Обява

Свий
Няма добавени обяви.

купуване на каравана, а на връщане-разходка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

    А как стои въпроса с покупка през ибей? Гледам, че има доста читави оферти на каравани с рег. табели. Това не е ли някакво облекчени при рег. в БГ? Второ, може ли и колко, да се има вяра ако в обявата пише : " ... всичко работи, няма течове, няма гнило... и т.н." Трето, като я платя, колко време имам да отида да я взема?

    Коментар


    • #17
      От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

      Първоначално публикуван от kanasta_z Преглед на мнение
      А как стои въпроса с покупка през ибей? Гледам, че има доста читави оферти на каравани с рег. табели. Това не е ли някакво облекчени при рег. в БГ? Второ, може ли и колко, да се има вяра ако в обявата пише : " ... всичко работи, няма течове, няма гнило... и т.н." Трето, като я платя, колко време имам да отида да я взема?
      Има значение рейтинга - от продажби и покупки през eBay. И от оценката ти при покупки или продажби получаваш точки.
      За някои обяви има изискване за минимален рейтинг поне 10. Добре е да се свържеш с някой, който го прави често или с това се занимава.
      Има лица и фирми, които с това се занимават. Имам опит с човек в Лондон, Калин се казаваше, който срещу минимален процент, след като уточниш критериите си, извършваше тази услуга. Като сумата до която си определил лимита си - се превежда предварително.
      Включително осигуряваше и транспорт до БГ. Сега за каравана - не знам, нямам си на идея, дали и това може да организира. Имаше и препоръки и статия за него някъде в сайта, ама трябва да се поровя, дали темата не се счита за реклама и дали я има още в архива. Точен е, не съм имал проблеми с него. Мога да ти дам skype му на лични, ако те интересува.
      Иначе в обявите си пише, обикновено е от 3 дни до 1 седмица. Но има възможност и за договорка при контакт.

      Коментар


      • #18
        От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

        Блгодаря ти предварително за skipe на Калин. От поста ти разбирам, че при условие, че нямам рег. в ибей, няма да мога аз да наддавам. Ще се свържа с Калин и ще се разберем. Как обаче стои въпроса с документацията, необходима за рег. в БГ, при покупка през ибей? Да не стане така, че да си имам каравана, коятто не мога регистрирам. Никой не пише нищо по въпроса, до каква степен може да се вярва на анонси на продавача от рода на "... караваната е много запазена, няма течове и всичко в нея работи..."

        Коментар


        • #19
          От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

          Казах ти вече , че се мъчиш упорито да загубиш едни пари . Точно в Ук са измислени основно повечето измами . Редовна практика е снимките и описанието да не отговарят на истината .Рядко се улучва нещо читаво , и то защото е пълно с местни прекупвачи.Случвало се е да навъртя 800км. на ден по адреси , изненадвам ги с предния ден преди уговорка за посещение . И перфектния бус -на снимките бял , всъщност се оказва кафяв , ама от ръжда . Друг случай , хващам ги да затварят главата на перфектния иначе джип и т.н. Ако все пак се справиш с тази част - цената няма да ти хареса. И щом толкова ти се ходи , то намери някой който знае как става да дойде с теб . Не си наясно какви документи да гледаш ( писах вече че повечето дори нямат) ,как да си направиш застраховка и т.н.

          Коментар


          • #20
            От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
            ... Точно в Ук са измислени основно повечето измами ...
            А-аа... тука сериозно обиди ИТАЛИЯ!!!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

              Такаааа, явно схемата: Отиване до GB, купуване на каравана и навръщане разходка - отпада. Кажете тогава, някой коректен търговец с нормални надценки.

              Коментар


              • #22
                От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

                Първоначално публикуван от kanasta_z Преглед на мнение
                Такаааа, явно схемата: Отиване до GB, купуване на каравана и навръщане разходка - отпада. Кажете тогава, някой коректен търговец с нормални надценки.
                Тия хора те уплашиха .Не е чак толкова сериозно положението,намери си някой който живее на острова да разучи как седят нещата с документите и номерата защото както ти казаха колегите в Англия номера на караваната е еднакъв с този на теглещото я возило и няма рег.талон,ако ти я купиш номер ще имаш но талон не.А мисля ,че може да се извади.Друг е въпроса,че сега не е сезона за покупка на каравана....това се прави есен или най добре зимата сега им почва сезона и цените няма да ти харесат а и всичко читаво де що излезе се лапва веднага .

                Коментар


                • #23
                  От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

                  Колега защо не помислите за кемпер, понякога има по-добри оферти и по документи е по-добре отколкото при караваните...

                  Коментар


                  • #24
                    От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

                    С човек в GB май е най-добре. Примерно мой приятел я хареса и я купи, как стои въпроса с прдвижването с каравана без документи? Има ли как в GB да се купят транзитни номера? Защото ако няма, как се минава " Дунав мост" примерно? Да кажем, че в БГ, ако всичко по ходовата част работи, и след таксите , Технотест не би имал основание за отказ и следователно, би трявало да няма проблам с КАТ.

                    Коментар


                    • #25
                      От: купуване на каравана, а на връщане-разходка

                      На острова за транзитни номера не са и чували май,но ако имаш кой да ти я купи,той може да си я регистрира на свое име и се сдобие с някакъв документ.Пиша малко с предположения защото за караваните не съм се интересувал как седи въпроса регистрационния сертификат,но тук във форума има колеги които живеят в GB и все някой ще е запознат как става.А Дунав мост ти е най малката грижа – с малко кеш....

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X