Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Виена моля за съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София-Виена моля за съвети

    Предстой ни разходка по нова година.Моля ако някой е пътувал скоро да даде подробности.Доколкото прочетох има винетки в унгария и австрия ,който се купуват на границата или малко след нея.В Сърбия ясно такси по магистралите разхождал съ се там.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

  • #2
    От: София-Виена моля за съвети

    Винетката е една и за Унгария и за Австрия. Купува се на границата.

    Коментар


    • #3
      От: София-Виена моля за съвети

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Винетката е една и за Унгария и за Австрия. Купува се на границата.
      Да допълня ... унгарската винетка за 10 дни струва: 2.975 HUF което 10€
      Австрийската струва:
      8,50€ за 10 дни

      От личен опит ще те посъветвам на последната бензиностанция (след Subotica) в Сърбия да си напълниш колата до горе с Бензин/Дизел/Газ щото в Унгария цените не са много приятни.
      Винетки задължително да си купиш , щото много боли иначе.
      В Унгария можеш и по лабаво да го даваш с ограниченията , ама тук (Австрия) недей с повече от 140/145км/ч ... БОЛИ АДСКИ и е пълно с цивилни коли особенно по коледните празници.

      Австрия задължително зимни гуми , щото ако завали сняг си изгорял ако си с летни. Жилетка, Триъгълник и Аптечка която е в срок на годност! Пожарогасител не е задължителен.

      За паркирането сигурно си разучил как стоят нещата ... ако не можеш да прочетеш моята тема тук във Форума.

      Лек път и дрънни един телефон да пием по един пунш , ако не съм хванал пътя за България
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: София-Виена моля за съвети

        http://www.tolltickets.com/country/h...spx?lang=en-GB

        Аз си купих онлайн винетките ...Носиш си разпечатано това което си платил и няма проблем....
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: София-Виена моля за съвети

          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
          Австрия задължително зимни гуми , щото ако завали сняг си изгорял ако си с летни.
          За джип с гуми АТ правят ли проблеми?

          Коментар


          • #6
            От: София-Виена моля за съвети

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Винетката е една и за Унгария и за Австрия. Купува се на границата.
            Е па не е верно! Винетките са си различни, унгарската е електронна и можеш и онлайн да си я купиш както писа колегата по-горе, а австрийската се лепи на стъклото! И двете можеш да си ги купиш на която и да е бензиностанция и двете не са необходими ако не караш по магистрала!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: София-Виена моля за съвети

              Жилетка
              Трябва да е на една ръка разстояние. Най-добре поне два броя или за всички в превозното средство! Приятно прекарване!
              O877886339

              Коментар


              • #8
                От: София-Виена моля за съвети

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Е па не е верно! Винетките са си различни, унгарската е електронна и можеш и онлайн да си я купиш както писа колегата по-горе, а австрийската се лепи на стъклото! И двете можеш да си ги купиш на която и да е бензиностанция и двете не са необходими ако не караш по магистрала!
                Потвърждавам. Преди 2 месеца пътувах но през Румъния.
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #9
                  От: София-Виена моля за съвети

                  Винетките за двете страни са различни, но може да се купят заедно веднага след минаване на Сръбско-Унгарската граница.
                  По спомен малко по-скъпо ги продаваха- за две седмични винетки за кола искаха над 20Е.
                  Ако не искате да ползвате магистрала в Австрия, може и без винетка. До Виена пътища има много и хубави

                  Коментар


                  • #10
                    От: София-Виена моля за съвети

                    Благодаря за съветите.А това с жилетките сериозно ли?Не е ли достатъчна само една?Иначе за аптечката то аз сам си гледам срока на годност.......същото и за двата пожарогасителя в колата.А дали е задължително да нося вериги?
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: София-Виена моля за съвети

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      ... и двете не са необходими ако не караш по магистрала!
                      Преди 3 години и аз имах същата информация и прекосих Унгария по пътища различни от аутобани. След време ми казаха, че съм имал късмет. И извънградско се плащало както и в Бг. Нямам инфо към момента от сигурен източник как стоят нещата, но е добре да се провери. На около 50 км преди границата с Унгария има ОМV на което винаги фулирам резервоара. По добре е да се плаща с карта, че кеш в евро е кошмарен курса. Имаш три путарини (каси) по пътя в Сърбия. 6,50 2,50 и 3,50 евро се плащаше на тях, сега дали има нови цени не знам. Вериги са задължителни само в някои пътни участъци, но те не са ти в маршрута до Виена, а предимно в планински проходи. Лек път!
                      Последно редактирано от Виктор (V69); 19-12-13, 18:39. Причина: допълнение
                      Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                      Коментар


                      • #12
                        От: София-Виена моля за съвети

                        Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                        Преди 3 години и аз имах същата информация и прекосих Унгария по пътища различни от аутобани. След време ми казаха, че съм имал късмет. И извънградско се плащало както и в Бг. Нямам инфо към момента от сигурен източник как стоят нещата, но е добре да се провери. !
                        Ами излъгали са те - винетката в Унгария е само за магистралите! Проверено десетки пъти и 100% сигурно!
                        П.С. И в Австрия е така, и в Словакия, и Чехия и т.н.! Само в Румъния и България не е така!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          От: София-Виена моля за съвети

                          И нещо важно, в Сърбия можеш да плащащ магистралните такси с кредитна карта, не само с евро в кеш. А със скоростта в Унгария миналата година промениха закона, ползват последно поколение лазерни радари и дори с 1 километър отгоре те глобяват. Аз там карам с 5 под ограничението. Не е майтап, трябват им пари и ги събират и от глоби, това с годността на аптечката и пожарогасителя почти предизвика бунт, преди две години глобиха сами половината си собствени унгарски шофьори по такъв нов параграф във закона

                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: София-Виена моля за съвети

                            За Австрия: 1 жилетка стига , може и в багажника да е! Пожарогасител не е задължителен в Австрия. Аптечката трябва да е в годност.
                            Това е Виена, вериги никога няма да ти потрябват По цял ден хвърчат снегорини и хвърлят сол ... а пътищата дори са сухи в момента.

                            Зимните гуми са задължително САМО и ЕДИНСТВЕНО ако има лед или сняг на пътя!
                            Ние си караме служебните бусчета с летни ... хвърлили сме по едни вериги за респект ... ако ни спрат да покажем , че не сме по галоши и всичко приключва.
                            Глобата е около 50€ ...
                            За зимни гуми в Австрия се броят само тези които имат съответното обозначение ... M/T или нещо от сорта.

                            Пожелавам ви успех ... и идвайте по-бързо ,че пунша не остана
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #15
                              От: София-Виена моля за съвети

                              Дано да съм полезен някому. В павилионите след Сръбската граница не приемат кредитни карти. Продават малко по-скъпо Австрийската винетка и като платиш в Евро те удрят в курса. С кредитна карта се пазарува винетка от бензиностанциите; същото е и за Австрия. Онлайн покупката ми се струва доста добър вариант.
                              Весели празници и лек път на всички! :-)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X