Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за малко помощ (пътуване до Дубровник)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за малко помощ (пътуване до Дубровник)

    По великденските празници ще пътувам до Дубровник с мотор през Сърбия и Босна. Моля да ми помогнете с информация относно какви документи трябва да извадя на мотора освен зелена карта и има ли визи за Босна. Всяка друга информация също ще ми баде полезна. Благодаря предварително и успехи на всички пътешественици.

  • #2
    До: Моля за малко помощ (пътуване до Дубровник)

    Бойко, ето някои съвети за маршрут. Ниш, за чаша истински хубаво кафе. Покрай ж.п. гарата на запад към Прокупле,Блаце, Брус, Брзече(там може да се нощува при Вицко в четериетажната "куча за одмор" срещу хотел "Юниор". После нагоре - курортът Копаоник си струва да се види! Избираш един от пътищата за Кралево, Чачак, Ужице. После на 50-60 киломитра по Е-74, водещ към Сараево е Дрвен град в Мокра Гора. Селище, построено от Емир Кустурица. Там можеш случайно да срещнеш световни кинознаменитости. После Сараево, Мостар на Неретва и от там - Дубровник. Аз си вземам навсякъде "куча за одмор", "соба на кирия" за 20 евро. На 7 км. южно от Дубровник в с. Млини вземаш стая, оставяш мотора в двора и с автобус отиваш в Дубровник. На обратния път към Черна Гора не вземай ферибота, а заобиколи Которския Фиорд. Красссоттта! Удобни са нощувките в Петровац. Малко по-равно и с дворове за мотор. Да улучиш тунела от Петровац за Подгорица (5 евро) и можеш да тръгнеш(то друг път няма!) по течението на р.Морача, р. Лим.Сложи цвете на паметника на нашите дечица. Красиви са Нац. паркове Биоградска гора и Дурмитор малко встрани от пътя. Вариант: само на 70 км. южно от Подгорица е гр.Шкодер. Малко пикант в манджата не пречи!
    Завиждам ти за удоволствието, което те чака. Аз ще ходя нататък чак през юни.
    За Босна виза не трябва. За МПС - зелена карта. В Черна гора вървят само европари.
    Последно редактирано от Симеон; 25-03-08, 16:46.

    Коментар


    • #3
      До: Моля за малко помощ (пътуване до Дубровник)

      Благодаря много за подробната информация. Надявам се времето да е хубаво и тъй като пътувам всеки уикенд съм свикнал да правя страшно много снимки, с които се надявам да споделя преживяното. А и дано машинката ми излезе читава, че наскоро я купих.

      Коментар


      • #4
        До: Моля за малко помощ (пътуване до Дубровник)

        Аз на 14-и пътувам за Загреб през Сърбия,
        веднага щом пристигна ще пусна информация дали е имало проблеми в Сърбия.
        One Planet, One Internet!
        We Are All Connected!

        Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

        Коментар


        • #5
          До: Моля за малко помощ (пътуване до Дубровник)

          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
          На обратния път към Черна Гора не вземай ферибота, а заобиколи Которския Фиорд. Красссоттта!
          Подкрепям с всички налични ръце!!

          А ако не бързаш и обичаш завоите, след Котор мини от тук.
          Глдеката към фиорда.... е нЕма такава....
          На върха има чудно кръчме, в менюто на което имаше "шопска салата"





          Ето и моите търсения по темата: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12294

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X