Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Унгария и Чехия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Унгария и Чехия

    За моето вече почти 20 годишно съществуване съм излизал десетина пъти от България и съм бил в 5-6страни/все в Европата/, но най много ми хареса в Унгария и Чехия. Унгарския език е много странен както повечето от вас знаят, превеждат ми прогнозата по телевизаията, мадамата каза сигурно 20 думи само за "добър вечер, утре времето ще е.."/6 думи на български/. Първата сутрин в хотела админстраторката ми казва "йони путки вано" и аз си мисля таз за кво ли ма псува сега, пък то било "добро утро". А жините....ах жените....там има много красиви/особенно миньончетата са страшни/, това омешване на гени си е изиграло много добре ролята. Има много красиви места в Унгария, средновековни замъци, градчета и селца които просто които ви грабват от първия път и ви карат да си задавате въпроса: "Защо и в България не е така?" Стандарта не е много по-висок от нашия и се получава така, че там нощувка със закуска /BB/ извън столицата в свестен хотел е м/у 10 и 20 евро. Дори и около Балатон/една от главните туристически дестинации в Унгария/ може да намерите такива цени
    За Чехия имам впечатления само от Прага. Главната причина да ми харесва там е добре запазените стари улички със старите сгради и естествено бирата. Ако някой ще ходи там препоръчвам 3 кръчми: U Kaliha, U Medvidku и U Fleku. Там имате възможност да пиете прясна, произведена на място, наливна Старопрамен и да констатирате огромната разлика от тази която се продава в БГ. А за жените, след като пиете една-десет бири, всички са хубави

    ПП. И в Холандия ми хареса много, ама тва не е за разправяне

  • #2
    Мда-аа... Чехия и Унгария са сред топ-дестинациите на Европа...

    А чуждестранните инвестиции в Чехия за 2005г са... 12.5 милиарда долара!

    За сравнение в БГ от 89-та насам мисля, че бяха... ОБЩО 7милиарда...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      да, чехия е друга тема. една от най красивите и уредени страни в централна европа. понеже през 90-те имахме бизнес с чешка фирми, та съм бил там над 30 пъти, основно с автомобил и я пропътувах цялата - надлъж и на шир. красота. а за бирата.... ех тази пуста чешка бира. за това и досега си пия старопрамен
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #4
        Павка има мнооого да дърпаш в туризма.На унгарски добро
        утро е"Ано пОд....В Прага си бил в най-туристическите кръчми.
        Ако искаш да усетиш духа на истинската бира-минаваш по
        Карловия мост през безистена ,и там по уличката към Свети Вит
        за 300 м. уличка има 21 кръчми.Всяка си прави своя бира и ако
        искаш може да видиш отзад в мазето буретата.Е там може да
        разбереш що е то чешка бира.М/у другото Старопрамен е
        притежание на руска групировка.А У калиха/При чашата/е
        подигравка с Швейк,останала от комунизма.Като отидеш там
        пак/исрено ти го пожелавам/бягай от утвърдените турмаршрути.
        Ако искаш да усетиш една страна кръшкай настрани от тях.

        С пожелание за МНОГО пътувания по света.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          Предполагам че има да още да дърпам в туризма, все пак това уча в момента . А за това че съм обиколил най-туристическите маршрути също е вярно. Историята с Прага е следната - бяхме там края на лято 2005 на разменни начала за 10 дена - чехите дойдоха във Варна на море и ние ги развеждахме из града, Златни Пясъци и т.н. После ние отидохме в Прага и те ни развеждаха. През деня ни водеха по музеи, а вечерта ни водеха по кръчмета/за 10 дена доста обиколихме/. Тези трите просто ми харесаха много, макар че нямаше кофти кръчма. А старопрамен е една от многото/сигурно безброй/ чешки бири, просто дадох пример с нея, а това че е на руска групировка изобщо не ме интересува докато я правят така хубава. "Na zdraví "

          С пожелания да се срещнем в Прага/и не само/ да разучим месния туристически пазар и тънкостите при дегустация на пиво

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X