Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходима ли е транзитна виза в Русия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Необходима ли е транзитна виза в Русия

    Предстои ми пъруване към Киргизия с прекачване в Москва. Не планирам напускане на летището, но от разни места, включително от сайта на министерството, не много ясно е написано, че виза не се изисква само при директен полет над територията на Русия. Струва ми се безумно ваденето на виза за транзитен полет, ама знам ли? На всичкото отгоре транзитната виза е за 3 дни, т.е. би следвало да си извадя 2 - една за отиване и една за връщане... звучи безумно, а и е почти толкова скъпо.
    Ако някой има актуална информация ще съм много благодарен.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Предстои ми пъруване към Киргизия с прекачване в Москва. Не планирам напускане на летището, но от разни места, включително от сайта на министерството, не много ясно е написано, че виза не се изисква само при директен полет над територията на Русия. Струва ми се безумно ваденето на виза за транзитен полет, ама знам ли? На всичкото отгоре транзитната виза е за 3 дни, т.е. би следвало да си извадя 2 - една за отиване и една за връщане... звучи безумно, а и е почти толкова скъпо.
    Ако някой има актуална информация ще съм много благодарен.
    Предварително мога да кажа, че зависи от летището. Ако има транзитна зона, то ест няма да ти се налага да излизаш през граничния контрол, виза няма да ти трябва. Но не всички летища имат такава зона. Напиши летището, ще питам познати.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

      Летището е ШЕРЕМЕТИЕВО, транзитна зона има разбира се. Но първо от една тур. агенция ми казаха, че "вече искали виза", а и официалната информация от сайта на министерството така изглежда... просто на мен ми звучи безумно и не вярвам... Иначе хора пътували преди 3-4-5 години не са имали проблем.
      Ще търся и официална информация, но питам някой, ако е пътувал скоро и знае.
      Благодаря
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Летището е ШЕРЕМЕТИЕВО, транзитна зона има разбира се. Но първо от една тур. агенция ми казаха, че "вече искали виза", а и официалната информация от сайта на министерството така изглежда... просто на мен ми звучи безумно и не вярвам... Иначе хора пътували преди 3-4-5 години не са имали проблем.
        Ще търся и официална информация, но питам някой, ако е пътувал скоро и знае.
        Благодаря
        То в Шереметиево са няколко терминала. Ако кацаш на един, а излиташ от друг нещата не са добре. Ще питам.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

          Звънни в посолството. Агенциите са пълна скръб.

          Коментар


          • #6
            От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

            И в авиокомпанията звънни, защото тя има сериозен интерес да не достави документално проблемен пътник на някое летище.

            Коментар


            • #7
              От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

              Най-сигурна информация ще добиеш чрез задаване на този въпрос в посолството, поразходи се се до Дианабат, още повече, че ситуацията се мени често, поради политически причини...
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

                Какъв Дианабад, Рашън къщичката е на гърба на ТВ кулата.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

                  ЖК. Изгрев срещу Парк хотел Москва е посолството . Само че там около него не съм забелязал да работят с граждани . Документи за визи се подават в руския културен център на улица "Шипка" 34 https://aerotourmm.com/%D0%B2%D0%B8%...SAAEgIiJ_D_BwE Това съм го копнал от сайта им . При директен полет над територията на Руската Федерация, смяна на полета, но не напускане на транзитна зона със съответен престой под 24 часа не се изисква транзитна виза.
                  Последно редактирано от sek.1; 17-07-19, 04:28.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Необходима ли е транзитна виза в Русия

                    Благодаря за отговорите. Най-вероятно различията в изнформацията от различните "официални" източници се дължи на това, което е споменал Анатолий - ако терминалите са различни и от недомисляне няма връзка в транзитната зона ще е проблем... Гламава работа, ще пътувам през Истанбул и ще си спестя тази главоблъсканица
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X