Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за 4х4 експедиции в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идеи за 4х4 експедиции в България

    Темата произлиза оттук:
    Експедиционен портал


    Аз пък ви предлагам есента да направим микроекспедиции, т.е. тръгване петък следобяд, две нощи на палатка на различни места, малко гумени лодки, огън скара и т.н. и неделя вечерта отново в кремиковския смог!
    Иначе Яро с неговите тежки експедиционни проекти ще ни закара до Сахара и ще вземем да се изгубим!

  • #2
    И мойто разбиране е като на Яро ( за сега )! Харесвам експедиционния Офф-Роуд! Просто да обикаляш красивите места, без да се буташ там, където предварително знаеш, че няма да минеш! Естествено, че в даден момент може да случи, да стигаш до място където минаването е почти невъзможно, но знаеш че оттам ти е пътя и щеш не щеш трябва да минеш! Нещо такова се получи, при ходенето до Ботевград за траяла на Ком-Емине. Вместо да минем по магистралата, предпочетохме планинските пътища!
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Volk
      Аз пък ви предлагам есента да направим микроекспедиции, т.е. тръгване петък следобяд, две нощи на палатка на различни места, малко гумени лодки, огън скара и т.н. и неделя вечерта отново в кремиковския смог!
      Иначе Яро с неговите тежки експедиционни проекти ще ни закара до Сахара и ще вземем да се изгубим!
      Аз съм твърдо ЗА ! Много красиви места за целта има в Родопите - много и все красиви язовири!
      RB Patrol Team

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Асен Василев
        Вместо да минем по магистралата, предпочетохме планинските пътища!
        E какво лошо има, аз за по пряко минах през Златишкия проход.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Volk
          Аз пък ви предлагам есента да направим микроекспедиции, т.е. тръгване петък следобяд, две нощи на палатка на различни места, малко гумени лодки, огън скара и т.н. и неделя вечерта отново в кремиковския смог!
          Иначе Яро с неговите тежки експедиционни проекти ще ни закара до Сахара и ще вземем да се изгубим!
          Чудесна идея. Организацията обаче не е твърде лека. Най-вече с трасето, така, че да угоди на повечето.

          - Иначе за тази цел много удачни са Родопите. Едната вечер се разпъва около Батак, втората около Беглиците, или около Доспат, или към Триград, или Ивайловград.
          - другия вариант е по морето. От Старо Оряхово докъм Бяла (или още по-долу - Обзор) има много добри места за палатки, след това съвсем на юг.
          - трети вариант - Средоногорието (Огняново, Душанци и т.н.)

          Айде сега със Злати - да спретнете организация...
          И да ми намерите един Дифендър за целта...

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Yaro
            - Иначе за тази цел много удачни са Родопите. Едната вечер се разпъва около Батак, втората около Беглиците, или около Доспат, или към Триград, или Ивайловград.
            Това е оптимума, иначе как ще закараш за два дни до морето сурия джипове, на половината от които не им работят бързите скорости?

            И в никакъв случай наведнъж повече от един язовир, защото ще свършат бързо..
            Има и реки, дефилето и т.н.
            Важното е да си приготвиш експедиционните аксесоари, вземи и експедиционния лаптоп да модерираш форума от мойта бъдеща лодка!
            / ако намеря такава /

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Yordan Kolev
              E какво лошо има, аз за по пряко минах през Златишкия проход.
              Няма лошо! Явно не съм се изразил правилно - точно това ми харесва
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Асен Василев
                Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                E какво лошо има, аз за по пряко минах през Златишкия проход.
                Няма лошо! Явно не съм се изразил правилно - точно това ми харесва
                Ми не питаш, щях да те взема с мен
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  Аз идеята за догодина съм я приготвил. Три дни в Смолянския край, микс от офроуд, природни красоти, посещения на природни забележителности (пещери, ждрела, езера) и скромна вечерна идилия на палатки и с чеверме. Мероприятието ще се казва Pure Land Rover Race , ще бъде ежегодно и ще отразява духа на Ленд Ровър. Ще бъде част от ежегодната ни клубна програма, всяка година ще е тридневно, на различно и красиво място. След Нова година ще приготвим официалната програма на клуба и тогава ще видите къде е. Само мога да Ви кажа, че водачи ще сме двамата с Вълка, а той е ловец и фин естет по отношение на красивата природа и вкусното хапване, така че очаквайте сериозна организация във всички направления.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от zzlatev
                    Аз идеята за догодина съм я приготвил. Три дни в Смолянския край, микс от офроуд, природни красоти, посещения на природни забележителности (пещери, ждрела, езера) и скромна вечерна идилия на палатки и с чеверме. Мероприятието ще се казва Pure Land Rover Race , ще бъде ежегодно и ще отразява духа на Ленд Ровър. Ще бъде част от ежегодната ни клубна програма, всяка година ще е тридневно, на различно и красиво място. След Нова година ще приготвим официалната програма на клуба и тогава ще видите къде е. Само мога да Ви кажа, че водачи ще сме двамата с Вълка, а той е ловец и фин естет по отношение на красивата природа и вкусното хапване, така че очаквайте сериозна организация във всички направления.
                    АХАААА,а аз като не съм член на клуба и-в ляво!А!!!Къде без мен
                    по Родопите?
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      Никъде не пише, че е само за членове на клуба. Напротив, нашите ммероприятия са винаги широко отворени за всички. Пък и Вие като не си направихте клуб Сузуки, ще вземем да те изберем за редовен член и оръжейник на Ленд Ровър Ентусиастс България.
                      А и Вълка още не знае, че е водач на мероприятие, така че спокойно, и той ще се изненада.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        Вече знам....

                        Коментар


                        • #13
                          хубаво е в Източните Родопи, но не знам за 2-3 дни дали ще може да се иде до там да се кара офф и да се върнем навреме, освен ако не се придвижваме по магистралата... т.е. 500км асфалт за 50км офф...
                          мисля си, че хубава природа има и на северозапад от София, но почти не съм ходил натам а офроуда започва от ОколоМръсното
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Тедо, не ми вади тайните на бял свят. Района Берковица-Белоградчик също е в плана, имаме и суперпрофесонален водач( Иван Алексиев), но естествено, той още не знае, че е такъв.
                            За Източните Родопи е твърде сложно. Познавам перфектно района, но е доста далече и терена е пълен с непроходими препятствия под формата на стръмни каменисти склонове и дълбоки дерета. Пък и през топлия сезон не е особено красиво. Но мисля и в тази насока.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                              но не знам за 2-3 дни дали ще може да се иде до там да се кара офф и да се върнем навреме, освен ако не се придвижваме по магистралата... т.е. 500км асфалт за 50км офф...
                              2-3 дни са много кратко време за по-далечно пътуване, което освен офроуд каране да включва и някакви посещения, софри и т.н.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X