Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка в Родопи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разходка в Родопи

    Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
    Мдаа! Опитах няколко пъти да сваля Орукс на таблета и не ме пуска да инсталирам - можел да увреди устройството и бил опасен! . ....
    Глупости! Орукс го свали от сайта на разработчика, а не от гугъл плейстор. Не съм забелязал нещо да се е случило с телефона и таблета ми
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Разходка в Родопи

      Свалих, инсталирах. Трябваше да променя някои настройки на таблета за да не отхвърля непознати сайтове. Свалих карта с директен ъплоуд от сайта на BGMontains и къде я метна Йогата (Леново Йога е таблета) не ми е ясно. Вероятно направо в Орукс, щото виждам картата, но не става да я активирам на ofline - там я няма. Нооо нормално за мен - несъм много в час с компюттри и таблети!
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #18
        От: Разходка в Родопи

        Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
        Свалих, инсталирах. Трябваше да променя някои настройки на таблета за да не отхвърля непознати сайтове. Свалих карта с директен ъплоуд от сайта на BGMontains и къде я метна Йогата (Леново Йога е таблета) не ми е ясно. Вероятно направо в Орукс, щото виждам картата, но не става да я активирам на ofline - там я няма. Нооо нормално за мен - несъм много в час с компюттри и таблети!

        Ще стане просто удари един рестарт на Йогата.Не е лошо да прегледаш и точно къде си я качил картата.Щом си я докарал до тук то вече си го направил.
        Трябва да е някъде там ... \oruxmaps\mapfiles И те така.

        Коментар


        • #19
          От: Разходка в Родопи

          Задължително нещо за рязане, резачка или брадва, която не може да се счупи. Брадвата задълчително дори и да имаш резачка . Рязал съм по 1-2 кубика, за да стигна някъде .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #20
            От: Разходка в Родопи

            Благодаря на всички, които ми дадоха и дават съвети! Всичко написано до тук е полезна и важна информация. Едно от планираните места за пауза в пътуването е Голям Беглик и ще се радвам да пийнем по бира с някой от колегите! Само не е ясно още кога ще съм там , тъй като е лежерна разходка, без фиксирани времена - вероятно 9.07. - 11.07.
            П.П. баси! Как ще събера и резачката в тоя псевдобагажник....!
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • #21
              От: Разходка в Родопи

              Колега, съобразявай се и с времето, когато решиш да тръгнеш. Вчера Чавдар пусна кадри от Солища, мнооого дъжд, много...Това рязко променя характера на терена !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: Разходка в Родопи

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Колега, съобразявай се и с времето, когато решиш да тръгнеш. Вчера Чавдар пусна кадри от Солища, мнооого дъжд, много...Това рязко променя характера на терена !
                То, добре, ама ограничени дни отпуск! Ще преценя на место ако е възможно и може да се наложи да променям планове. Ще видиме!
                П.П. къде са кадрите да погледна?
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • #23
                  От: Разходка в Родопи

                  Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                  То, добре, ама ограничени дни отпуск! Ще преценя на место ако е възможно и може да се наложи да променям планове. Ще видиме!
                  П.П. къде са кадрите да погледна?
                  Във ФБ, просто една снимка на много напоителен порой, а в гората бавно изсъхва..та така...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разходка в Родопи

                    Видях я. Не изглежда добре, особено ако водата е отвлякла части от пътищата. Ще пробваме, пък както се случи! Благодаря Дани за информацията!
                    Б. Бонев
                    0осем88две6шест71три

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разходка в Родопи

                      Леко встрани от темата, но имам въпрос към знаещите - свалям от BGMontaines igm картата за директен ъплоуд - тя е zip, като реша да я отворя - т.е. да я разширя , ми изписва, че файла е увреден и не може да се извърши действието. Два пъти едно и също. явно затова не мога да я намеря в Йогата. Някакви съвети? Имаше някъде във форума тема за Orux и картите, но не можах да я открия.
                      Б. Бонев
                      0осем88две6шест71три

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разходка в Родопи

                        Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                        Леко встрани от темата, но имам въпрос към знаещите - свалям от BGMontaines igm картата за директен ъплоуд - тя е zip, като реша да я отворя - т.е. да я разширя , ми изписва, че файла е увреден и не може да се извърши действието. Два пъти едно и също. явно затова не мога да я намеря в Йогата. Някакви съвети? Имаше някъде във форума тема за Orux и картите, но не можах да я открия.

                        Колега картите не се разархивират.Прочети по нагоре дадох ти линкове с карти и примери как да го направиш

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разходка в Родопи

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Колега, съобразявай се и с времето, когато решиш да тръгнеш. Вчера Чавдар пусна кадри от Солища, мнооого дъжд, много...Това рязко променя характера на терена !
                          Дъжд в района се изсипа много, даже ми разказа играта. В събота откъм Голям Перелик в рамките на не много минути се донесе една водна стена и валя, валя, ...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20190622_162451.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5816528

                          Ама не мисля, че ще е някаква особена драма за придвижване по черно.
                          Основната част от маршрута му минава по "панорамния" път за Мугла. Този път хем е каменист, хем се поддържа, защото го ползват за дърводобива. Най-много да има някъде паднали камъни. Някакви особено страшни калищаци от Солища до Чаирите няма. Е, някъде на изкачването към "панорамния" може да има изровени коловози от "трупчийките", ама и голямото комби е минавало от там.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разходка в Родопи

                            Вдъхна ми увереност! Ще взема резачката все пак! Коловози не ме стряскат вече откак легнах по корем на едно Варненско състезание в трасето на прото Ако има дървета наоколо - лебедката е в ред.
                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разходка в Родопи

                              Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                              Колега картите не се разархивират.Прочети по нагоре дадох ти линкове с карти и примери как да го направиш
                              мдааа! Явно нещата не са за АГ лекар с доста стаж Не знаех,че картите не се разархивират! Ще използвам жокер - помощ от приятел и се надявам да се оправят нещата! Благодаря zik!
                              Б. Бонев
                              0осем88две6шест71три

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разходка в Родопи

                                Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                                мдааа! Явно нещата не са за АГ лекар с доста стаж Не знаех,че картите не се разархивират! Ще използвам жокер - помощ от приятел и се надявам да се оправят нещата! Благодаря zik!

                                Ще стане ако не ще помагам колкото мога.Шапка Ви свалям на лекарите.Това с "колега" го приемете като за тук във форума.Приятна разходка а ако има и някоя снимка ще е ........

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X