Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

    Здравейте,
    днес говорих със секретарката на един от местните автоинструктори, но за мое съжаление жената не беше много компетентна. Та, въпросът ми е- каква категория ми е необходима за тегленето на каравана тежаща 850кг, защото на някои места из нета, четох, че с Б категория мога да тегля ремарке/каравана тежаща до 750кг или ако тежи повече от 750кг, общото тегло на караваната и автомобилът не трябва да надвишава 3500кг. Ще се радвам, ако някой хвърли светлина по въпроса.

    П.П. Надявам се темата да е в правилния раздел, защото не открих по-подходящ

  • #2
    От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

    B+E. или C+E

    Коментар


    • #3
      От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

      Въпреки че ние го тълкуваме както ни се иска, попитах един автопатрул,който извади новия правилник цитира чл 150 а след промяната и го тълкува не в наша полза. В моя и вашия случай получаваме Акт за неправоспособност,без категория Е
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

        Не плашете човека!Има ново допълнение на закона,в което е записано точно това за общото тегло! След малко ще постна и линк към една тема от кемпер клуба,където се разискваше въпроса! Най-общо казано-можеш да си теглиш караваната безгрижно!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
          Не плашете човека!Има ново допълнение на закона,в което е записано точно това за общото тегло! След малко ще постна и линк към една тема от кемпер клуба,където се разискваше въпроса! Най-общо казано-можеш да си теглиш караваната безгрижно!
          Аз имах в предвид същото допълнение,не става...ченгетата го тълкуват по милиционерски кат.В до 3500+ 750кг, като не може едното да компенсира другото.
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • #6
            От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

            И тук някъде имаше тема,но не мога да я открия! Ето ви четиво,там ги има и буквите и цифрите-
            http://www.kemper-club.com/forum/vie...E8%FF&start=75
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
              И тук някъде имаше тема,но не мога да я открия! Ето ви четиво,там ги има и буквите и цифрите-
              http://www.kemper-club.com/forum/vie...E8%FF&start=75
              Тези т.6 и т.7 не са ми много ясни, но доколкото разбирам, мога да си тегля и каравана с тегло 1т. стига общото тегло на автомобила и караваната да не надвишава 4250кг. което в моя случай е така.Общото тегло ще е около 2-2.5т.

              Коментар


              • #8
                От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

                Точно така! Но обърни внимание,че колегите си пререгистрират колите,за да се запише теглото в талона!Не че няма да се разбере и после,но на милиционера ще му е трудно да разбере за какво говориш и току виж ти написал акта!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

                  Тук е темата: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=154434
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

                    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                    ...но на милиционера ще му е трудно да разбере за какво говориш и току виж ти написал акта!
                    То на тях по принцип им е трудно да разберат много неща, и въобще мисленето като цяло

                    Коментар


                    • #11
                      От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

                      Е съответно си получаваш акт и ако другото тълкуване е правилното, той пада в съда... но дали няма да е доста по-скъпо от една категория е под въпрос...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Е съответно си получаваш акт и ако другото тълкуване е правилното, той пада в съда... но дали няма да е доста по-скъпо от една категория е под въпрос...
                        Ами и аз не знам Иначе колко струва Е категорията(приблизително) и възможно ли е да се вземе за 15 дена.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

                          15-20 дни би трябвало да е реално, мисля беше 350, но може и да бъркам... над 500 няма да е... Всичко. Реално в съда 500 лева може и да не стигнат за разходите и загубеното време като добавиш... Аз не бих рискувал. Пусни сърч в гугъл и той ще ти каже къде, как, време и пари...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

                            Така и ще направя, макар че, в момента съм с английска книжка и с нея мога да си тегля каравана над 750кг( така е по закон там), но искам да си върна БГ книжката и обмислям, да се явя за Е категория...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Необходима категория за теглене на каравана тежаща 850кг?

                              Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                              Така и ще направя, макар че, в момента съм с английска книжка и с нея мога да си тегля каравана над 750кг( така е по закон там), но искам да си върна БГ книжката и обмислям, да се явя за Е категория...
                              Да пич там е така даже и номера го сваляш от джипа или колата и го слагаш на караваната като , я дърпаш. То,затова беше и тази евро деректива за този , член 150а влязъл в сила от 19.1.20013 г. Но тук в Бг , само се тълкува не се прилага ДО иСпълнение на законоприлагащите а се свежда ДО И СЕГА КО ПРАВИМ или иначе казано до хранилка на полицая.
                              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X