Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект на Дявол Коледа за Експедиционен джип на базата на Тойота Хай Лукс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект на Дявол Коледа за Експедиционен джип на базата на Тойота Хай Лукс

    Нека и аз се включа в конкурса с идеята ми за експедиционна машина.Първо избор на машина,тъй като тук всичко се върти около марките Тойота и Нисан и аз не смятам да изостава от тенденцията и ще спра избора си на пикапа Хай-лукс,правя този избор единственно с цел да се представят различни проекти с бази на различни машини не казвам че това е най-доброто.И така нека почна както казахме машината е Тойтоа Хай-лукс

    за предпочитане двойна кабина за да има място за поне още един пътник плюс шофиора и спътника до него.
    Следва замяна на окачването с ново подсилено и с допълнителен лифт 3 или 3,5" немога да се спра на определена фирма но то е ясно или ОМЕ или TJM.както следва по окачването се сменя всичко нужно да за сме сигурни в качествата който машината ще покаже.Добавят се два пневматични блокажа с допълнителен компресор с ресиивър който от своя страна може да се ползва и с различни пнемватични инструмент(гайковерти и други).Задължително се сменят предната и задна броня с подсилени такива от тозии тип:

    и задна.

    Стандартното решение за изнасяне на резервната гума от зад за да има повече място за допълнителен резервоар се спазва и тук като над нея с се монтира работна задна светлина на бронята както се вижда има място из а допълнителна туба с гориво.
    За повече място за нужния багаж се добавя багажника на тавана подобен на този:

    Мястото на HI-lift крика според мен е на багажника от страни сега не мога да намеря точната снимка но всички се сещат.Добавя се Сафари шнорхел.Мощна лебетка Warn 1200 либри

    Намира се място и за допълнителни резервоари за гориво и вода;
    Ето едно от решенията за горивен резервоар което открих в интернет


    Добавят се нужните допълнителни светлини на бронята и тавана.
    Багажното отделение се разпределя по ефективно с помоща на допълнителни шкафчета от този тип:

    Добавят се двата акумулатора със система за тяхното зареждане акумулаторите са Оптима.Задължително нещо в оборудването е бензинов генератор на Хонда с извод за зареждане на акумулатора.Гумите на на които съм се спрял са BFG All terein 33'' Венци в неговия проект е казал защо тези гуми точно съответно се избират и подходящи джанти.Тъй като нямам познанията за допълнителните тунинги по двигателя а не искам да пиша глупости смятам че се подразбира че след толкова много неща които се слагат и той ще се нуждае от пипане е ще го има но просто сега не мога да се аргументирам какво ще и защо това.Останалото оборудване по колата е ясно ГПС,лопати брадви ,камера за заден ход може би една СВ станция както и инвертор 12 на 220В. За сега това ми ражда главата ако се сетя нещо ще добавям.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X