Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Украйна

    Налага ми се да пътувам до гр. Хуст, в най-западната част на Украйна. По всичко изглежда че ще се пътува с лека кола. Моля за съвети и съображения. Досега не съм пътувал с кола в чужбина изобщо.

  • #2
    От: Пътуване до Украйна

    С кола като без кола.
    За Украйна вероятно ще ти трябва пълномощно ако не е на твое име.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Украйна

      Зелена карта с отметка Украйна,пълномощно преведено на английски ,голям талон ако минаваш през Унгария ,кредитна карта за да избягаш от неизгодни курсове,
      Бих минал през Румъния по маршрута Видин ,Дробета ТС,Тимишоара ,Арад ,Орадея,Сату маре и Украйна.
      Мост Видин 6 евро ,винетка за лека кола в Румъния за 10 дни -3 евро-купува се веднага след моста.Магистрала има само между Тимишоара и Арад ,много села ,понякога с полиция с камери,обикновено си присвяткат румънците.За Украйна не знам какво ти трябва ,от 20 години не съм стъпвал там. Другия вариянт е да влезеш на Орадея/Борщ/ в Унгария и оттам да гониш Украйна ,просто има три гранични пункта и ми се струва ,че ще е по малко натоварено.Ако минаваш по магистрала в Унгария ти трябва винетка ,но има маршрут без тях.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Украйна

        Карай на макс през Румъния, за намалиш плащанията на укркатаджии. Гледам има някакво влизане на Халмеу - Окли.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Украйна

          http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=9441

          gorbi много често пътува/ше до украйна, ако не се включи тук, можеш да се свържеш с него
          Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

          - Ясен

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Украйна

            Какво да ти кажа- паспорти, талони (двата, ама на различни места), застраховки валидни и за там, добре е и здравна да имаш.
            Течности по колата, вериги, чат- пат инструмент, оппа- аптечката щях да забравя-опреснена.
            Ободряващи напитки и нахапки, парЕ (и в леи) и едно одеалце за всеки случай.
            Като гледам- през Румъния и си там.
            Като казах Румъния- вземи си хендсфрито и резервни крушки от всички по колата- и за номера включително.
            Комшиите гледат.
            И другите да кажат, че последно бях в Румънско миналата година.
            P.P. И джип-иеса с последната еврокарта.
            Последно редактирано от dedoKoko; 11-11-14, 13:50.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Украйна

              Ако ще е през Румъния бих препоръчал електронна винетка - през интернет, плащаш с кредитна карта и получаваш фактура по имейл, която се разпечатва и се носи в колата.
              Пунктът за винетки на Дунав мост 2 не работеше като минахме покрай него, а контролът е с камери, гледат номера на колата и сравняват с базата данни.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Украйна

                Номера на рамата да се чете и си прегледай за неточности зелената карта. За второто е лесно - 5 евро

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Украйна

                  Пътувам постоянно с кола през Румъния и Украйна, с изключение на тази година /за Украйна/. Нищо, никога не са ми искали освен стандартното - лична карта, паспорт, малкият талон на колата, зелена карта /за Украйна/, пълномощно /моите коли са лизингови/, пресниман и заверен от лизингодателя голям талон /никога и никъде не ми е искан/. Никога не съм си правил превод на талона на Английски, никога не съм имал и медицинска застраховка за определена държава. Един път съм спиран /2012г/ от полицай за не пуснати фарове на пътя Джурджу-Букурещ, минах с 10евро кеш, на пода на дачията. За десетки хиляди километра през Румъния не съм бил спиран иначе от полицай, но и не нарушавам скоростният режим. По селата е пълно със снимащи патрулки, в 90% от случаите Румънци присвяткват с фарове. Последни 5-6 години пари не са ми трябвали в Румъния - веднага след КППто на 100метра има бензиностанция на Ромпетрол, винетка винаги си купувам там - малък талон и кредитна карта вършат цялата работа, дори и да не знаеш румънски или английски. Всеки голям град по пътя е с Кауфланд, кредитната карта върши работа и там. Зареждам в България и после в Украйна, един резервоар спокойно ми стига да мина цялата Румъния юг-север, както и да се отбия тук-там по пътя. Никой никъде не ми е искал жилетки, крушки и т.н. въпреки, че е естествено ти като шофьор да ги имаш тези неща в колата си. Съвсем нормално е да си активираш и роуминг за тези страни, ако не си го направил, за всеки случай.

                  Същото важи и за Украйна, съвсем цивилизована държава, никой не те спира по пътя, не се крие в храстите и не те дебне за да ти вземе пари. Патрулките в 99% от случаите са си на обозначените за това места. Нормално е и там да се спазва скоростният режим в селата по пътя все пак. На границата също не се плаща нищо, ако не сте с товарен автомобил. Горивото е по евтино и си е съвсем нормалнокачествено, поне за съвременните дизели - Лукойл, Шел и местни големи вериги бензиностанции. Спокойно и там се плаща с карта.

                  Ако има нещо питай.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Украйна

                    Късмет си извадил значи! Аз пък с мойте нищожни два пъти....добре, че си имам дребни парици за армагани по границите
                    П.П. За Украйна ти е трябвал паспорт със сигурност. Не става с лична карта само.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Украйна

                      Късмет е ако си минал два-три пъти. Границата Румъния - Украйна съм минавал барем 80 пъти и да ще си подтвърдя пак думите, последни 6 години, никой нищо не ти иска по границите. Съвсем нормално, европейско обслужване, както в Румъния, така и в Украйна. Е, естествено ще е друго, ако, ей така си помъкнал и 10литра домашна придружена с 3х5 червено вино, а и вземат, та ти го и намерят.

                      п.п. за паспорта съм написал в първото изречение, какви документи се искат, иска се и международен паспорт.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Украйна

                        Не подлагам на съмнение думите ти Споделям собствения си опит (както и ти), който може да се окаже полезен на Ясен.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X