на Ботев и Пиротска (бившия за осветителни тела) - може направо да скокна утре че поне ми е наблизо.

                  Въобще, тия от край време са ми "тъмна Индия". Утре ще звъня де. Не тая големи надежди, ама току-виж ме изненадали.

                  ПП: Дядо, видях. Тия са си някакви, дето събират поръчши и поръчват веднъж месечно, освен ако точно твойта не я забравят. Има хора чакали по половин година. Както и предполагах - нищо общо с Conrad. Благодаря все пак.

                  Влязох и в сайта на истинския Конрад - 7-14 работни дни доставка, никак не евтина, и на всичкото отгоре искат плащане по банков път (+10 евра банкови такси). Не са мръднали ни на йота от последното ми разглеждане преди сигурно над 5 години. Баси, или аз съм лунатик, или немците са марсианци, братче.

                  Явно ще е от мястото, където намерих за 25 евра + 15 евра доставка с DHL и плащане през PayPal.
                  Последно редактирано от sparkybg; 03-06-14, 23:08.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вградена антена за авторадио - каква?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                    Бе, приеми че съм станал скръндза напоследък, пък и един телефонен разговор най-малкото няма да навреди.
                    - Не го вярвам .. Абе аз заръчах една, пък дано да се угоди. На черока имам една вътрешна бош от хилядолетия (тогава беше около 180 лева) - все още си стои на джама и си върши работата. Е лепих я веднъж (това кръглото) но от тогава никакви дертове

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вградена антена за авторадио - каква?

                      Поръчах от швабския ебай за 39.99 евра с доставката. Уж DHL. Да видим колко ще се мота.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вградена антена за авторадио - каква?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Има ужасно много китайски ментета. ...
                        Последно, какво им е на китайските ментета? Не разбрах проблема ...
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вградена антена за авторадио - каква?

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          Последно, какво им е на китайските ментета? Не разбрах проблема ...
                          Например електрониката няма нищо общо с оригинала. Аз китайско си имам и сега.

                          Например:
                          http://forum.onliner.by/viewtopic.php?t=5311884
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вградена антена за авторадио - каква?

                            Дойде, сложих я, доволен съм. Само лепенчиците с тънките жички ми се виждат афиф, ама ако дойде нужда ще ги побългарим с по-дебели фолийни жици и по-широко качествено тиксо.

                            Сравнима е с фабричната на фабията ми, която е класическа стърчаща и с усилвател. И много по-добре от тая, която имах до момента. На места, където оная хващаше дадени станции с мъка, ако въобще, тая си ги хваща съвсем безгрижно.

                            Синия диод пуснах го в началото колкото да видя дали плеара ми и спира тока когато не е активен. После го спрях - на антенката си има нарочно копче за тая работа. Попсувах ги малко и за микроскопичното болтче, с което се завинтва към основата, ама го завих някак с подръчни средства. Трябва наистина малък размер кръстата отвертка за тая работа - нещо като часовникарска такава, която кротко си стоеше вкъщи, на 20км от джипката докато монтирах антената.

                            Накратко - на тоя етап не съжалявам за избора си. Пък и дойде бързо.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вградена антена за авторадио - каква?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Дойде, сложих я, доволен съм. Само лепенчиците с тънките жички ми се виждат афиф, ама ако дойде нужда ще ги побългарим с по-дебели фолийни жици и по-широко качествено тиксо.

                              Сравнима е с фабричната на фабията ми, която е класическа стърчаща и с усилвател. И много по-добре от тая, която имах до момента. На места, където оная хващаше дадени станции с мъка, ако въобще, тая си ги хваща съвсем безгрижно.

                              Синия диод пуснах го в началото колкото да видя дали плеара ми и спира тока когато не е активен. После го спрях - на антенката си има нарочно копче за тая работа. Попсувах ги малко и за микроскопичното болтче, с което се завинтва към основата, ама го завих някак с подръчни средства. Трябва наистина малък размер кръстата отвертка за тая работа - нещо като часовникарска такава, която кротко си стоеше вкъщи, на 20км от джипката докато монтирах антената.

                              Накратко - на тоя етап не съжалявам за избора си. Пък и дойде бързо.

                              Аз още чакам моята

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вградена антена за авторадио - каква?

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Аз още чакам моята
                                Е та не ти ли я пратиха с куриер барем? Хем и по-скъпо от мен я плати? Моята излезе 40 евра със все доставката с DHL.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X