Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

    Четох доста и не мога да кажа ,че намерих точният отговор .Фирмата е ЕООД ,аз съм собственикът , колата е собственост на фирмата, какви документи са необходими за да изляза с нея в Турция -аз ще карам? Благодаря предварително.

  • #2
    От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

    Пълномощно от фирмата на теб преведено на турски и подпечатано в турско консулство(посолство).

    Коментар


    • #3
      От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

      Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
      Пълномощно от фирмата на теб преведено на турски и подпечатано в турско консулство(посолство).
      Това важи ли и за мотор (води се фирмен) ???
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • #4
        От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
        Това важи ли и за мотор (води се фирмен) ???
        Абсолютно

        Коментар


        • #5
          От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

          С фирмена кола през 2009 год един път ни закараха в Истанбул, за да хванем самолет за Непал. Тогава ни правиха въртели и проблеми на българската граница, а не на турската. Шофьорът имаше общо пълномощно да кара коли на тази фирма, но не и конкретно за тази кола, която в момента караше. А пък на собственика на фирмата, (който също се возеше в колата) му поискаха картончето за номера на булстата, което той естествено не носеше със себе си, защото отивахме да катерим върхове в Непал. Та след повече от половин час разправии и обяснения на българската граница ни пуснаха, като заявиха че турците няма да ни пуснат без тези документи. В турско, обаче никой не ни прави проблеми и не ни обърна специално внимание, какви точно разрешителни и фирмени документи имаме.
          Един път ходих в Турция да летя с параплана на Текирдаг със лизингова фирмена кола. За нея имах нотариално заверено пълномощно на мое име да я карам, но то беше само на български и на английски, а не на турски. Не са ми правели проблеми на турската граница.
          Мисля, че повече ги интересува зелената карта от застраховката на МПС-то, отколкото пълномощното да е преведено на турски.
          Последно редактирано от ВладиЧ; 24-03-14, 07:59.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            С фирмена кола през 2009 год един път ни закараха в Истанбул, за да хванем самолет за Непал. Тогава ни правиха въртели и проблеми на българската граница, а не на турската. Шофьорът имаше общо пълномощно да кара коли на тази фирма, но не и конкретно за тази кола, която в момента караше. А пък на собственика на фирмата, (който също се возеше в колата) му поискаха картончето за номера на булстата, което той естествено не носеше със себе си, защото отивахме да катерим върхове в Непал. Та след повече от половин час разправии и обяснения на българската граница ни пуснаха, като заявиха че турците няма да ни пуснат без тези документи. В турско, обаче никой не ни прави проблеми и не ни обърна специално внимание, какви точно разрешителни и фирмени документи имаме.
            Един път ходих в Турция да летя с параплана на Текирдаг със лизингова фирмена кола. За нея имах нотариално заверено пълномощно на мое име да я карам, но то беше само на български и на английски, а не на турски. Не са ми правели проблеми на турската граница.
            Мисля, че повече ги интересува зелената карта от застраховката на МПС-то, отколкото пълномощното да е преведено на турски.

            Не подвеждай хората! Това че сте минали 2 пъти на късмет не значи че не изискват по-горе описаните документи. Често ми се случва да ходя до Турция, като и аз съм минавал без пълномощно, даже може да се издаде такова и на Турската граница, но това не значи че не трябва да се подготвят хората както трябва.

            Коментар


            • #7
              От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

              Никой не подвеждам, а просто споделям моя опит. Да попитам.
              Сигурни ли сте, че всяко фирмено МПС, което минава границата с Турция карано от човек, който има право и съответните документи да го кара, трябва да има и пълномощно написано точно на турски език, като това пълномощно задължително трябва да е подпечатано в турското посолство, или консулство?
              От това се интересува тук в тази тема човека, който е пуснал темата, а аз това също не го знам със сигурност.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Никой не подвеждам, а просто споделям моя опит. Да попитам.
                Сигурни ли сте, че всяко фирмено МПС, което минава границата с Турция карано от човек, който има право и съответните документи да го кара, трябва да има и пълномощно написано точно на турски език, като това пълномощно задължително трябва да е подпечатано в турското посолство, или консулство?
                От това се интересува тук в тази тема човека, който е пуснал темата, а аз това също не го знам със сигурност.
                Като се обадиш да питаш в посолството това казват.
                Иначе сме минавали многократно с написано на английски и фирмен печат.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Като се обадиш да питаш в посолството това казват.
                  Иначе сме минавали многократно с написано на английски и фирмен печат.
                  Да, така е! От 5-6 години съм минавал поне 30-40 пъти с фирмена кола с пълномощно на български и с английски превод от лицензиран преводач и не съм имал никога никакъв проблем.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Като се обадиш да питаш в посолството това казват.
                    Разбира се, че това казват ... все пак за точно тази заверка турското консулство или посолство взема не малка такса Все пак на мен професията ми е точно да правя преводи и въпросните заверки са точно, за да се вземе въпросната такса ...
                    LZ1ATN

                    Коментар


                    • #11
                      От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

                      По закон.
                      Пълномощно преведено на турски.
                      За да си изряден.
                      Никой дори и да иска не може да те "пипне".
                      Дори и да реши да се "заяжда" ...

                      Проверено на собствен гръб. не са хиляди .. но стотици пъти.

                      Все пак живея на 70 км. от Турция.

                      А ... имам и друг случай.
                      Влизал съм в комшиите със състав от пълноприводен автомобил с платформа ... отзад.
                      Без паспорт, без документи НИКАКВИ на автомобила и платформата.
                      Само с лична карта .....
                      Но обстоятелствата бяха други и ... бяха уведомени и двете страни.
                      И верно влязох на 300 метра само да взема аварирал автомобил.
                      Последно редактирано от CarTest™; 24-03-14, 16:44.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

                        Пълномощното преведено на турски и заверено - твърдо трябва да го има. Не забравяй и зелената карта на колата.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #13
                          От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

                          Винаги се заяждат, когато в пълномощното е писано общо за автомобилите на фирмата. Ако искаш да си изряден пълномощно преведено на турски за конкретния автомобил.
                          Визия без действие е красив сън.
                          Действие без визия е кошмар.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

                            Абе хора, или аз съм имал див късмет или все пак е достатъчен превод на английски! Не може за толкова минавания, ако беше необходим превод на турски да не ми направят проблем!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: До Турция с кола на фирма -аз съм собственика?

                              Аз за аглийски не знам. Но съм сигурен, че ако е преведено на турски подпечатано и заверено в консулството и описано всичко за автомобила, като марка, година и номер на мпс няма никакъв проблем
                              Визия без действие е красив сън.
                              Действие без визия е кошмар.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X