Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция - море/палатки и насам-натам през септември :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турция - море/палатки и насам-натам през септември :)

    Здравейте
    Очертава се да мога да си взема две седмици през септември за малко почивка. Ако са първите две, имам и други идеи, но ако се окаже, че ще трябва да са вторите две, май Турция ще се окаже вариантът за малко размотаване насам натам плюс море. Което значи 16 дена София до София. Като говорим за Турция има предостатъчно информация къде ли не, включително и тук, но може би на мен ми трябва някаква компилация от всичко, което изчетох до момента. Бях за 4 дни преди 10г. в Истанбул и много ми хареса. И дотам.

    По-скоро не ми се иска да наблягаме прекалено много на история, нямам цял месец. Може би ще отидем до Кападокия, като класически туристи , хареса ми и езерото Ван. Морето си го представям по-скоро на палатки, може и малко диво, но не през цялото време, може и някакви хотелчета или каквото са там, от време на време. Предпочитам да избягвам големите ол инклузив комплекси. Не мога да преценя дали за море да се насоча към Черно или към Егейско.

    Каквото и да ме посъветвате, все ще свърши работа. За който го мързи да пише, може направо и да ми звънне - 0878 311167.

    Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

    Какъв пробег с автомобила смяташ да направиш максимум, защото при тия цени на горивата в Турция е скъпо ?
    За мен това е лимитиращ фактор.
    На Черно Море, къмпингите работят до края на Август.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

      Нямам представа за пробега, но ако ще се ходи до Ван, предполагам ще станат поне 5000км общо. Гледам, че в момента дизела е почти 4.00лв. Наистина е лимитиращ фактор, затова ми се иска да събера информация и да си направя анализ.

      Коментар


      • #4
        От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

        Аз пролетта направих една обиколка, като карахме по крайбрежието до Анталия и от там на север до Кападокия, и обратно през Анкара и Истанбул до София - 4141 км за 11 дни. Но това си беше разходка, а не почивка на море.

        ПП. Отказа ли се от Сардиния?

        Коментар


        • #5
          От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

          Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
          ... ПП. Отказа ли се от Сардиния?
          Ако не мога да изляза преди 14.09. по-вероятно ще трябва да се откажа...

          Коментар


          • #6
            От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

            Черно море след август в Турция не става. Но на Егейско (Средиземно) море курортите работят и до края на октомври. Мармарис, Кушадасъ, Бодрум, Олудениз, Анталия. И големи и малки. Къмпирал съм там на черно за кратко по крайбрежието и никой не ме е закачал.
            Езерото Ван става само през август, защото е на голяма надморска височина. Там курорти няма, но има къмпинги, около град Ван и Татван. Освен това Ван е доста далече от България. Поне 2000 км само в едната посока.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Нямам представа за пробега, но ако ще се ходи до Ван, предполагам ще станат поне 5000км общо. Гледам, че в момента дизела е почти 4.00лв. Наистина е лимитиращ фактор, затова ми се иска да събера информация и да си направя анализ.
              Е, ако стигнеш до ез. Ван ще се отбиеш до Иран да заредиш тънка нафта за на връщане
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

                Приятни места за почивка са островите в Мраморно море (без първия „кучешкия“, разбира се ). Най-хубаво е на Бургазада и Биюкада. Стига се с ферибот от Цариград. Островите са пешеходни зони. Проблем е намирането на паркинг в града.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Приятни места за почивка са островите в Мраморно море (без първия „кучешкия“, разбира се ). Най-хубаво е на Бургазада и Биюкада. Стига се с ферибот от Цариград. Островите са пешеходни зони. Проблем е намирането на паркинг в града.
                  Благодаря за предложението за островите, но няма да е тоя път. С голяма джипка на малък остров, който е пешеходна зона, логистиките вероятно ще са тегави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Е, ако стигнеш до ез. Ван ще се отбиеш до Иран да заредиш тънка нафта за на връщане
                    Аха.. Аз обаче не съм Дончо "г-н София - Баку за под 24 часа" и по-горе писах "цели" 16 дена отпуска..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

                      Това за езерото Ван не аз го написах.... а от там до границата с Иран е колкото до второто OMV на цариградско
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

                        Само да питам, защо Турция, а не по Гръцките острови например? Тамън няма да се чувствате много задължени да обикаляте туристически забележителности...
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #13
                          От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

                          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                          Само да питам, защо Турция, а не по Гръцките острови например?...
                          Кои например?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Кои например?
                            Ами не знам да не е студено малко края на септември там, но може на Алонисус например. То зависи и какво търсите, де... Там е доста диво. Наемате си вила за колкото човека сте и се отдавате на романтика. Островът не е много малък, много зелен е и е много малко населен. Ще си пазарувате с кола или лодка за ядене.

                            Близките, по-оживени алтернативи, пък и по-близки до сушата, са Скопелос и Скиатос. Скиатос също бил много хубав, но аз съм ходил на Скопелос - на мене много ми хареса. Там е сниман филмът Мама миа с убийствените гледки, май 10 процента е сниман там, де - другото в студиата в Лондон, но онази известна църквичка на върха на една скала в морето си е там и е действително яка!

                            Сега, да знаеш, че това не са луксозни острови, ама те гръцките май рядко са. Освен това по това време на годината трябва да се проучи добре разписанието на фериботите, за което нямаш много информация онлайн...

                            Иначе винаги имаш стандартната опция за Корфу и особено Закинтос, където не съм ходил, но май няма как да останеш разочарован. Или пък Лефкада, който е пак там - в Йонийско море.
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • #15
                              От: Турция - море/палатки и насам-натам през септември

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Благодаря за предложението за островите, но няма да е тоя път. ... С голяма джипка ..
                              А..? Коя е тя бе Яро...зер няма да ходиш със Субару-то..?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X