Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    В четвъртък-петък познати пътуваха към Мюнхен от Връшка Чука през Хърватска....
    Нямали са проблеми, само дето на десеттина километра от границата имало полицаи през 10м и всичко било яко осветено... Но емигранти не са видели по магистралите...
    Полиция ги е спирала на няколко пъти без видима причина само за проверка на документи и автомобила (явно са ги притеснявали чуждите номера)...
    Лошото е, че ситуацията е много нестабилна и се изменя с часове - днес може да е ОК, а утре (или след няколко часа) да е невъзможно преминаването...
    Емигрантите не ме притесняват особено - където ги има, около тях винаги има полиция. Няма как да се набием в нещо, в което не искаме да попадаме по принцип, без да забележим. Те са пеш, а ние сме с джип в който може да се спи и в движение, ако се наложи (единия кара, другия почива) и който може да измине 2000 км. без да спира (ще рече, че като тръгнем от тук пълни до горе, ще започнем да се оглеждаме за бензиностанция чак някъде във Франция), стига граничните пунктове да са отворени и да работят. Хубавото е, че има фериботи за Италия и от Албания, и от Босна и Херцеговина, и от Хърватска - във всеки един момент можем да свием към Адриатика и да го преджапаме (колкото и да не му се иска на Гошко):

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Med East Ferries.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5681705

    Както вече разбрахте поне докато сме в Европа (почти половината пътуване) ще имаме интернет връзка, а после в Мароко - Божа работа, Ако е като в Кения, нета няма да е особен проблем - има wi-fi internet point почти на всякъде (почти всеки обитаем пункт с някакво ел. захранване). Разбира се - ще имаме и сателитен телефон, а и нашите си телефони ще работят. Не само ще се радваме, но и ще разчитаме на актуална информация за всичко свързано с маршрута ни и конкретното ни местонахождение (което ще можете да следите в реално време благодарение на спота) от Вас, било като писане в тази тема, или директно на телефоните (дай Боже, да не се налага...). Докато имаме интернет връзка, поне аз обещавам да влизам тук всяка вечер за да напиша няколко изречения и да кача някоя друга снимка - така ще имате стимул да следите темата.
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 20-09-15, 08:39.

    Коментар


    • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

      Хърватска-Словения бих минал през Опатия,
      от там до Италия се минава без словенска винетка и пътя е готин, в Словения гориво догоре и следващо зареждане в Испания/Андора/Гибралтар
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

        Вчера времето беше прекрасно за работа. Прохладно, мрачно, кеф! Мето се заигра с помпата за прехвърляне на гориво от единия в другия резервоар и електро инсталацията и, а аз оборудвах резервоара за вода.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от goshko-loshko; 22-09-15, 09:22.

        Коментар


        • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

          Стискам палци всичко да мине както сте го намислили - съжалявам, че ви открих едва вчера, след като се регистрирах за първи път при Offroad Bulgaria...

          Ако искате перфектен водач за дюните на Erg Chebbi / Merzouga - обадете се на Yousef Ait Bahadou, +212667331170 , няма песъчинка, покрай която да не е минал, знаят го и монтьорите в Мерзуга, Ерфуд, както и около Erg Chegaga, Foum Z'guid, M'Hamid, Lac Iriki, и прочее (не взима скъпо, бях с него и пет Ленд Ровъра от Англия през Април тази година)

          ако ви трябва сериозен сервиз - ще го намерите в град Zagora, Vallee du Dades, мисля че така или иначе ще минете покрай него = момчетата около Мохамед са облепили стените на работилницата със снимки на участниците в Париж-Дакар, чиито коли са поправили. Части за ТЛК има през две улички, докарват ги с мопед, по-големите неща идват с нощния автобус от Касабланка

          В Западная Сахара има няколко плажа и корабни останки, както и Dakhla, бившо място за хипита, в Мавритания е по-интересно, но доста навътре в страната, без да е опасно - ако сте поне три автомобила

          Истински интересно става в Мали, по пътя към Тимбукту или към страната на Догон племената, около Falaise de Bandiagara
          - но там сега, мисля, се разхождат туареги с калашников играчки

          Ако имате време и т.н. На връщане, елате ми на гости в Унгария, на 30 км от Будапеща

          +36209209494 или +4369919462170
          <volodia.petkov@gmail.com>
          TLC vx80, 1994, .....

          Коментар


          • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

            Много ми се искаше поне две седмици преди тръгване да няма какво да правя по джипката, но уви....снощи до късно доизкусурявахме с Чичо Митко задната броня и преди малко я монтирахме...и се още имам някои дреболии, но....тръгваме след около 16 часа

            Много благодаря и на Веско за Иридиума ( Sat Phone)
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

              Подготовката приключи. Старта е след около час-два По стечение на обстоятелствата има някои леки промени в плана. Едната промяна е избягване на Сърбия т.е през Румъния , Унгария, Австрия. Това удължава пътя с около 400-500км.
              Другата промяна е, че тръгвам сам. Марто има неотложни служебни ангажименти и се надявам да успее да се включи след няколко дена в Испания.

              БЛАГОДАРЯ отново на всички, които ми/ни помогнаха!

              Коментар


              • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                Ще очакваме включвания . Лек път и успех.

                Коментар


                • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                  Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                  Подготовката приключи. Старта е след около час-два По стечение на обстоятелствата има някои леки промени в плана. Едната промяна е избягване на Сърбия т.е през Румъния , Унгария, Австрия. Това удължава пътя с около 400-500км.
                  Другата промяна е, че тръгвам сам. Марто има неотложни служебни ангажименти и се надявам да успее да се включи след няколко дена в Испания.

                  БЛАГОДАРЯ отново на всички, които ми/ни помогнаха!
                  Успех Гога ...
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                    Успех, късмет и безаварийно!
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                      Лек път уникален маршрут бил съм на някои места и е много интересно .
                      о897ч87о3о

                      Коментар


                      • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                        Както се казва - нашата работа е, да правим планове, а на мистър Мърфи - да ги разваля. Хубавото е, че сме свикнали и не ни пука особено... Гоше, лек път и да НИ върви по вода (с благодарности към Емо Чолаков и всички замесени...)! Разбира се, след малко ще те изпратя лично, и ще се възползвам да си кача багажа в джипа...[emoji12] Дай Боже всички каръци, които ни съпровождаха по време на цялата подготовка, да са свършили и от тук на сетне да ни очакват само хубави моменти! Лек път и до след няколко дни в Испания.
                        Очаквайте кратък фоторепортаж от изпращането по някое време...

                        Коментар


                        • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                          Успех и нека Силата да бъде с вас
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                            Никой не може да спре Хиядолетния Сокол Гоше, желая ти приключения и приятно изкарване на "интересните места", а купът с несгоди да е на "скучните".... и не им се връзвай
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0428.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5683376

                              Безаварийно пътуване, Жорка.
                              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                              0898777327

                              Коментар


                              • От: Мароко 2015,а може и Западна Сахара и Мавритания

                                Жоро от все сърце ви желая успех и едно прекрасно изживяване. И завиждам!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X