Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

    Здравейте колеги,
    Мисля малко да сменя традиционното ходене на море или балкан през отпуските затова ми се върти горепосочения маршрут ! Гугал мапа ми дава приблизително 4000 километра за които съм отделил 2 седмици за да не се препуска по магистралите, а да се спира и да се разглеждат забележителности и интересни неща.
    Пътя Пловдив - Виена ми е ясен ,обаче в Италия не съм ходил и след прочетения пътепис на Майкъл ми се иска да разходя семейството си до там !
    Идеята ми е да нощувам 4 вечери във Vicenza или около този град за да мога да обикаля Венеция за 1-2 дена и Гардаленд за още толкова.Естествено искам да отида и до Верона и не съм сигурен тези 4 дни дали ще ми стигнат !
    Не знам обаче точни дати и не мога да се ангажирам със запазване на стаи в хотел или хотели !Скъпите хотели не сами по джоба затова ще се търсят по евтини варианти !Дали е правилно да се базирам по средата м/у Венеция и Гардаленд или да търся нощувки във двата района поотделно?Дали в Vicenza или около този град ще се намерят по евтини нощувки ?
    Маршрута включва и ферибот – на такова животно не съм се качвал !Колко ще му е цената от Brindisi до Igoumenitsa ?
    Това ли е най-правилния път за преминаване от Италия до Гърция - това ми дава гугала ?За Ферибота трябва ли предварително записване или отиваш качваш се и готово ?
    Сигурно ще има още въпроси но засега не се сещам!За Гърция също ще питам ама нека първо уточня Италия!
    Мисля да пътувам към 8 юли ама засега това е само примерна дата !
    Благодаря предварително на всички които дадат повечко информация !
    На Майкал му благодаря веднага за хубавия пътепис и добрата идея която ми даде !
    Последно редактирано от karata_z; 19-05-13, 11:17. Причина: правопис
    Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
    костeнурков спринт.... и в гората !!!!

  • #2
    От: Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

    Чисто икономически изглежда така:
    Пловдив - Бари : 1300 км.
    Пловдив - Венеция: 1300 км.

    Ако минаваш през Бари е удобен маршрут за южна Италия.
    Но както виждам искаш да разгледаш Северна Италия и затова палиш смело и за 1 ден си във Венеция.
    Ако първата вечер нощуваш на Пунта Сабиони, само 1 ден ти стига да разгледаш Венеция и островите.
    Ще е уморително, но все пак не е нужно да си разточителен. Няма какво да се разглежда 4 дни и не е нужно.
    Венеция е град който задължително се разглежда няколко пъти. Първия път трудно се обхваща като начин на живот и понятие.
    После от Венеция до Верона е около 100 км. и много бързо си там. Верона също и стига 1 ден.
    Гардланд е на около 20 - 25 км. от Верона, но пътем е хубаво да разгледаш градчето Пескаера дел Гарда, а само на 8 км. се намира любимото ми селце Сирмионе.

    Това долу горе е каквото искаш за Северна Италия.
    Ако минаваш през Игуменица - Бари съвсем друго ще е инфото.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

      Майкъл,
      Препоръчай място за нощувка в или около Пунта Сабиони! От "букинг" почти нищо не излиза там. Само в Лидо.
      Благодаря предварително.
      Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

        Първоначално публикуван от petpet75 Преглед на мнение
        Майкъл,
        Препоръчай място за нощувка в или около Пунта Сабиони! От "букинг" почти нищо не излиза там. Само в Лидо.
        Благодаря предварително.
        Търсиш място за спане в Лидо, но да е близо до Пунта Сабиони заради пристъна на вапоретото.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

          Аз бих препоръчал лека отбивка къмто Гросглокнер, при мармотите!! http://www.grossglockner.at/en/

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Това долу горе е каквото искаш за Северна Италия.
            Ако минаваш през Игуменица - Бари съвсем друго ще е инфото.
            Идеята е от Виена да се влезе във Италия,да се разгледа Венеция и Гарделенд от там да се отправя към Бари и от там със ферибот в Игуминица !
            Информация и за Бари и околностите също ще е ценна и най-вероятно и там има какво да се разглежда!Имам и питане защо гугъл мапа ми дава да да хвана ферибот от Brindisi до Igoumenitsa а не от Бари ?Някъде във форума имаше тема за фериботите ама не мога да е намеря сега.Това с ферибота ми е пълна мъгла!

            Сигурно ще послушам Майкъл и за северна Италия ще направя така :
            пристигане във Венеция сутринта настаняване някъде около Пунта Сабиони и обиколка на островите и преспиване
            Сутринта пътуваме към Верона и се запознаваме лично със Жулиета и вечерта се отправяме към Гарделенд за преспиване
            Разглежаме Гарделенд
            http://www.hobyto.com/post/1913/gard...liya-gardaland
            вероятно ще е 2 дена по вина на сина ми ! Отсега е затърсил бански ! От там се отправяме към Бари !
            Дали така ще е добре ? Майкъл казва ,че е хубаво да се разгледа и Пескаера дел Гарда и Сирмионе !Ами това "гледай зорко вдясно и до магистралата има МОЛ направен като градче-казва се Палманова."Дано се оправим с всичко !!!
            Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
            костeнурков спринт.... и в гората !!!!

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Аз бих препоръчал лека отбивка къмто Гросглокнер, при мармотите!! http://www.grossglockner.at/en/
              Това също е интересно !Може ли малко повече инфо за мармотите ?
              Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
              костeнурков спринт.... и в гората !!!!

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

                Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
                Това също е интересно !Може ли малко повече инфо за мармотите ?
                Ми там си живеят. Много са готини. Не завиват шоколад. А и пътя е чуден, на места можеш да си видиш задните стопове!!

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване - Пловдив ,Виена, Венеция, Гардаленд, Бари ,Кавала, Плвдив

                  Така се подреждат нещата:
                  На влизане в Италия от Австрия ще минеш през Удине и след това съвсем наблизо е Палманова.
                  Всъщност самия град е средновековна крепост и е интересен с това, че построен като звезда. Извън градчето наблизо е този МОЛ направен като малък град.
                  После караш към Пунта Сабиони за разглеждане на Венеция и от там до Верона.
                  Ако нямаш планове да разглеждаш южна Италия около Бари, не е нужно да ходиш до там и с ферибот до Гърция.
                  От Верона до Пловдив през Словения, Хърватско и Сърбия до Пловдив е 1 700 км.
                  През Бари имаш:
                  Верона - Бари - 800 км.
                  Бари - Игуменица - 400км.
                  Игуменица - Пловдив - 700км.
                  Общо 1900 км. с много перипетии и загуба на време да чакаш фериботи.

                  Но ако си решил твърдо да минеш през Бари, то непременно посети град Матера и Алберобело - уникални са.
                  Последно редактирано от Майкъл; 19-05-13, 21:33.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X