Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кемпер под и над 3,5 тона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кемпер под и над 3,5 тона

    Търся информация какви са недостатъците на кемпер над 3,5 тона.До момента ми е ясно,че и под,и над 3,5 тона се управляват с Б категория.Винетката също е за лек автомобил.Какъв е проблема да е регистриран с тегло 4 тона?Имам предвид в България и чужбина.Всички бягат от това явно има защо,но не мога да разбера.

  • #2
    От: Кемпер под и над 3,5 тона

    Над 3.5 тона се управлява с "С" категория! За винетката си прав - регистрацията до 5 тона е -М1 !
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Кемпер под и над 3,5 тона

      В много европейски столици в централните зони важи забрана за над 3.5 и паркирането е на по-крайни паркинги и от там с градски транспорт или велосипеди. Количеството багаж/провизии също е от значение. Като цяло по-старите модели са по-леки и с по-бедно оборудване. Новите са добър лукс, но пък почва да куца "полезния" товар. Като сложи човек и някой скутер, вече е в "по-горната" категория. Това са нещата, които се обмислят преди покупката - къде ще се ходи, колко пътника и с колко багаж (общо кг). Контрола е строг - Виена е добър пример за това. Гледат винаги общото тегло и има ли право да е там. Холандците с караваните и те често се оплакват от строг контрол в Германия, точно заради претоварване.
      Вземи под внимание и таксите за магистрала за съответното общо тегло.
      889377712

      Коментар


      • #4
        От: Кемпер под и над 3,5 тона

        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
        Над 3.5 тона се управлява с "С" категория! За винетката си прав - регистрацията до 5 тона е -М1 !
        Не кара се с Б категория.Проверих го в КАТ.Кемпера не е товарен автомобил,води се специален и щом местата му за седене са по малко от 8 се кара с Б.

        Коментар


        • #5
          От: Кемпер под и над 3,5 тона

          Ако не са променили правилника?
          До 3,5т.и до 8места категория Б.
          Над 3.5т. категория С.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Кемпер под и над 3,5 тона

            Специални са линейки пожарни и т.н. та не вярвам кемперите да се регистрират така. ама знам ли.

            Коментар


            • #7
              От: Кемпер под и над 3,5 тона

              За жалост се водят специални кемперите и минават два пъти годишно преглед.

              Коментар


              • #8
                От: Кемпер под и над 3,5 тона

                Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
                За жалост се водят специални кемперите и минават два пъти годишно преглед.
                Тя и караваната ми минава два прегледа на година.
                И Опела от подписа ми,и той два пъти.Води се товарен 1+1
                Имаш брада,трябва и гребенче!
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Кемпер под и над 3,5 тона

                  Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                  Не кара се с Б категория.Проверих го в КАТ.Кемпера не е товарен автомобил,води се специален и щом местата му за седене са по малко от 8 се кара с Б.
                  Няма да споря! Дано този който ти е казал тази глупост, не ти е приятел!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кемпер под и над 3,5 тона

                    Някой магистрали таксуват височината а не тонажа.Мисля че беше над 1.6 м.минаваш в друга таеифа.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кемпер под и над 3,5 тона

                      Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                      Не кара се с Б категория.Проверих го в КАТ.Кемпера не е товарен автомобил,води се специален и щом местата му за седене са по малко от 8 се кара с Б.
                      Много те е излъгал някой. Ама така е щом питаш "в КАТ" вместо да прочетеш.
                      В правилника ясно е казано - категория В - допустима максимална маса до 3.5 тона и 8 места. Това че е специален няма никаква връзка в случая.
                      При по-голяма маса и до 8 места - категория С, при повече от 8 места D.
                      Ники

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кемпер под и над 3,5 тона

                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        Няма да споря! Дано този който ти е казал тази глупост, не ти е приятел!
                        Аз имам кемпер 5+1 дълъг 6.4 м.и 2.800 общо тегло с три спални .Регестрираха го като спецялен N1. Ползва малката винетка и се управлява с Б кат. без проблем.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кемпер под и над 3,5 тона

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Аз имам кемпер 5+1 дълъг 6.4 м.и 2.800 общо тегло с три спални .Регестрираха го като спецялен N1. Ползва малката винетка и се управлява с Б кат. без проблем.
                          По принцип е трябвало да е М1 но не е болка за умиране! И няма драма,защото си до 3.5т. То има и Пунто,което е N1,но това не значи че трябва да се кара с С категория!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кемпер под и над 3,5 тона

                            Не споря за нищо.Просто споделям.Когато търсих кемпер се оказа че има и с двойна гума от зад който също може да се регестрира до 3.5 тона.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кемпер под и над 3,5 тона

                              А,няма спор,моля те! Само уточняваме! Моя е с двойна гума и е до 3.5. Но е Ивеко и те са си така(повечето). Имах и Мерцедес-410-той вече си отиде на общо тегло 4.600кг.и така и си го регистрираха,но М1 .
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X