Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатки на Емен и Крушуна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Палатки на Емен и Крушуна?

    Здравейте,
    първо да уточня, че съм с лека кола, даже леко свалена. Та, другата седмица ще обикаляме малко страната и планувам да спим на палатки до Еменския каньон и Крушунските водопади. Интересувам се, има ли подходящи места за палатки по тези места. За водопадите съм чел, че има разни полянки, но за каньона не знам.
    Благодаря.

  • #2
    От: Палатки на Емен и Крушуна?

    В началото на каньона,преди пещерата и около нея има място.Пада се от селото нагоре.В пещерата имаше 20-30 прилепа,ако не ме лъже паметта.След нея почва каньона и май за палатка(особено ако не е една) трудно ще се намери място,доста драки,храсти и дървета има.Иначе самият каньон е страхотно място,много ми хареса.Дано не е пресъхнал водопада там.Приятно изкарване!
    o888 37 63 69

    Коментар


    • #3
      От: Палатки на Емен и Крушуна?

      Мерси. Все ми се иска да имаме резервен план за място, ако там не ни допадне. Някой знае ли наоколо дали има нещо по-подходящо?

      Коментар


      • #4
        От: Палатки на Емен и Крушуна?

        Ами там в селото има два комплекса,ние бяхме в единия (Имението) за около седмица.Много ни хареса,на децата също.Има басейн,wi-fi, ресторанта е ок също.На около 9 декара са 5 къщи,зелена тревичка,тишина
        o888 37 63 69

        Коментар


        • #5
          От: Палатки на Емен и Крушуна?

          Мхм, ама въпроса е да сме на палатки, че да не се охарчваме.

          Коментар


          • #6
            От: Палатки на Емен и Крушуна?

            На Емен и аз съм спал на палатки без грижи точно под пещерата - там, където общо взето паркират и обръщат колите на посетителите. Разпъва се вечерта след 19.30 / 20ч - огън, барбекю, салатка, ракийка - а сутринта кафе, скатаване на багажа и обиране на боклуците преди да дойдат първите хора към 8.30 / 9ч. Има си вода, а и реката е на броени метри. И там в началото на каньона си става доста приятно студено, даже и в големите летни горещини.

            А за крушунските водопади не знам как е за бивакуване, след като сложиха и входна такса...
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #7
              От: Палатки на Емен и Крушуна?

              Е щом става за салатка и ракийка, няма проблеми значи

              Коментар


              • #8
                От: Палатки на Емен и Крушуна?

                Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                А за крушунските водопади не знам как е за бивакуване, след като сложиха и входна такса...
                Как така? Ако отида на водопадите трябва такса ли да платя? И колко е на човек? Кой умен мозък взема парите?
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • #9
                  От: Палатки на Емен и Крушуна?

                  Таксата е за посещението на самите водопади и се събира по-нагоре от поляните и паркинга, които са в началото - май беше 2лв. на човек. Има и страничен път в ляво от централния, който води директно горе над водопадите, но е затворен с бариера и всичко трябва да се носи на ръка Nстотин метра. Минавате и покрай Деветашката пещера преди да идете на Крушуна - отскоро и там има вход за посещение.
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Палатки на Емен и Крушуна?

                    Препоръчвам ти да посетиш и село Хотница.Много красив водопад,екопътека има и място за палатки.Има изграден навес с огнище.Близо е до Емен а и никой не събира такси.Поздрави!
                    Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

                    Коментар


                    • #11
                      От: Палатки на Емен и Крушуна?

                      Не не ме разбирайте погрешно. 2 лева са нищо, но напоследък много модерно взе да става някой да събира манги за щяло и нещяло. Да някой, ще каже, че таксата е за подръжка на екопътека но има доста екопътеки, които не събират такси. Обърквам се.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • #12
                        От: Палатки на Емен и Крушуна?

                        Трябва да сте подготвени с някакъв репелент против комарите, защото тази година са като вампири Иначе, на Крушуна места за палаткуване бол....
                        Gas Gas ec 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Палатки на Емен и Крушуна?

                          Здравейте, направихме ние обиколката. Минахме и през Хотница, Емен, Зараповски водопад, Деваташката пещера и Крушуна. На Еменския каньон такси няма, но за съжаление голяма част от дървените мостове по пътеката са разрушени. Има маршрут по билото на каньона и после се слиза надолу за да се достигне до водопада Момин скок. Общо взето той ми хареса най-много от посетените места. За спането - през пещерата има възможност, даже чешма и беседка има, но в селото има 2 много хубави комплекса, както казаха по-горе и решихме да се поглезим. Отседнахме в другия - Нигованка. Обявиха ни по-ниска цена (защото нямаше закуска) и на пръв поглед беше по-хубаво. И наистина е много добре уреден, определено пак ще отида там, мога да каже, че е невероятно за няколко дни релакс там.
                          Посетете и Зараповски водопад, на няколко км северно от Емен по пътя за Вишовград. Също доста див като момин скок.
                          За Крушуна - леко съм разочаровани, и от водопадите, и от комерсиализацията. Заваля дъжд и се принудихме да отседнем в една къща за гости - Бялата къща. Спретната, но е къша, не комплекс като в Емен.
                          Посетете и Деветашката пещера, близко е и си заслужава, има и такса.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X