Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижа около Сливен ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хижа около Сливен ?

    Колеги, мой приятел иска да отиде за няколко дни в спокойна хижа около Сливен.
    Ще е с жена си и четиригодишната си дъщеря, и е добре условията да са прилични.
    Автомобила му е относително проходим, а и той няма притеснения от лоши, или черни пътища,
    важно е мястото да е на не повече от стотина километра от Сливен.

    Благодаря предварително за всякакви препоръки,
    а и ще е супер ако има кратко описание или коментар.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Хижа около Сливен ?

    Дивеците в с.Ичера!
    След няколко часа тръгвам за 2 дни там.. Басейн и страхотна кухня..
    Пиши в гугъл дивеците и разгледай сайта..

    Коментар


    • #3
      От: Хижа около Сливен ?

      Благодаря за предложението колега,
      но изрично съм написал, че става въпрос за хижа, на възможно по-утрепано, спокойно място, за да няма хора.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Хижа около Сливен ?

        Там си е доста спокойно.. Евентуално в събота и неделя се събират повечко хора заради басейна..Има си и детски кът..
        Ако и да има повечко хора, те са по-възрастни или чужденци и няма врява..Такива са ми впечатленията поне до сега..
        Дано съм бил полезен..

        Коментар


        • #5
          От: Хижа около Сливен ?

          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
          Там си е доста спокойно.. Евентуално в събота и неделя се събират повечко хора заради басейна..Има си и детски кът..
          Ако и да има повечко хора, те са по-възрастни или чужденци и няма врява..Такива са ми впечатленията поне до сега..
          Дано съм бил полезен..
          Разбира се, че си полезен, и не само на мен, а и на всички които ще погледнат темата,
          но аз съм останал с впечатление, че където има басейн, има и лудница, освен в скъпите комплекси.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Хижа около Сливен ?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Благодаря за предложението колега,
            но изрично съм написал, че става въпрос за хижа, на възможно по-утрепано, спокойно място, за да няма хора.
            Вие сте тук: НачалоХижиСтара Планина › xижа Люляк

            xижа Люляк

            Намира се в м.Мараша, в Терзийски баир. Състои се от двуетажна постройка и пет бунгала с общ капацитет 50 места с външни санитарни възли и умивални. Хижата разполага със 17 места - две стаи по 5 легла и една със 7. Ползва се санитарния възел извън хижата,който е голям и хигиеничен - има душкабини и умивалници. На долния етаж има камина и малка заличка за около 15-20 човека. Банкетната зала побира 50 и повече човека, свързана е със кухня, където посетителите могат да си приготвят ястия или да се обслужат с донесената от тях храна. Има четири бунгала с по две, пет, три и едно двойно легла, единичното ползва санитарния възел както хижата, а останалите си имат собствен санитарен възел. Дървената вила, която е на два етажа, разполага с 4 легла, банкетна зала с кухничка и санитарен възел. Другите две помещения тип барака разполагат: едното с две стаи по 5 легла, тоалетна и голяма банкетна зала, другото е разделено на три секции със собствен санитарен възел всяка с по 2, 3 и 2 легла. Извън помещенията има дървени маси и пейки с добър вид и при хубаво време посетителите ползват за хранене. Запазена е старата беседка със места за десетина човека. През зимата отоплението е със радиатори, духалки или печки дърва-въглища,но тук е само със дърва. На поляната има разположени две оръдия и самолет, както и снаряди, които са атракция за децата. От поляната тръгват две пътеки с циментирани стъпала, едната към паметника на Панайот Хитов, като на място с чудесен изглед на запад през люляковите клонаци има покрита беседка. Другата води към заслона със кладенец и пътя за горския дом и Събкина чешма по посока с.Терзийско. На Калето също има покрита беседка.
            Пътят до хижата е асфалтиран, има паркинг.
            Съседни туристически обекти:
            - м.Калето с останки от средновековна крепост от 5-4в. - 0.20ч.
            Пътеките са маркирани.
            Изходни места:
            1.Петолъчката - след 2.5км. по пътя за Бургас, отклонение вляво - 2км. пеша.
            2.с.Лозенец/по пътя за Бургас/ - 1.15ч. пеша.
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #7
              От: Хижа около Сливен ?

              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
              ....
              Съгласен съм.. Доста приятно, ама беше..
              След взривовете беше пострадала доста.. Все още се чисти района и все още намират някакви снаряди..
              От там, всеки ден взривяват нещо.. Започват от 7 часа сутринта и гърми през 30 минути..
              Та, хич не е спокойно в момента..

              Коментар


              • #8
                От: Хижа около Сливен ?

                Да прав си, съвсем бях забравил за взривовете.А наистина беше прекрасно място......,особено като цъфне люляка.
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #9
                  От: Хижа около Сливен ?

                  http://www.karandila.eu/bungala
                  http://www.hotel-stelit.com/
                  На Даулите,в парк Карандила също има няколко хижи.- Кристал 044 62 33 44.
                  Последно редактирано от Радо 57; 08-08-13, 13:03.
                  Нека силата да бъде с нас!
                  Suzuki Grand Vitara
                  +34 642 91 4154

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хижа около Сливен ?

                    Малко отзиви за Дивеците..
                    Принципно спокойно място, но останах с неприятно впечатление от изминалите два дни..
                    Всичко беше ОК с изключение на спокойствието на басейна..
                    Имаше 20 деца, които никой не поглеждаше и нямаше кой да им се скара.. Летяха разни играчки, скачаха задружно в басейна, спасителя им направи една забележка ама нъцки..
                    Дори и бащите им правиха бомби във водата..
                    Това ме накара да си запаля джапанките по-рано и да си прекратя почивката..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хижа около Сливен ?

                      Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                      Малко отзиви за Дивеците..
                      Принципно спокойно място, но останах с неприятно впечатление от изминалите два дни..
                      Всичко беше ОК с изключение на спокойствието на басейна..
                      Имаше 20 деца, които никой не поглеждаше и нямаше кой да им се скара.. Летяха разни играчки, скачаха задружно в басейна, спасителя им направи една забележка ама нъцки..
                      Дори и бащите им правиха бомби във водата..
                      Това ме накара да си запаля джапанките по-рано и да си прекратя почивката..
                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      ... но аз съм останал с впечатление, че където има басейн, има и лудница, освен в скъпите комплекси.
                      Това имах предвид.

                      Моят приятел трябваше да организира кратката си почивка около 15.08, но я отлага с няколко дни.
                      Благодаря на всички писали до тук !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хижа около Сливен ?

                        Радо Метала ти го е написал. Хотел Стелит на Карандила е идеалното място. Бил съм там като дете и като голям. Достига се с лек автомобил по асфалтиран път. Мястото наистина е страхотно. Има си места за игра на децата, има си външно барбекю, има си всичко.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X