Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Със свинско през границите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Със свинско през границите

    Понеже не намерих официална информация на сайта на МЗХГ и на МВнР искам да попитам тези, които наскоро са ходили в съседните страни „Може ли да се изнасят свинско месо и продукти от свинско месо от България в Гърция напр.?" Предстои ми ходене на почивка в Гърция на къмпинг и съм свикнал за първата вечер да си нося мръвка за барбекю, а за за закуска разни вреднотийки. Не че в Гърция няма свинско, просто съм свикнал с продуктите на една фирма и ги предпочитам, пък и все още са по - евтини. А пък по - нататък ми предстои ходене в Германия и няма да е никак приятно на границата да ми изхвърлят луканките и сандвичите не дай си боже...
    В нета има противоречиви съобщения „Гърция забрани вноса....“ „Гърция не е забранявала вноса....“, защо трябва да стигнеш до ГКПП - то за да разбереш.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

  • #2
    От: Със свинско през границите

    Питай тук, тук и тук.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Със свинско през границите

      По границите си има забранителни информационни табели за животински продукти , месо и млечни продукти . Прекосихме доста граници последните два месеца , с караваната . Хладилника естествено зареден , но никъде не срещнах проблем . На Калотина дори имаше два тира с живи прасета , влязоха си в Бг въпреки прословутата чума .

      Коментар


      • #4
        От: Със свинско през границите

        Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
        По границите си има забранителни информационни табели за животински продукти , месо и млечни продукти .
        Има! На границата на ЕС. Тук става въпрос за Гърция. Нямам представа дали са забранили, ама днес се върнах, преди 3 дни отидох. Никой не проверява, пък и практически е невъзможно, потока е огромен, даже личните карти само ги поглеждат от далеч, какво остава за търсене на свинско в багажника?
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Със свинско през границите

          Гърция не е ли ЕС ? На въпроса - забранено е . Не се спазва забраната масово , контролата за това също е много рядко .

          Коментар


          • #6
            От: Със свинско през границите

            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Гърция не е ли ЕС ? На въпроса - забранено е . Не се спазва забраната масово , контролата за това също е много рядко .
            Да, Гърция е ЕС, точно това имах в предвид. Между Гърция и България няма "граница на ЕС". Табелите които си гледал са за внос в ЕС от трети страни.
            Би ли посочил с какъв закон Гърция е забранила "вноса" на свинско от България? Вноса е в кавички, защото вътре в ЕС такова понятие не съществува.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Със свинско през границите

              Винаги е имало забрана да се пренасят храни с животински произход през границите.
              И никога не се е спазвала.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Със свинско през границите

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Винаги е имало забрана да се пренасят храни с животински произход през границите.
                И никога не се е спазвала.
                През кои граници? Вътре в ЕС няма такива ограничения.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: Със свинско през границите

                  На периоди си е , имаше един момент в който се провеяваше доста стриктно . Лично на мен са ме карали да си изхвърля продукти - в Словения , и на влизане в Германия също - от Унгария .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Със свинско през границите

                    Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                    На периоди си е , имаше един момент в който се провеяваше доста стриктно . Лично на мен са ме карали да си изхвърля продукти - в Словения , и на влизане в Германия също - от Унгария .
                    В Словения от Хърватия, преди Хърватия да влезе в ЕС е напълно възможно. А виж от Унгария в Германия? Хъм, а пък къде успя да влезеш от Унгария директно в Германия?
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Със свинско през границите

                      Има ли граничен контрол-има и забрана и тя реално може да бъде спазвана, стига поне едната от двете страни да иска да го прави. В случая с Гърция-на никой не му се занимава, защото имаме малко КПП-та и са много натоварени. Ако трябва и контрол да правят, ще се чака по три дена на границите. Свободното движение на стоки в ЕС има малко по-друг смисъл. Има се предвид търговско движение на стоки. На бай Пешо абсолютно винаги е можело да му забраниш всичко, навсякъде.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Със свинско през границите

                        Допуснал съм грешка , Австрия пункта е Надлак . Аз не разбирам , зяждаш ли се или скучаеш . Ако толкова държиш да прочетеш закона , има си регламент на ЕК . Можеш да го потърсиш онлайн , достъпен е .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Със свинско през границите

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Има ли граничен контрол-има и забрана и тя реално може да бъде спазвана, стига поне едната от двете страни да иска да го прави. В случая с Гърция-на никой не му се занимава, защото имаме малко КПП-та и са много натоварени. Ако трябва и контрол да правят, ще се чака по три дена на границите. Свободното движение на стоки в ЕС има малко по-друг смисъл. Има се предвид търговско движение на стоки. На бай Пешо абсолютно винаги е можело да му забраниш всичко, навсякъде.
                          Нищо подобно. Първо движението на стоки няма нищо общо в дадения случай. Личните вещи не са стока. Второ граничния контрол в ЕС извън шенгенското пространство касае само контрола на движението на хора. Още един път - ограничението за внос на месни и млечни продукти за което ограничение има табели навсякъде касае само външните граници на ЕС и внос от трети страни. Друг е въпроса, че ако иска Гърция може да въведе подобно ограничение, но дали го е направила е въпрос който засега няма отговор.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Със свинско през границите

                            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                            Допуснал съм грешка , Австрия пункта е Надлак . Аз не разбирам , зяждаш ли се или скучаеш . Ако толкова държиш да прочетеш закона , има си регламент на ЕК . Можеш да го потърсиш онлайн , достъпен е .
                            Въобще не се заяждам. Искам да уточня точно за кой регламент говориш? Може ли да кажеш точно, за да го прочета къде е уточнено за ограничението на пренос на свинско месо в границите на ЕС? Вътре в ЕС? Ако имаш в предвид регламент 206 от 2009 година, той се отнася за внос от трети страни в "общността", то ест в ЕС.
                            П.С. Още един път без да се заяждам - Надлак е граничен пункт между Румъния и Унгария.
                            Последно редактирано от Skorpion_BG; 22-08-19, 22:23.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Със свинско през границите

                              Миналата седмица прекосих по диагонал континента.КПП граничен и митнически има само между Унгария и Сърбия.Какво гранично КПП между Гърция и БГ е друг въпрос.
                              Единствената забележка за свинско заболяване беше на паркинги в Германия - Молиме Ви по такава причина да си изхвърляте остатъците от храната от месни продукти в контейнерите.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X