Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Документи за непьлнолетен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Документи за непьлнолетен

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Децата ми имаха паспорти доста преди пълнолетие, никога не е идвал никой у дома, камо ли квартален...
    Викаш за толкова години няма начин да се е променило нещо?

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    ...Така че е възможно и да си сънувал, освен ако не си от рисковата група, която е посочил Сашо.
    Т'ва е тъпо!

    Коментар


    • #17
      От: Документи за непьлнолетен

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      Викаш за толкова години няма начин да се е променило нещо?



      Т'ва е тъпо!
      Извинявай, не съм искал обида, а разведряване, явно не ми се получи шегата.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: Документи за непьлнолетен

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Извинявай, не съм искал обида, а разведряване, явно не ми се получи шегата.
        Еми...не се разбра. Нищо, наздраве!
        Аа, и наистина не се гъбаркам за това с кварталния. Плащам за 3-дневна услуга, но се разписвам, че съм уведомен, че няма да стане за по-малко от 10 дни.

        Коментар


        • #19
          От: Документи за непьлнолетен

          Наш нотариус пълномощни на английски НЕ заверява!
          Пълномощните са на български и служат за излизане от България. Другите държави гледат само паспорта.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #20
            От: Документи за непьлнолетен

            Благодаря на всички отзовали се колеги.Много безавариини километри из страната и чужбина.

            Коментар


            • #21
              От: Документи за непьлнолетен

              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
              Наш нотариус пълномощни на английски НЕ заверява!
              Пълномощните са на български и служат за излизане от България. Другите държави гледат само паспорта.
              Тогава вероятно имам пълномощно издадено от чужд нотариус, защото моето е на английски. Пълномощно ти се издава на езика, на който имаш нужда, защото може да трябва да послужи пред чужди власти. Вярно е, че не всеки нотариус д в състояние да издаде чуждоезично пълномощно, но има и такива.
              За пример, точно на гръцката граница, един ден работят българи, а на следващия гърци. Дали гръцкия служител може да разбере какво пише на българско пълномощно?

              Коментар


              • #22
                От: Документи за непьлнолетен

                Подобни документи се вадят на български, което не ти пречи да отидеш на заклет преводач, който да ти направи превод на съответния език, с разните печати, телбодчета и прочее.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #23
                  От: Документи за непьлнолетен

                  Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                  Тогава вероятно имам пълномощно издадено от чужд нотариус, защото моето е на английски. Пълномощно ти се издава на езика, на който имаш нужда, защото може да трябва да послужи пред чужди власти. Вярно е, че не всеки нотариус д в състояние да издаде чуждоезично пълномощно, но има и такива.
                  За пример, точно на гръцката граница, един ден работят българи, а на следващия гърци. Дали гръцкия служител може да разбере какво пише на българско пълномощно?
                  Гърците не ги интересува дали имаш пълномощно и не го проверяват. А по отношение на това дали нотариуса е заверил пълномощно на чужд език - по-добре не казвай кой е, защото ще му направиш лоша услуга. Пълномощното касае единствено и само българския паспортен контрол.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #24
                    От: Документи за непьлнолетен

                    Пълномощното, което имам е на два езика. Един лист на български и един на английски, като и двата са с печата на нотариуса.
                    Извинявам се за любоитсвото колега, ама колко непълнолетни, на които не сте родител, през колко границите сте превели?
                    Моя син е на почти 5 години и съм имал някои неприятности, въпреки че в паспорта му пише че съм му родител и съм имал пълномощно на български, та за това споделям опит.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Документи за непьлнолетен

                      Нещо бъркате действителност с теория. Теоретично, детето трябва да има паспорт и пълномощно на български за да може да излезе зад граница. Пълномощното се представя на българските гранични служители. На практика- могат да ви поискат каквото им скимне, включително и неща, които не са ви нужни. В линка от предния ми пост съм разказал една поучителна история.
                      Така ще е докато нямат стимул да научат точно какви закони трябва да спазваме.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Документи за непьлнолетен

                        Гледам, че всичко е описано, но да обобщя.
                        1.Задграничен паспорт на детето. За него двамата родители, детето и акта за раждане, в службата към съответното районно. Има бърза услуга и се спазва (лично проверено).
                        2.Нотариално заверена декларация от двамата родители. За нея се изисква паспорта да е готов (понеже се описва и той), както и данни на човека, който ще води детето.
                        Правил съм това няколко пъти. Лично аз никога не съм превеждал декларацията на никакъв език. Никога не е имало проблем. Декларацията е за нашата граница.
                        Приятно пътуване!
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Документи за непьлнолетен

                          Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                          Пълномощното, което имам е на два езика. Един лист на български и един на английски, като и двата са с печата на нотариуса.
                          Извинявам се за любоитсвото колега, ама колко непълнолетни, на които не сте родител, през колко границите сте превели?
                          Моя син е на почти 5 години и съм имал някои неприятности, въпреки че в паспорта му пише че съм му родител и съм имал пълномощно на български, та за това споделям опит.
                          Чужди деца не съм водил, но единия ми син пътува всяка година и знам за какво става дума. Пълномощно на чужд език досега не се е налагало да му правя.
                          Колегата Стоян Боюков много точно е описал всичко необходимо.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #28
                            От: Документи за непьлнолетен

                            Не желя да натрапвам мнението си, всеки да си прецени за превод.
                            В допълненени искам да посъветвам да се направят няколко ксеро-копия на декларацията, на всичките и езикови версии, защото понякога митничарите искат да задържат копие, а е много неприятно да търсиш ксерокс по граници и летища.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Документи за непьлнолетен

                              Актуално към 04.03.2014 за паспорти на децата!
                              1. Удостоверения за местожителство 3,00 лв.бр.в общината!
                              2.Обработка и прием на документите 14,00 лв.за 1 дете!
                              3.Такса за дете 4,00 лв. в СИкБанк, може да платите и в Общинска 2,00лв.!
                              4.Необходимо е присъствието и на двамата родители с лични карти !
                              5.Двама свидетели, задължително попълват декларации /може и бабата/!
                              На място снимат и обработват, дано да са в настроение и да не са в почивка.
                              Препоръчвам след обед и се дръжте твърдо със служителките, че са доста отпуснати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X