Обява

Свий
Няма добавени обяви.

търся съвет за пътуване до Дубровник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • търся съвет за пътуване до Дубровник

    Предстои ми лятна отпуска в Дубровник.Все още не съм избрал маршрута до там.Обмислям следните маршрути:
    – през Черна гора: София-Чачак-Подгорица-Будва-Дубровник – 770 км
    - София-Ниш-Крушевац-Чачак-Вишеград-Сараево-Мостар-Дубровник – 867 км
    -София-Ниш-Крагуевац-Чачак-Ужице-Вишеград-Горажде-Фоча-Гацко-Билеча-Требинье-Дубровник (около 750 км).
    Ще съм благодарен на всякакви съвети и помощ.А ако някой знае дали мога да плащам в евро или трябва местна валута ще съм благодарен за информацията.Както и дали и колко са таксите по пътя.
    благодаря на отзовалите се предварително.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

  • #2
    От: търся съвет за пътуване до Дубровник

    Плащай всичко с пластмаса. Няма проблем.

    Коментар


    • #3
      От: търся съвет за пътуване до Дубровник

      През май ходих натам по вариант 3 и се върнах по вариант 1.

      От двата варианта твърдо препоръчвам този през Босна, на нас ни взе ок.14 часа в група от 2 бавни коли. С малко зор и непретенциозни/спящи хора на задната седалка, можеш да го минеш за 11-12 часа. В Сърбия се кара по-бързо и леко, може да се мине по тъмно. Таксите плащахме само с евро в звонк, мисля, че всичко беше 10-ина евро на кола.

      На връщане бяхме уморени и пътят ни взе повече време, този вариант би бил добър с преспиване-в Черна гора има доста красоти. За мен беше изненада пътят на излизане от Хърватска към ЧГ-път в ремонт(нормално би било да е затворен) , покрит само с чакъл, който навигацията разпозна като "Адриатическа магистрала". Като цяло имахме доста проблеми с навигирането-разчитахме на 2 вида карти от 2011г., но част от пътищата ги нямаше, категоризация тотално липсваше-дали е квартална уличка или международен път за системата е едно и също. Карайте си по карта и табели, това е по-разумно в Босна и Хърватска.

      Коментар


      • #4
        От: търся съвет за пътуване до Дубровник

        Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
        През май ходих натам по вариант 3 и се върнах по вариант 1.

        От двата варианта твърдо препоръчвам този през Босна, на нас ни взе ок.14 часа в група от 2 бавни коли. С малко зор и непретенциозни/спящи хора на задната седалка, можеш да го минеш за 11-12 часа. В Сърбия се кара по-бързо и леко, може да се мине по тъмно. Таксите плащахме само с евро в звонк, мисля, че всичко беше 10-ина евро на кола.

        На връщане бяхме уморени и пътят ни взе повече време, този вариант би бил добър с преспиване-в Черна гора има доста красоти. За мен беше изненада пътят на излизане от Хърватска към ЧГ-път в ремонт(нормално би било да е затворен) , покрит само с чакъл, който навигацията разпозна като "Адриатическа магистрала". Като цяло имахме доста проблеми с навигирането-разчитахме на 2 вида карти от 2011г., но част от пътищата ги нямаше, категоризация тотално липсваше-дали е квартална уличка или международен път за системата е едно и също. Карайте си по карта и табели, това е по-разумно в Босна и Хърватска.
        Благодаря ви.Подготвих си една навигация на IGO и един Garmin.надявам се да не ме подведат.Ще взема и хартиена карта,че знае ли човек.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: търся съвет за пътуване до Дубровник

          В никакъв случай не се проверявайте на ГПС-а. Табели има навсякъде.

          Избрали ли сте си маршрут вече ?

          Коментар


          • #6
            От: търся съвет за пътуване до Дубровник

            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
            Благодаря ви.Подготвих си една навигация на IGO и един Garmin.надявам се да не ме подведат.Ще взема и хартиена карта,че знае ли човек.
            Май от миналия ми пост не стана ясно, че говоря за карти за навигация (IGO&Garmin), които ни подведоха неколкократно, след което ги зарязахме и навигирахме по книжни карти и табели.

            Коментар


            • #7
              От: търся съвет за пътуване до Дубровник

              Аз бих избрал втория маршрут, като след Мостар ти препоръчвам да се отбиеш до Междугорие. Повярвай няма да съжаляваш от видяното!
              0898496264 -Пламен

              Коментар


              • #8
                От: търся съвет за пътуване до Дубровник

                За Великден тая година ходихме. Натам пътувахме през Македония, Косово, Албания, Черна гора и оттам - в Хърватско. Препоръчвам горещо този маршрут. В Албания новата магистрала (то не е точно магистрала и трябва да внимава на мостовете, защото са само до половина построени) е много впечатляваща. Пътува се бързо, без движение през голяма част от пътя е красиво. Мисля, че за 11-12 часа заедно със спирането в Будва стигнахме.

                Върнахме се през Черна гора - Сърбия - България и ни отне към 14 часа и много умора. В черна гора беше красиво през планините (даже много), но като цяло маршрута е доста ... грозноват и уморителен.

                При Котор поне веднъж вземете ферибота - ще минете през много приятни селца. Имат някак си много частна атмосфера.

                Поздрави и приятна отпуска!

                п.п. Да не забравя - недостатъка на препоръчвания от мене маршрут е винетката в Косово. За една седмица е около 30 евро, ако не си сърбин и ако си с нормална кола. На мене ми взеха нещо като 77 евро, защото пикапът ми бил "мали камион". За сърбите има отделна ценова листа, която е с двойни цени. "Братята сърби ги скубеме яко", както ми обясни продавача на винетки на границата.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #9
                  От: търся съвет за пътуване до Дубровник

                  То GPS винаги трябва да се ппроверява особенно в държавите който мислим да прекосим с жената.В процес на издирване на нещо като пътен атлас сме в момента и май се насочихме към маршрут номер 1.........или 3.Все пак само аз карам и мисля,че личната ми горна граница но каране е около 900 км.Като цяло изчетох много негативни мнения за полицията по пътя и отношението към водачите,личното ми мнение е,че ако спазваш правилата и са изрядни документите не би трябвало да има проблем.Тъжното че че гърмин устройството предаде фронта и ще ползвам само качения на телефона ИГО като цяло за сега не ме е подвеждал........дано не се изложи.А честно казано през албания и македония не ми се кара........както и през косово.Малко ми се струват по дивашки и неустроени./това само от слухове нямам личен опит./
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #10
                    От: търся съвет за пътуване до Дубровник

                    С полицията никъде не сме имали проблеми. То ние видяхме такава само в Албания, де. Но те гледаха да ти е сръбски номера, за да те спрат.
                    Е, мене ме спряха, защото минах с 90 покрай един пост, докато ограничението беше 50. Та след няколко километра ме спряха следващите (по 10-ина полицаи едновременно стоят да спират, май е някаква специална тактика). Ама само ме предупреди "пиано, пиано", демек бавно. Те са големи италианофони в Албания.

                    Иначе за дивашките държави - и ние така мислехме. Еле па приятелката ми. Сега се чудя как се съгласи да минем оттам. Ама ела я питай сега. Няма нищо дивашко по пътя. Мисля, че за пътуване е доста по-цивилизовано, отколкото през всички останали маршрути. Ама не те навивам, де. Само си разказвам впечатленията.
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #11
                      От: търся съвет за пътуване до Дубровник

                      Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                      С полицията никъде не сме имали проблеми. То ние видяхме такава само в Албания, де. Но те гледаха да ти е сръбски номера, за да те спрат.
                      Е, мене ме спряха, защото минах с 90 покрай един пост, докато ограничението беше 50. Та след няколко километра ме спряха следващите (по 10-ина полицаи едновременно стоят да спират, май е някаква специална тактика). Ама само ме предупреди "пиано, пиано", демек бавно. Те са големи италианофони в Албания.

                      Иначе за дивашките държави - и ние така мислехме. Еле па приятелката ми. Сега се чудя как се съгласи да минем оттам. Ама ела я питай сега. Няма нищо дивашко по пътя. Мисля, че за пътуване е доста по-цивилизовано, отколкото през всички останали маршрути. Ама не те навивам, де. Само си разказвам впечатленията.
                      благодаря ви
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #12
                        От: търся съвет за пътуване до Дубровник

                        Здравейте, колеги. Разгледах и видях, че тема, по която искам да питам вече има, та реших да я събудя. Имаме желание да минем от Дубровник до БГ с кола (отиването до Д. е откъм Италия), може и с преспиване някъде по пътя. Аз съм главен шофьор с над 20г. практика, внимателна съм (от тия, дето спазват ограниченията на скоростта), Форд комби ми е колата, европейска регистрация, десен волан. Имам и двама млади шофьори на задната седалка,ако много настояват и пътя позволява може да ги включа в карането. В БГ не сме ходили от 2006, ще ни се да пообиколим и там- Родопи, Пиринско,Рила, София, от там през Видин нагоре/или Сърбия. Не съм правила такива преходи, а и отдавна не съм била по тия краища, особено с кола. Имаме няколко вида GPS- много стар ТомТом (2005 карта), 2 на смарт-телефона с map-app, и хартиена карта. Всякакви съвети ще са ми добре дошли.
                        Последно редактирано от Anika681; 19-01-15, 15:13.

                        Коментар


                        • #13
                          От: търся съвет за пътуване до Дубровник

                          Първоначално публикуван от Anika681 Преглед на мнение
                          В БГ не сме ходили от 2006, ще ни се да пообиколим и там- Родопи, Пиринско,Рила, София, от там през Видин нагоре/или Сърбия. Не съм правила такива преходи, а и отдавна не съм била по тия краища, особено с кола. Имаме няколко вида GPS- много стар ТомТом (2005 карта), 2 на смарт-телефони и хартиена карта. Всякакви съвети ще са ми добре дошли.
                          Бих препоръчал закупуване на някакъв Гармин със Сити навигатор за Европата, както и ОФРМ карта на България от ВВВ. карта.бг.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: търся съвет за пътуване до Дубровник

                            Тук може да намерите някаква полезна информация, макар че пътуването е с мотори.
                            http://vladi.unixsol.org/macedonia_a...harvatska2014/
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              От: търся съвет за пътуване до Дубровник

                              ВладиЧ, МНОГО благодаря, много ми хареса!!! Прочетох го цялото, внимателно и мисля, че може да ми е от голяма полза. трябва да разгледам картите подробно кое за къде се отнася. Поздравления за прекрасния пътепис, чудесните снимки и приятното изкарване, което сте имали с пловдивчаните. Слагам го в папката за пътуването тоя пътепис, за да се гледа, когато потрябва

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X