Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да отидем с палатка през почивните дни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да отидем с палатка през почивните дни?

    Здравейте, колеги!

    Идеята на настоящата тема е да споделим компания и места, където да отидем за почивните дни, в България.

    Понякога е по- добре да има човеци около нас, а още по- добре е тези човеци да са местни, за да ти покажат красотите на мястото, което посещаваш за първи път.

    Към момента търся място за бивакуване на морето или в близост до някой язовир, за да бръмча с лодката. Нямам нищо против да е и някой читав къмпинг.

    Ходи ми се до нашето море, но нямам никаква идея къде, понеже не съм стъпвал там от 15 години... Резервен вариант са язовирите Кърджали, Студен кладенец или друго, което препоръчате.

    Ще се радвам да се срещнем на природа! :-)
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    Като цяло е добра идея, но предполагам повечето хора няма да споделят любимите си места ,за да не става навалица.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      Като цяло е добра идея, но предполагам повечето хора няма да споделят любимите си места ,за да не става навалица.
      Доде време да се чудим къде да избягаме и да се скрием .

      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        За това са личните съобщения: ако някой иска моята компания или аз предпочитам нечия има ЛС...
        Като цяло, България не е толкова необятно място, че да има кой- знае какви тайни “съкровища”.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          България е много непознато място, понеже ни заливат със снимки и "инфо" за "топ" места на ол-инклузив туристи.
          Палатката е философия, не е за всеки и много уважавам колеги в тази област!

          Местата, по които поживах миналата година:
          Сакар!
          После - Родопи, близо до границата, забравено и спокойно
          Следва - Краище
          Малашевска планина, път 1008....
          Западна Странджа....

          Между тези направления видях стотици места, които имат удобства, гледка и никога не съм срещал по фейсбуци и т.н.

      • #5
        Добра идея, но след тези дъждове и относително студена пролет ще е доста мокро навсякъде. Иначе миналата година ми харесаха местата по яз Кърджали от втичалото на р. Боровица по брега докато стане стръмно и неудобно. Там има един семеен хотел Боровица в чиито двор позволяват разпъване на палатки има и кей и каяци под наем, там е и пещерата Утробата, а по пътя към Комунига има доста тракийски светилища. Предполагам, че като е по - на юг и по - ниско ще е по - сухо и подходящо за разпъване. Имаше доста чешми по пътя, важно условие за диво къмпингуване.
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Да, загледах го този хотел “Боровица”- не зная дали няма за е страшна навалица около него, обаче...

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Ами то има доста хубави полянки покрай махаличките на билата. Зависи какво търсиш. Там е най-красивата част на България!
          При вливането на река Арда в Язовира също има хубави беседки и вода. Виж мапса.

      • #6
        Защо не отвориш картата на Северо-Западна България, близо ти е и има спокойни, тихи места с язовири, само около Белоградчик се сещам за поне 5-6 - Рабиша, Дреновец, Белотинци, Полетковци, Кула. Всички са на под 3 часа път от София и има доста красиви и девствени гледки и места по пътя.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • MM1980
          MM1980 коментира
          Редактиране на коментар
          Рабиша е много добър вариант, но Кула и особено Полетковци, не са на 3 часа път от София.

      • #7
        Избягвай РАЗРЕШЕНИТЕ язовири, в момента е панаир там.Бивакуването покрай риките сега не го препоръчвам, винаги може да се изсипе някой порой и реката страшно бързо да вдигне нивото. Защо не пишеш в темата на Алекс Маррков, той може да ти даде някоя идея!
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


      • #8
        Къмпинг Силистар работи, само ток нямало...
        0+

        Коментар


        • #9
          Малко е рано за палатки. Търсете нещо в по-ниското, че нагоре ще е яко студ като се скрие слънцето. Някой язовир си харесайте - идва забрана (целият май месец за язовирите под 500м надморска височина) и по тях няма да има хора сега.

          Но като избираш гледай да имаш вода наблизо.

          Иначе при възможност този месец ще ходя на яз. Студен Кладенец. Къде точно - зависи колко е мокро. Има пътища дето са чакълести и дори при кал няма да има проблеми (през село Долище). Другото се вижда на google maps.

          Коментар


          • #10
            По това време на годината на мен традиционната ми дестинация за разходки с 4х4 и палатка е южен Пирин и региона наоколо - Родопи, Беласица... За часове от копаене на снежни преспи отиваш да ядеш сладолед на жегата в някое село, в което като купиш 4 сладоледа им сриваш плановата икономика за месеца
            Овнешки пържоли на Юндола и на отиване и на връщане
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Саше, трябва ми локва на близо, иначе Ямашката се сърди ... :-)

            • icerunner
              icerunner коментира
              Редактиране на коментар
              Ами голям Беглик тъкмо се е поразмръзнал, но вероятно има още тук-там лед по ръкавите и е прекрасен по това време. Но нощем е вероятно да е под 0, ако на някой му пречи за палатките. На мен не ми пречи.

          • #11
            Баси студа и мизерията е по тея язовири: отивам да си направя един ПСР, пък да пробваме нещо по- топло…
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • Венци- малкия
              Венци- малкия коментира
              Редактиране на коментар
              Алилуя !! Кандиса, че не си заслужава мъките.

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Ако знаех, че толкова лесно се минава- щях преди седмица да съм дошъл. Не се лъжете по глупости- по Гръчко всичко работи, никой не ти прави проблем с риболова, водата става за къпане и най- важното: плажовете и кръчмите са пусти.

            • brum
              brum коментира
              Редактиране на коментар
              Има си хубави места, ама трябва да си по-подготвен .

              По нашите язовир много студ съм брал. Ама за да избягам от мизерията навремето си взех витарата. Лафа беше, че стига там, където чалгата не стига. Трябват си места дето по принцип хора не ходят. Примерно тук - 42.435265, 23.608562. Ама по това време на годината не мисля, че са много машините в България дето могат да идат там (без да броим лодките).

          • #12
            Екстра поляна: 43.82306; 23.19505. Има палаткари от последния до новия сняг. Реката е на един ... крачка.
            Над нея е х-л Чеп.
            Има почти всичко, но за риболова се требе кадем, иначе само ще давиш червея.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X