Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Събирам идеи за маршрут

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Събирам идеи за маршрут

    Обмислям да направим с караваната една обиколка на езерата в подножието на Алпите и да се насладим на хубавите гледки. От северната страна - Австрия и Германия, има много хубави места и не е задължително да са свързани с езера. Възможно е и да ни омръзнат толкова езера. Първата половина на маршрута е ясна, но втората още не съм я уточнил. Приемам всякакви предложения. Къде да отидем, какво да гледаме?

    14.07 София - мотел Spacva
    15.07 мотел Spacva – Любляна
    16.07 разглеждане Любляна
    17.07 Любляна – Верона
    18.07 Разглеждане езеро Гарда - гр. Гарда, Сирмионе
    19.07 Верона – Маджоре
    20.07 Разглеждане езеро Комо - Вила Карлота, Беладжио, Вила Мелци, ферибот, Пенчо Славейков,
    21.07 Разглеждане езеро Маджоре - От Лавено - ферибот за Isola madre(островът на камелиите), Isola Bella - Палацо Боромео и градините,
    22.07 Разглеждане Торино
    23.07 Маджоре – Инсбрук
    24.07
    25.07
    26.07
    27.07
    28.07
    29.07
    30.07
    31.07
    01.08
    02.08
    03.08
    04.08 Мелк - Сегед
    05.08 Сегед – София

    Набелязях няколко езера:
    Plansee, Heiterwangersee в Австрия,
    Eibsee, Walchensee, Kochelsee в Германия,
    Achensee, Zell am See в Австрия,
    Königssee в Германия,
    Wolfgangsee, Mondsee в Австрия

    Моля, дайте идеи за уплътняването на тези 11 свободни дни. Предварително благодаря на всички отзовали се.
    KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

  • #2
    От: Събирам идеи за маршрут

    Задължително врътнете и по проходчетата.

    Коментар


    • #3
      От: Събирам идеи за маршрут

      С 1100 кг. каравана сме. Преди три години се изкачихме на 2500 м. височина на един проход в Швейцария, но не искам да го повтарям. Избираме по-ниските и леки проходи. Затова се насочих към ниските части на Алпите, които по това време на годината са много красиви. Разбрах, че къмпингите около езерата в Австрия и Германия са много натоварени и може би ще ползваме къмпинги, които не са на езерата. Все още очаквам идеи!
      KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

      Коментар


      • #4
        От: Събирам идеи за маршрут

        Не зная защо пътем от Любляна за Верона, прескачаш Венеция, Падуа и Виченца.
        В тях има уникална история и култура.

        Коментар


        • #5
          От: Събирам идеи за маршрут

          Лични впечатления имам само от Achensee - прекрасно място! Водата е толкова чиста, че може да се пие. В горния край, където е къмпинга, цялата зона е оформена като плажна ивица с алеи, парк за деца и т.н. - миникурорт с една дума. Откъм Инсбрукската магистрала има 2 успоредни пътя до езерото единият е през Jenbach - къс и много тесен за каравана - НЕ минавай по него, другият е през Wiesing - нормален първокласен, макар и с няколко километра по-дълъг.
          Пиша го защото ако идваш от Инсбрук, GPS-а нормално би те рутирал през Йенбах (като по-къс маршрут), а оттам с каравана не е приятно.

          Другото болезнено тясно място за каравана от често използваните маршрути в Южен Тирол, в случай че решиш да идеш и на откъм Инсбрук до Zell am See, е прохода Gerlos. Пo възможност избегни този проход - за лек автомобил е страхотно оттам, но с каравана може да те изправя на нокти (разбира се това е силно субективно). Ако все пак решиш да минеш през Герлос, в никой случай не минавай по този участък:
          http://goo.gl/maps/CauU4
          Вместо това мини през Krimml:
          http://goo.gl/maps/BK8ra
          Първият участък на места е с ширина, където 2 коли трудно се разминават, а вторият си е нормален и страшно красив панорамен път със спиращи дъха гледки, макар че има такса (8 евро за лека кола).

          Няколко мотивиращи снимки от Ахензее (горния край при къмпинга):

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8527 (1280x853).jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5495360

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8531 (1280x853).jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5495361

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8532 (1280x853).jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5495362

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8544 (1280x853).jpg
Прегледи:1
Размер:203.6 КБ
ID:5495363

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8549 (1280x853).jpg
Прегледи:1
Размер:167.1 КБ
ID:5495364

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8559 (1280x853).jpg
Прегледи:1
Размер:154.5 КБ
ID:5495365

          Поглед от средата на езерото към горния край:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8601 (1280x853).jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5495366

          Поглед към Pertisau (селото на другия бряг)
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8604 (1280x853).jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5495367

          Пожелавам приятна почивка!
          V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

          Коментар


          • #6
            От: Събирам идеи за маршрут

            Майкъл, гледали сме Венеция и затова я пропускам. Падуа и Виченца не сме ги разглеждали и може да помислим. Искаме да наблегнем повече на красивите гледки. Историята не ни е силната страна.

            Postman, благодаря ти! Такива постове очаквах! Много полезна информация! Ще го имам предвид. Още не ми се е избистрил маршрута.

            Очаквам още съвети. Много хора са ходили по тези места. На всеки нещо е харесало. Споделяйте!
            KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

            Коментар


            • #7
              От: Събирам идеи за маршрут

              Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
              Майкъл, гледали сме Венеция и затова я пропускам. Падуа и Виченца не сме ги разглеждали и може да помислим. Искаме да наблегнем повече на красивите гледки. Историята не ни е силната страна.

              Postman, благодаря ти! Такива постове очаквах! Много полезна информация! Ще го имам предвид. Още не ми се е избистрил маршрута.

              Очаквам още съвети. Много хора са ходили по тези места. На всеки нещо е харесало. Споделяйте!
              Виж тук пейзажни езерни зарибявки
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%E7%E5%F0%E0

              Тук втората половина на пътеписа е Лигурското крайбрежие
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=158013

              Тук е микс и има и пейзажни и исторически зарибявки.
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=75521

              Ако си избереш нещо-ще помагам с подробности.

              Коментар


              • #8
                От: Събирам идеи за маршрут

                Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
                ... Искаме да наблегнем повече на красивите гледки...
                От скромния ми опит с Австрия мога да кажа, че гледките в Алпите (в австрийската част) са навсякъде, но спиращите дъха гледки са по-скоро по високите места. Всмисъл главните пътни артерии (с редица изключения) вървят по долините на реките и надморската височина там е предимно между 400 и 800 метра, тук там има някой проход, който минава на 1000, 1200 или 1500 м. Ако обаче оставите караваната в някой къмпинг и се качите с колата до по-голяма височина, буквално "припадате" от гледките. Такива пътища за кола често са към високопланинските им язовири (когато не са проходи), защото другата възможност е да се качите с лифт, а това никога не е евтино за съжаление.

                В района около Инсбрук (понеже пишеш, че е част от трасето), мога да препоръчам Zillertal (долината на река Ziller) и по-специално Mayrhofen - подозирам, че там има къмпинги, защото съм виждам кемпери и каравани.
                От Mayrhofen има достъп с кола до няколко от язовирите на местната каскада, най-забележителният от които (според мен) е Schlegeisspeicher (11 евро такса за лека кола).
                Пак от Mayrhofen може да се качите до един от малкото ледници, достъпни целогодишно за ски-туризъм, а именно Hintertux - с лифта може да се качите на 3250 м. Ако изключим ските, там друго освен гледки няма ...

                Над Mayrhofen се намира сравнително високият местен първенец връх Ahorn - (2973 м), отново уникално място...

                Друго място, което аз лично мисля да посетя скоро, е близо до едно от езерните селца, които си посочил - Zell am See. От другата страна на голямата долина се намира Kaprun и над него е язовирната каскада, която е отворена за туризъм.

                Слагам нова порция зареждащи снимки от местата:

                язовир Schlegeisspeicher - стената е на 1790 м, а нивото на водата на 1783 м
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5300 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5496653

                пътят към язовира
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5303 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:230.0 КБ
ID:5496654

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5320 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5496655

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5357 (1600x1064).jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5496656

                Поглед към склона на ледника Hintertux (върха леко вляво от средата на снимката)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5446 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5496657

                Масивът, който захранва язовира с вода
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5460 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5496658

                Ледникът Hintertux - изкачване нагоре
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8162 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5496659

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8179 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5496660

                на 3250 м
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8221 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5496661

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8224 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5496662

                Вижда се горния край на язовира Schlegeisspeicher от по-горните снимки
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8229 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5496663

                Към връх Ahorn над Mayrhofen
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5560 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:134.3 КБ
ID:5496664

                Самият той
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5592 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5496665

                Платото при горната станция на лифта (2100 м)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5667 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5496666

                Почти цялата долина Zillertal като на длан
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5669 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5496667

                Туристически обекти на платото
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5672 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5496668

                Отново езерото Achensee и масива над Pertisau
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8432 (1600x1067).jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5496669

                Като избистрите със семейството маршрута, дай го тук за някои финални бележки (ако има такива) и стягайте куфарите


                P.S. Погледни тази импресия за язовира Kaprun:
                http://www.youtube.com/watch?v=fyXlH6i8aaQ
                Последно редактирано от Postman; 24-06-13, 14:43. Причина: допълнение
                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                Коментар


                • #9
                  От: Събирам идеи за маршрут

                  Здравей! И аз се лутам за маршрути из Алпите и съм решил да премина през този проход :http://www.grossglockner.at/de/grossglockner/. За съжаление нямам инфо дали е подходящ за каравани - може би не е. Според това, което знам гледките и природата са уникални , като имаш предвид, че това ,мисля, е най-високоалпийският проход. Ако някой има повече информация за Гросглокнер - да помага!
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • #10
                    От: Събирам идеи за маршрут

                    Не съм минавал през Гросглокнер - бях го включил в плана миналата година, но времето обезсмисли начинанието, тъй като над 1800-2000 м мъглата и облачността беше повсеместна, та реших че няма смисъл да си го причинявам и се прибрах през тунела Фелбертауерн и долината на река Драва. Относно дали е най-високия не съм сигурен, мисля че имаше по-висок щвейцарски или френски проход, но това всъщност е без значение.
                    Дали е подходящ за каравана - лично аз никога не съм теглил каравана и не мога да преценя каква трудност биха били наклоните през Гросглокнер и Фелбертауерн, нито каква кола трябва за да се катери и спуска комфортно. Не вярвам наклоните да са непреодолими, но тръгвайки оттам човек трябва да изживее удоволствие, а не да стиска зъби.
                    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Събирам идеи за маршрут

                      www.triassicpark.at

                      Това е интересно място за разглеждане особено ако искате гледки.Има и много добре измислена платформа висяща над доста сериозна пропаст.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Събирам идеи за маршрут

                        Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                        Не съм минавал през Гросглокнер - бях го включил в плана миналата година, но времето обезсмисли начинанието,.............................. но тръгвайки оттам човек трябва да изживее удоволствие, а не да стиска зъби.
                        Надявам се времето да ми позволи да се насладя на гледките. Ще съм с Паджеро4 (нямам каравана- затова писах , че не знам дали е подходящ за такава)- предполагам няма да имам проблеми с комфорта. По асфалт рядко съм стискал зъби - изключвам бг магистрали. Все пак , Постман - благодаря за информацията! Дано времето ми позволи да се насладя на гледките.
                        Б. Бонев
                        0осем88две6шест71три

                        Коментар


                        • #13
                          От: Събирам идеи за маршрут

                          Грешно съм разбрал значи , помислих че ще бъдеш с каравана и ти. След като писах, изгледах няколко клипчета в тубата и изглежда, че и с каравани катерят Гросглокнер, макар че караваните са хиляди видове от леки до тежки и не се наемам да обобщя...
                          Когато целият маршрут е предварително планиран и е предвидено Гросглокнер да се мине в точно определен ден, времето наистина може да изиграе лоша шега, но ако човек е базиран някъде там в района за няколко дни, спокойно може да изчака хубаво време, защото минаването оттам със спирането за снимки, любуването и да кажем обядването, по принцип ще погълне голяма част от деня.
                          В този район гледките са след всеки завой, буквално.
                          Особено красиви са и водопадите при Krimml (Krimmler Wasserfeelle), които са в подножието на прохода Gerlos от изток.
                          V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Събирам идеи за маршрут

                            Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
                            ...18.07 Разглеждане езеро Гарда - гр. Гарда, Сирмионе ....
                            Ако имате време препоръчвам градчето Malcesine и кулата в него.



                            А, ако не ви е и страх :

                            Коментар


                            • #15
                              От: Събирам идеи за маршрут

                              Не виждам някой да го е писал, но езерото Кьонигзее не е за изпускане. Миналата година бяхме там, но нещо не мога да кача снимки - понеже съм нов. Но в гугъла има доста.http://www.koenigssee.com/ - тава е сайта. Иначе къмпинзи - бол. Намира се точно в ухото с което Германия навлиза в Австрия - на юг от пътя Залцбург - инсбрук,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X