Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за Сан Франциско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за Сан Франциско

    Колеги, ако не ми мине котка път, след около месец трябва да съм в Сан Франциско, като свободен турист, за 3 пълни дни. Приемам съвети всякакви за къде да ходя, къде да не ходя и какво да видя. Знам, че винаги има разминаване между туристическите справочници и мнението на виделитe мястото. Ще съм благодарен за съвет във всяка насока, като се започне от как да стигна от летището до града (кацам на SFO), как да пътувам из града, къде има някое хубаво ресторантче, от къде гледката е хубава... Абе всичко, което ходилите там се сетите.

  • #2
    От: Съвети за Сан Франциско

    Летището не е много близо до града. Мисля, че имаше влакове.
    Но не съм ги ползвал.

    Предвиди си половин ден за Акадамията на науките в парка. http://www.calacademy.org/
    Ако ще си там през почивните дни, купи си билети от сега. Силно препоръчвам киното вътре и тропическата гора(отдолу е аквариум).
    Така и така си там, може да посетиш и японската градина, но само ако имаш време.

    В другият край на града е кулата Coit Tower, на около 1.5км по Lombard Str и "кривата" улица.
    Там е района с големите денивелации.

    Това за 1 ден е постижимо.

    Не зная как може да се стигне до началото на моста и форта. Предполагам има градски транспорт.
    Обаче до хубавата точка за снимки на моста си трябва превоз.

    Моста си го остави за следобяд. Сутрин обикновенно има мъгла и не се вижда.!

    Чакай да намеря точките в гуглето

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за Сан Франциско

      За вечерна разходка - Pier 39, там има и разни ресторантчета.
      Не очаквай хапването да е като в Италия или Франция
      Предимно бургери, но пък вкусни.

      Подводницата-музей USS Pampanito също изглежда интересна, но аз така и не стигнах до там.

      Ако единият ден решиш да вземеш кола под наем също имам любими маршрути.

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за Сан Франциско

        Благодаря Венци!

        Ще съм през седмицата - пристигам на 27-ми юли сутринта от Солт Лейк Сити, а си тръгвам на 30-ти вечерта в посока Сиатъл. Събирам акъл и за тези два града, но там ще си имам домакини и разчитам на техните програми или поне съвети.

        Не мисля да наемам кола, но ако няма друг начин да се достигне до другия бряг на Златната Врата - ще си наема.

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за Сан Франциско

          Ами това което аз съм видял от СФ да ти кажа.. 2 дни са много.
          Морските, ако се включат ще кажат коя рент-а-кар компания става.

          Примерно ако вземеш кола в 08:00 и тръгнеш по магистрала 1 до Санта круз, там да позяпаш плажа, градчето, и газ наобратно,
          тъкмо ще си по залез от "другата" страна на моста и нагоре по Conzelman rd до Vista Point.

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за Сан Франциско

            Car rentals и коя ти е на сърце,има коли и за по 50 кинта та навмането го препоръчвам.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за Сан Франциско

              Намерих хубав етиопски ресторант, ако си падаш по такива...

              http://shebapianolounge.com/

              Ако имаш возило и време, карай по Hwy 1, на север от всеизвестния мост, свий припърва възможност към брега като минеш през него икарай на север. От Bodega Bay нататък много ми хареса.

              Вечерно време иди в някой бар където се вижда града--Top of the Mark е един от тях, с изглед над града.

              В Salt Lake City само ще си губиш времето, няма свястна бира!!

              Сиатъл--качи се на Спейс нидъла (много тълпи много нещо...) и иди до пазара. Пазарът е супер.

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за Сан Франциско

                И си вземи яке. Тоя номер "Калифорния, палми, лято..." води до "зъзна в мъглата на червения мост, баси Калифорнията!". Останалото Венци ти го е казал. Ааааа, и остави гъзарските обувки в хотела, маратонки и много ходене му е майката.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за Сан Франциско

                  Съвета за якето е ценен! Иначе с този медиен образ на Калифорния... То чисто теоретично знам, че океана пред Сан Франциско е студен. А да съобразя, че тогава над океана да не очаквам особено топло - не съм. Но за обувките - там съм готов. Нося или мокасини с каучукова подметка или леки гуменки. Може би наистина ще е добре да си наемем (ще пътуваме двамата с жена ми) кола за един ден. Това ще разшири обсега, но може би ще се съсредоточим на кафенета и ресторанти с красиви изгледи.

                  А за Солт Лейк Сити - там е ангажимента на жена ми - ще ходи на едно обучение и конференция там. Екскурзията е "пришита" към това ходене. По-точно даже не е в Солт Лейк Сити, а в Огден - съседен град. Та там открих, че има авиационен музей - http://www.hill.af.mil/library/museum/

                  Ако някой е чувал нещо за този музей - да каже.

                  Пак благодаря за съветите!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за Сан Франциско

                    Вземи си кола под наем. Правиш един мост от дрете страни и Ломбард стрийт. Кулата и Кея ....аз бих ги пропуснал..но въпрос на вкус. После с колата газ надолу към Кармел и Монтерей, минаваш през един път ..17 мили път между двете и ще се нагледаш на хубави гледки и природа.
                    Ако ти остане време може да се пробваш да видиш как е нощния живот.
                    Ако ще правиш тур на Алкатраз ..нещата стават различни... ще отиде доста време.

                    За Сиатъл кажи какво те интересува ..има хубав музей на рок музиката освен кулата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за Сан Франциско

                      Ogden си е баш там--в Salt Lake City, метрополита е доста дълъг, около 140 км. Не очаквай свястна бира от мормоните, не знам какво те интересува... За втора жена сигурно няма да има проблем от тяхна страна, провери как стоят нещата от твоя

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за Сан Франциско

                        Това за колата - може и да се помисли. Иначе май си има автобус, минаващ по моста.

                        "Ломбард" - видях я на уличната гледка на "Гугл" и нещо не ми вдъхва доверие да я карам. Особено не с моята си кола. Ще си мина отстрани пеша по тротоара. Наистина изглежда много интересна.

                        За Монтерей може да се помисли. "Улица Консервна" е любима книга на жена ми и ще поиска да види мястото. Но като гледам картата, са едни 200 километра на юг. Това значи около 3 часа шофиране в посока. Но от друга страна тези 17 мили панорамен път са си интересни - като цяло много добра идея. А ако сляза на юг не по магистралата, а по крайбрежния път (на картата гледам, че е с номер 1), сигурно всичките километри до там ще са с хубава гледка. Ще сложа разходката като възможност.

                        "Алкатраз" - смятам да го пропусна. Нещо ми седи като класически туристически капан. Зандани за гледане в Европа си имаме, а чак толкова да са легендарни лежали там - ми не са.

                        И ще се постарая поне единия от трите залеза в града да посрещна на терасата на заведение с хубава гледка към града.

                        А за Огден - ами това е задължителната точка. Там жена ми ще има обучение. И понеже домакините ни не са мормони, предполагам, че въпроса с бирата ще е решен. Аз ще имам много свободно време. Предполагам, че в един музей на авиацията ще мога да уплътня един ден.

                        Иначе интересите ми са доста "всеядни". Например музей на рока би ми харесал, защото слушам тази музика. Но и едно качване до някой връх с хубава гледка също би ме привлякло.

                        Пак благодаря за идеите! Друго е когато му се дадат на човек опорни точки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети за Сан Франциско

                          Проучи добре въпроса с автобуса, че там не е развит добре градският транспорт.
                          На доста голям интервал бяха. А и не е много евтин.

                          Помисли добре пак за кола под наем.
                          Взимаш я от летището, оставяш я пак там.

                          Но паркинга в СФ беше скъп до колкото си спомням.Ако хотела има паркинг, ще е добре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети за Сан Франциско

                            Паркинг за през деня за час два не е проблем. За вечерта е добре да е към хотела.За да избегна проблеми от сорта си взех хотел в Сан Хосе. ..на двадесет мин от центъра на СФ ..а и ми беше на път на юг .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети за Сан Франциско

                              Не знам за вас,но аз от как съм тук на рейс не съм се возил,има паркинги и за по 5 кинта на вечер,а и хотелите си имат такива безплатни.

                              Аз бих наел кола,една карта с маркирани места за гледане и газ,това не става с рейса,за шоуто може да се качитена стар трамвай ма той се шмитка по баира и обратно,не става за транспорт.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X