Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна-София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варна-София

    Здравейте, Колеги! Не пътувам много на там, а скоро ми предстои пътуване по маршрута до София. Знам, че на много от вас може да ви се стори смешно, а и има доста информация по въпроса, но ме интересува актуална пътна обстановка, особености по пътя, камери и въобще съвети от тези, които пътуват по често. Повече ме притеснява самата София, тъй като не я познавам много добре, не идвам често и не съм свикнал с трафика там. Крайната ми точка е Ж.К. Захарна фабрика, от къде да мина най-бързо и безболезнено, някакви ремонти или особености. Съжалявам за малоумните въпроси, тъй като за много от вас това е ежедневие, но искам да събера някаква информация и да имам поне малко представа преди да тръгна. Благодаря ви предварително !

  • #2
    От: Варна-София

    Преди, когато пътувах от Варна за София, минавах през Велико Търново. Но, тъй като съм се нагледал на меко казано глупави изпреварвания, реших да пробвам от Шумен да се спусна към Ришки проход, Карнобат и се качвам на магистрала Тракия. Пътят между Шумен и Карнобат го намирам за спокоен, няма толкова хора, които да предприемат опасни изпреварвания, а и мястото е красиво. След Карнобат, като се кача на магистралата, чак до София е сравнително спокойно каране. Вече в София, откъдето и да влезеш, едва ли ще има особена разлика в трафика, изключвайки пиковите часове, но там нека споделят по-запознатите.

    Между Шумен и Велико Търново мисля, че имаше две или три камери. Едната е в Търговище, другата е преди Велико Търново. Ако има трета, не се сещам за нея в момента.

    На стационарните камери хората намалят, особено тези, които минават често по този път. Вече мобилните камери са друга бира. Ако хората са толерантни, ще светнат и ще си наясно за наличие на мобилни камери.

    Коментар


    • #3
      От: Варна-София

      За камери и полиция си сложи приложението Waze на телефона
      Иначе колегата правилно е казал през Риж е по-спокойно не съм пътувал много по този маршрут де... Чух че уж са били оправили дупките около Веселиново
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #4
        От: Варна-София

        Варна - Бургас - София също става извън сезона.

        Коментар


        • #5
          От: Варна-София

          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          Варна - Бургас - София също става извън сезона.
          Аз съм минавал оттам няколко пъти ,но за да избегна Бургас свивам от Слънчака към Миролюбово и после газ по магистралата. Но е доста монотонно по магистралата и гледам да избягвам. А след Пазарджик и Пловдив е Ад, всеки кара с поне 200 - бърза зверски.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            От: Варна-София

            Значи, наистина Хемус си е голяма липса за Северна България...

            Коментар


            • #7
              От: Варна-София

              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
              Варна - Бургас - София също става извън сезона.
              Не си заслужава - Варна - Бургас е почти 2 часа... През В.Търново е най-добре в момента - пътят е що-годе изкърпен, камери /мобилни/ при Търговище /имам и снимка/ Стационарни има няколко, но те са до бензиностанции, а и има знак преди тях... Ако не си хептен рейсър, трудно ще те снимат...

              За последните 12 месеца имам поне 6 пътувания /не ги броя вече/, като всичките са Сф-Вн-Сф за един ден...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Варна-София

                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                ... А след Пазарджик и Пловдив е Ад, всеки кара с поне 200 - бърза зверски.
                Ако това е адът
                По-скоро тия, дето ги изпреварват и тировете са истинските дяволи !!!
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Варна-София

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Ако това е адът
                  По-скоро тия, дето ги изпреварват и тировете са истинските дяволи !!!
                  Това е другата крайност, със 80 на магистралата...
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Варна-София

                    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                    Варна - Бургас - София също става извън сезона.
                    Човека пуснал темата като гледам е от Търново! През Варна сигурно ще му е най пряко!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Варна-София

                      Ако се пътува по пътя през Търново - има една камера на бензиностанцията "Шел" при село Микре. Почти винаги има патрулка в участъка минаващ през село Сопот, обикновено е до бензиностанцията на "Ромпетрол". Там по принцип бих препоръчал да се спазва ограничението, особено сутрин - участъка от табелата до бензиностанцията е много усоен и замръзва лесно. След село Абланица (това до пресечката с пътя Ловеч-Троян) в посока София, на един много дълъг и прав участък, долу горе в средата има бензиностанция. Там редовно кибичеха патрулки. Знака за ограничение на скоростта май го махнаха в тази посока, но остава забраната за изпреварване. В село Български Извор почти винаги има патрулка. Ако не е там е на разклона за Тетевен преди моста над река Вит. Ограничението на моста преди тунел "Правешки ханове" е 90. На изхода поне на един от четирите тунела се мери скорост.

                      А за насоки вътре в София - зависи дали ще влезете по магистрала "Тракия" или "Хемус".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Варна-София

                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        Човека пуснал темата като гледам е от Търново! През Варна сигурно ще му е най пряко!
                        Темата е Варна - София, човекът може и от Петрич да е.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Варна-София

                          Миналата седмица бях до Варна през В.Търново - има поне десетина стационарни камери от които половината работеха, трябва да се кара внимателно, защото има и полицаи в храстите по старият метод зад завой! Стигнах за пет часа и половина с две спирания за зареждане /служебен автомобил на газ с 35 литрова бутилка/. Върнах се през Бургас защото най-мразим да мислим!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            От: Варна-София

                            Ако си за Захарна фабрика и те притеснява трафика може през Северна скоростна тангента и да влезеш от към Сливница. Иначе в не пиков час по бързо е през Сточна гара.
                            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                            Коментар


                            • #15
                              От: Варна-София

                              Имам лоши спомени от камерата при с. Шереметя до Търново.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X