Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка в Родопи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка в Родопи

    Здравейте колеги! Планувам една разходка в Родопи около 6.07 - 11.07.2019 и ме интересува актуалното състояние на някои пътчета. Идеята за маршут е от Солища през Стикъл, Гела, Мугла, Чамла до Чаирските езера(ако може да се измине прехода за ден) с пренощуване на палатка до хижата и от там към Триград. Има ли проблем с пътищата щото се очертава да съм само един джип - късо Паджеро 2 на 34" МТ гуми. Ще съм благодарен на всяка помощ и съвет!
    Благодаря предварително!

    П.п. колко е като километри, че съм на газ и бензина не е в оригиналния резервоар и събира около 20 литра, а газ там няма наблизо.
    Последно редактирано от Борислав Бонев; 17-06-19, 10:15. Причина: Допълнение
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

  • #2
    От: Разходка в Родопи

    Гела-Стикъл го минавах миналата година със стокова TLC 95,без никакви проблеми. Сега как е не знам.

    Коментар


    • #3
      От: Разходка в Родопи

      Солища, Стикъл, Гела са на съседни баири. Що да сновеш между селата? По принцип и от трите можеш да теглиш нагоре до панорамния път и по него - към Мугла. От Солища не съм поглеждал тази година как е пътят по черно нагоре към Стикъл и покрай Турлата. По една време беше леко попропаднал на едно място покрай реката.
      Ама ако не покрай реката, пак може да се излезе нагоре малко по-заобиколно.
      Панорамният трябва да си е ОК, че в по-голямата си част е чакълак и камънак.
      От Солища до Мугла са 30-на км. От Мугла през баира нагоре и после надолу към Чаирите и Триград са още 20-на. Отбивка до Чамла - още няколко километра.

      Каква е идеята? Да минеш еднопосочно или да отидеш и да се върнеш? Къде са ти старт и финал?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-06-19, 22:39.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Разходка в Родопи

        Сега планирам този учазтък и затова старт и финал не са още уточнени.Еднопосочно - това е етап от едно пътуване. Може би ще е старта на Гела, щом трите села са в един малък район - на съседни баири. Панорамния път Гела - Мугла е този, който минава покрай тракийската крепост "Градището" , нали? На гугъл мапс не изглежда проблемен мисля. По-важен ми е Мугла-Чамла-Чаирите. (Чамла е ориентир за посоката ) Триград е относителен финал. Бил съм в този район, но не по такива пътища и не с това Паджеро и не бих казал, че го познавам- затова приемам всякакви съвети. И още един въпрос - как е Vivacom в района, че ще разчитам основно на гугъл мапс. Километрите са О.К. , въпреки, че в гората разхода е " на час"
        Последно редактирано от Борислав Бонев; 19-06-19, 08:00.
        Б. Бонев
        0осем88две6шест71три

        Коментар


        • #5
          От: Разходка в Родопи

          Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
          ... По-важен ми е Мугла-Чамла-Чаирите. (Чамла е ориентир за посоката ) Триград е относителен финал. Бил съм в този район, но не по такива пътища и не с това Паджеро и не бих казал, че го познавам- затова приемам всякакви съвети. И още един въпрос - как е Vivacom в района, че ще разчитам основно на гугъл мапс.
          Чамла и Чаирите са в точно противоположни посоки. Като превалиш баира от Мугла надясно е за Чамла, а за Чаирите трябва да хванеш наляво.
          За изкачването от Мугла нагоре имах някъде видео. Остава и да го намеря
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Разходка в Родопи

            Излизане от Мугла




            Още малко катерене ...





            и спускане. Пътят, който се вижда долу наляво води към Чаирските езера, надясно е Чамла




            Чаирите - Триград (не по царския път)

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Разходка в Родопи

              Чавдар, много благодаря за всичко, което сподели! И клипчетата са полезни! Като гледам няма да е проблемно, само ще друса доста, но който иска да се вози комфортно кара по асфалт! Благодаря отново и се надявам да се видиме из района на Солища/ Гела.
              Б. Бонев
              0осем88две6шест71три

              Коментар


              • #8
                От: Разходка в Родопи

                По принцип най-голям проблем по коментирания маршрут може да са нападали дървета или свлечени земни маси.
                Ама това е по-актуално за пролетта. По-нататък вече пътищата се разчистват, защото се ползват от "трупчийките".
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Разходка в Родопи

                  Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                  ....И още един въпрос - как е Vivacom в района, че ще разчитам основно на гугъл мапс....:
                  В планината всичките коми са с лошо покритие и за да имаш обхват трябва да се качиш на билото и да имаш видимост към Снежанка примерно така че забрави за онлайн навигация.

                  Аз ползвам ОФРМ на Гармин и Мапс Ми на телефона.

                  Има и хартиени туристически карти които също ще те ориентират.


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разходка в Родопи

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    В планината всичките коми са с лошо покритие и за да имаш обхват трябва да се качиш на билото и да имаш видимост към Снежанка примерно така че забрави за онлайн навигация. ...
                    Голям залък лапни ...

                    Две замервания през около час ...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190622-012639.jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5816314

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190622-021732.jpg
Прегледи:1
Размер:23.6 КБ
ID:5816315


                    Не съм на било ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разходка в Родопи

                      Около Чаирските езера нямаше обхват ама говоря за преди 3 години и Ментел.

                      То с обхвата и да го има ще изчезне в най напечения момент ама всеки си има глава на раменете


                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разходка в Родопи

                        Естествено е да има места без обхват, ама пък Гугъл мапс отдавна имат опция да си свалиш карти за работа офлайн. То не че има някаква особена файда от тях извън пътната мрежа де.
                        А има и други безплатни решения. Orux със BG Topo Map например
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разходка в Родопи

                          Мдаа! Опитах няколко пъти да сваля Орукс на таблета и не ме пуска да инсталирам - можел да увреди устройството и бил опасен! . Ще разчитам на стария Garmin CSX 60 , въпреки , че му е малко мониторчето и трябва да слагам очилата. Чудя се дали да търся место на моторния трион в и без това малкия багажник на късото Паджеро или да разчитам на преминали преди мен дървари или офроудъри.
                          Б. Бонев
                          0осем88две6шест71три

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разходка в Родопи

                            Orux се сваля директно от сайта на производителя, а не от Google Play. И няма да ти увреди устройството, не бой се.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разходка в Родопи

                              Ето от тук;
                              https://www.oruxmaps.com/cs/en/
                              Ето и карти за Орукс;
                              http://bgmountains.org/bg/maps/garmi.../9-bgmountains

                              Ето и малко инфо как става;
                              http://planinar.org/bgmountains-%D0%...D0%B0-android/


                              А резачката е добре да е в колата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X