Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

    Планира се да бъде реализирано през юли - август като 20 дни са достатъчни за цялата офанзива - Влизане в Русия през КПП "Верхний Ларс" и връщане през Латвия. Така разходите за виза са само около 150 лв. за руската. Ще се радвам на мнения и съвети и мераклии да се включат.

  • #2
    От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

    Около 15 000 километра са общо ...за 20 дни..,по онези "пътища"..., май времето е малко...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

      КПП Верхни Ларс е на проход в Кавказ. Границата между Русия и Грузия. А до там с какво ще стигнете? Ако е с МПС то трябва да се мине през цяла Турция и Грузия, а това са още към 2500 км.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

        С какво ще се пътува - автомобил или мотоциклет, какви като тип, колко човека и ориентировъчен маршрут?
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

          За 20 дена не вярвам да стане!
          Не е като да не съм карал по 1200 км. на ден, ама ... така постоянно.
          Маршрута ти през "Верхний ларс" до Улан Уде е около 8500 км. Връщането през Латвия е около 10 000 км. поне.
          Та станаха 18 500 км., най-оптимистичен вариант. Това смятано от Бургас.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Baikal.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5632768


          Нещо като гъз път да види. Няма да има време да се изпикаеш.
          За месец е по-оптимистичен вариант.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

            Аз съм навит. Какъв е плана за превоза и спането? На палатки ли?
            Пътя не е ли по добре да е през Варна- Иличовск?
            Ники

            Коментар


            • #7
              От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

              Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
              Аз съм навит. Какъв е плана за превоза и спането? На палатки ли?
              Пътя не е ли по добре да е през Варна- Иличовск?
              През източна Украйна не ми се вижда много умно да се минав. Иначе аз съм с кола, спане на палатки, няколко мотора и още някоя кола няма да са излишни. Смятах целия маршрут около 18 000 км, така че 20 дни е минимумът...

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              С какво ще се пътува - автомобил или мотоциклет, какви като тип, колко човека и ориентировъчен маршрут?
              Пиша тук за да се събере група - колкото, толкова. През Турция и Грузия съм ходил до Владикавказ и пътят е много приятен. На изток от Волгоград не съм отивал, а това са доста километри затова търся мнения и съвети...
              Последно редактирано от mladenoff; 02-01-15, 16:36. Причина: добавяне на текст

              Коментар


              • #8
                От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

                Супер е идеята. Като бюджет, какъв ориентировъчно би бил минимума? Горивото от тон нагоре ще е така или иначе, а това си е сериозен разход. С жени и деца или мъжка компания се предвижда? Иначе ще е голям кеф да си разредиш малко спирт с вода от езерото и... "рюмке водки на столе". Като цяло съм заинтригуван, но ми е рано да знам дали ще имам възможност.
                Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                Коментар


                • #9
                  От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

                  Дори по хубави Европейски магистрали 18000 х.км. за 20 дни си е много . По този маршрут ми се вижда направо невъзможно . А дори и да е къде ще е удоволствието от цялото упражнение . Планиране поне на двойно повече време , ми се вижда по разумно и изпълнимо .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

                    Аз също планирам една екскурзия до Волгоград през юли, или август така че бих се присъединил към групата до Волгоград. За по натам до Байкал ще го мисля на място дали ще мога да продължа. Аз го смятах средно по 600-700км на ден за да остане и поне час два за разглеждане на забележителности и почивка. Също мислих да е за около 20 дена, но до Волгоград 2500+2500=около 5000км. или около 10 дена в път и още едни 10 дена в почивки+моренце /къмпинг/ по маршрута. Чудя се дали да търся добре оборудван кемпер под наем, или да си ползвам моя бус за транспорт.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

                      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                      Дори по хубави Европейски магистрали 18000 х.км. за 20 дни си е много . По този маршрут ми се вижда направо невъзможно . А дори и да е къде ще е удоволствието от цялото упражнение . Планиране поне на двойно повече време , ми се вижда по разумно и изпълнимо .
                      Нафтата в Русия е на около левче, бензина около лев и пет ст, а газта е на 65 ст. С две думи разхода за гориво няма да е много сериозне Ако се спи на палатки и по кемпъри 1200 -1400 лв на човек включително визата са напълно достатъчни. Маршрутът е дълъг и готин, няма причина да го нарека "невъзможен" еднинственият проблем са 25 дена, което си е доста време, но при желание ще се намери.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

                        Това ли смятате да правите?
                        Само каране.
                        https://www.youtube.com/watch?v=ZM3Cr5OCaAg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лято 2015 - Разходка до езерото Байкал - търсят се ентусиасти...

                          Първоначално публикуван от rado_mv Преглед на мнение
                          Това ли смятате да правите?
                          Само каране.
                          https://www.youtube.com/watch?v=ZM3Cr5OCaAg
                          Ми ако аз съм начело нещо такова ще се получи и тъкмо затова си търся хора дето ще им се обикаля по забележителностите, но тия двамата със субарито са малко по-луди от мене... можем да измислим пет дни отгоре и да се получи стига да се събере агитка.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X