Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румънски Карпати - моля за всякаква информация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Румънски Карпати - моля за всякаква информация

    Здравейте. Имаме желание през август да се разходим за седмица в румънските Карпати. Придвижване - с обикновена кола, ходене пеша, доколкото мога по не много тежки маршрути. Минаването през Трансалпина и Трансфагараш са ясни. Изтеглих топографска карта на Румъния за Гармина, но тя не дава реална представа за пътеките и къде колко е проходимо.
    Ще се опитам да систематизирам въпросите си.
    1. По какви други пътища извън двата интересни прохода заслужава да се мине с кола - целта е да гледаме и снимаме красива планинска природа и ако има къде, да походим пеша на известно разстояние.
    2. Добри места за нощуване на палатка, достъпни за кола, по възможност без да е прекалено населено наоколо. Ако има GPS координати, ще съм много благодарна.
    3. Ако някой е ходил пеша по Карпатите, моля за повече информация - къде може да се ходи по възможност без много камъни, че съм доста окуцяла. Ако случайно има записани трекове, ще е много добре. Става дума за ходене до няколко часа, с връщане до колата.
    4. Конкретни красиви места в Карпатите, сравнително лесно достъпни, които не трябва да се изпускат.
    И малко общи въпроси за Румъния:
    5. Каква е цената на цигарите - дали е по-изгодно да си нося, или да си купя от там?
    6. Цени на хранителни стоки спрямо българските - сирене, колбаси, зеленчуци, сурово месо за барбекю. И доколко в селищата в Карпатите и около тях могат да се купят.
    7. Доколко може да се разчита на бензиностанции в района да се плаща с карта?

    За сега са тези въпросите ми. Най-вероятно в бъдеще ще имам още. Предварително благорадя на тези, които ще споделят нужната ми информация.

  • #2
    От: Румънски Карпати - моля за всякаква информация

    Информация на ухо от колега румънец но не планинар:

    цигари почват от 3 евра.
    горива около 1.5-1.6 евра литъра
    бензиностанции горе след проходите няма, да се зареди от равнината.
    нормалните бензиностанции приемат карти.

    Поздрави
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Румънски Карпати - моля за всякаква информация

      Цените на храните миналата година бяха по - високи от нашите, но тази година намалиха ДДС - то. Цигари не ползвам, алкохола е доста по - скъп, бирата е добра и на цена близка до нашата.
      Горивата са по - скъпи, че им вдигнаха акциза.
      Карти приемат по всички бензиностанции на големите вериги МОЛ, Петром, Лукойл, ОМВ.
      За лека кола двата прохода са предостатъчно натоварване и преживяване.
      Не очаквайте спокойствие в планината - румънците са много повече от нас, по - богати и в средата на сезона е гъмжило навсякъде по високото и хладното, особено с коли букурещка регистрация.
      Виждал съм палатки и по двата прохода. Румъците също обичат къмпинга и барбекюто, имайте предвид обаче, че в Карпатите е най - голямата популация на кафяви мечки в Европа.
      Ако споделите маршрута си ще мога да помогна и с още информация.
      Съветвам да си купите винетка онлайн и да не разчитате на продажба на гише. В Румъния пътищата са много добри, но някои от тях са доста натоварени.
      За седмица ходене по - добре оставете пешеходенето, а разгледайте крепостите и укрепените църкви на Трансилвания.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X