Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лесно преносими слънчеви панели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лесно преносими слънчеви панели

    Нещо много практично и необходимо за по-дълъг престой далеч от цивилизацията



    Много удобно за пренасяне и заема малко място.



    ТТ данните на различните модели.

    Ето накратко един монтаж на такъв комплект в експедиционна джипка.
    Допълнително трябва и реле регулатор за да може да зарежда акумулаторите.



    Монтаж на конектора :





    Релето :



    Самият панел разпънат :



    Малко над 19 Волта в 09:45 часа.



    Накъде мярнах снимка на панела разгънат върху предното стъкло на шарена сянка , волтметъра показваше 16Волта.

    Релето има индикация когато зарежда и когато е готово.





    Разбира се, върши много повече работа от това да презарежда акумулаторите, а и телефони, лаптопи и т.н.
    Спокойно един експедиционен хладилник работи без проблем през деня.

    Сега неприятната част ...
    Цената на този панел е малко над 800$ в US.
    Любимите ми китайци се надявам скоро да изкарат евтини копия


    Линкове:
    www.brunton.com
    ExpeditionPortal

  • #2
    До: Лесно преносими соларни панели

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение

    Накъде мярнах снимка на панела разгънат върху предното стъкло на шарена сянка , волтметъра показваше 16Волта.





    Коментар


    • #3
      До: Лесно преносими соларни панели

      Гледам Адаш вече скоро ще си готов за докторска степен по къмпингуване...

      Та на въпроса да споделя малко личен опит от слънчевите панели... Позитивите са ясни, когато има слънце и малко консуматори всичко е ОК... Но! Слънце няма постоянно..., нощем съвсем. Задуха ли вятър колкото и да ги връзвам внимателно все ще намерят как да се изкривят, отскубнат... Един фризер Енгел 45 литров го държат добре когато има слънце, не е пълен, нощем се изключва и е на режим докъм 0 градуса... Говоря за два панела в паралел по 26 вата всеки... АКо фризера е пълен и е на -15 с панелите една оптима 55Ач изкарва два дни...

      Като извод от ~един месец къмпингуване на високо в планината е, че или панелите следва да са поне три пъти повече и здраво закрепени или агрегат (от свръх тихите) който да работи по няколко часа дневно... Само с панели не става поне не на приемлива цена... Това което със сигурност би свършило работа в подобни условия е панел който струва ~3000-4000 долара... За по-малка цена заедно с горивото за десетина години ще излезе най-добрият малък инверторен агрегат на Хонда да речем...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Лесно преносими соларни панели

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Гледам Адаш вече скоро ще си готов за докторска степен по къмпингуване...

        Та на въпроса да споделя малко личен опит от слънчевите панели... Позитивите са ясни, когато има слънце и малко консуматори всичко е ОК... Но! Слънце няма постоянно..., нощем съвсем. Задуха ли вятър колкото и да ги връзвам внимателно все ще намерят как да се изкривят, отскубнат... Един фризер Енгел 45 литров го държат добре когато има слънце, не е пълен, нощем се изключва и е на режим докъм 0 градуса... Говоря за два панела в паралел по 26 вата всеки... АКо фризера е пълен и е на -15 с панелите една оптима 55Ач изкарва два дни...

        Като извод от ~един месец къмпингуване на високо в планината е, че или панелите следва да са поне три пъти повече и здраво закрепени или агрегат (от свръх тихите) който да работи по няколко часа дневно... Само с панели не става поне не на приемлива цена... Това което със сигурност би свършило работа в подобни условия е панел който струва ~3000-4000 долара... За по-малка цена заедно с горивото за десетина години ще излезе най-добрият малък инверторен агрегат на Хонда да речем...
        Да.100% съм съгласен с теб... HONDA са помислили и са си свършили работа.

        Коментар


        • #5
          До: Лесно преносими соларни панели

          Вьпросче,че ми стана интересно.

          Гледам на чарджьра пише макс 7 ампера и се чудя това цялото колко ампера бльска?Втория вьпрос е дали става за лодка или солта ще му разкаже играта?


          Морски солари от меките 4.5 ампера ги има за по 400$,на една от лодките имаме 2 Х 7.5 ампера,но са от твьрдите панели.На сльнчев ден спокойно подьржат хладилник,фризер и автопилот да речем.
          200 вата 16 ампера ветрови ни е следващата стьпка,цената му е около 850 кинта и при наличието на вятьр си заслува парите,стартови вятьр около 10 км/ч,тежи около 8 килограма.

          Това горе обаче ми хареса защото се сгьва като куфар,ако дьржи и на сол сериозно ще го поразгледам.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            До: Лесно преносими слънчеви панели

            Асене, на каква лодка ще го пльоснеш този панел бре? На моята лодка, грота е горе-долу с такава площ
            В сайта на производителя са си го написали:
            This technology enables easier integration into roofing materials and allows for simple, robust, low cost building installations.
            Става да го опънеш върху покрива на бараката или някъде в Сахара, докато ровичкаш за нефт или кокали от динозаври. Ако държеше на море, нямаше да пропуснат да се изфукат с нещо от сорта: Perfectly designed for the harshest marine environment.
            И аз се заглеждам по ветрогенераторите за лодки и инверторните генератори на Хонда (20i и 10i)- за сега са наистина по-добра алтернатива на слънчевите панели.
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #7
              До: Лесно преносими слънчеви панели



              Е на тая Борка,Бени 473.Двата солара ги виждаш на арката на задника и,3-4 ампера не ни стигнаха за да може денем да работи обезсоляващата за морска вода,да си прави вода как си седим на котва.За другото са си ок,но идеята е 8 часа по 4 галона на час и да понапьлни малко водица без да включваме малкоя генератор,че става за галон нафта 20 галона вода което не е много,но пьк като може за без пари що пьк не

              Четох им и аз какво пишат в страничката на производителя,но не намерих морски модел и викам да попитам,може в упьтването да има нещо споменато ма като гледам ядец,сечено,ще си ровим за морски модел.

              Иначе ти препорьчвам да огледаш за немски едноцилиндров генератор,6 часа до галон нафта на 80% натоварване,4.2 кв ако правилно помня.На тая горе и подьржа климатиците, 4 педи дьлга на 2 педи широка кутия.


              Гледах тука едни солари които се навиват на руло,един луд си беше метнал 2 такива вьрху някакви торби с платна и ходеше по тях та от там се заинтересовах какво аджеба е той говедо,но говедото прави макс 3.5 ампера / по спомени / а заема пак толкова място като твьрдите панели и понеже място на арката имаше и ..................айде твьрдички.


              И да не ми скочиш сега,тая лодка не е моя,ние само си я ползваме с брата,ключове имаме както и за други 5-10 броя.Номера е пак като трьгнем да знам кое си заслужава от пьрва рька,че ми писна с техните реклами и на финала пак тубите с водата.


              Драсни едно лично кога ще идваш кьм тоя бряг,да те повозя малко и аз на лодка,стига с тия Картьри
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                До: Лесно преносими соларни панели

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Вьпросче,че ми стана интересно.

                Гледам на чарджьра пише макс 7 ампера и се чудя това цялото колко ампера бльска?Втория вьпрос е дали става за лодка или солта ще му разкаже играта?
                Панела правел около 3 А, а регулатора е до 7.. за всеки случай

                Силно се съмнявам да издържи на морската вода

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X