Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за пътуване в Турция с кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за пътуване в Турция с кола

    Колеги, за да не отварям нова тема искам да попитам тук: Някой ходил ли е в Турция с куче? Животното си има паспорт и чип според изискванията на ЕС. Дали ще имам проблеми при преминаването на границата и съответно да го разхождам там? Естествено на повод и с намордник. Предварително благодаря за отговорите.

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за пътуване в Турция с кола

      Въпросът е малко нестандартен, но спокойно можете да се обадите по телефона в Турското посолство. Аз номера го бях взимал от нета преди.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #33
        От: Kарта на Турция за Garmin

        Извинявам се за въпроса но не зная къде да го задам.Някой да е бил връщан от Турската граница затова че колата му е по възрастна от 20г.

        Коментар


        • #34
          От: Kарта на Турция за Garmin

          Първоначално публикуван от toush Преглед на мнение
          Извинявам се за въпроса но не зная къде да го задам.Някой да е бил връщан от Турската граница затова че колата му е по възрастна от 20г.
          Въпросът е по-скоро за раздела Пътешествия, но за пръв път чувам такова нещо. За липса на пълномощно, когато колата не е на твое име - да, връщат, но за дърта кола....

          ПП Сега говорих с приятел митничар на границата. Вярно е! По-стари от 20г. коли ги връщат! Не винаги го правят, но го правят!
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #35
            От: Kарта на Турция за Garmin

            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
            Въпросът е по-скоро за раздела Пътешествия, но за пръв път чувам такова нещо. За липса на пълномощно, когато колата не е на твое име - да, връщат, но за дърта кола....

            ПП Сега говорих с приятел митничар на границата. Вярно е! По-стари от 20г. коли ги връщат! Не винаги го правят, но го правят!
            Е това за първи път го чувам?! .... Безумно.

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за пътуване в Турция с кола

              Здравейте,поканен сън на гости в Истамбул.Но чувам/чета /противоречиви неща.Какви усложнения да очаквам за 25годишен автомобил с газова уредба по Турската граница.

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за пътуване в Турция с кола

                Ходил съм доста пъти и съм на метан ( газова).
                Никога никакви проблеми е нямало нито по границата, нито в самата Турция.

                Коментар


                • #38
                  От: Kарта на Турция за Garmin

                  Не мисля, че е безумно. В Ирландия колите не могат да са по-стари от 8 г. Това вече мога да го приема за безумно.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за пътуване в Турция с кола

                    Първоначално публикуван от toush Преглед на мнение
                    Здравейте,поканен сън на гости в Истамбул.Но чувам/чета /противоречиви неща.Какви усложнения да очаквам за 25годишен автомобил с газова уредба по Турската граница.
                    По едно време не пускаха коли над 20г. Но това беше преди 7-8. За сега не знам.
                    ИстаНбул е.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Kарта на Турция за Garmin

                      Де да беше безумно, все някога щеше да дойде умът. Ама не е, за съжаление. Просто корпоративни интереси срещу обикновения жител на планетата. Целта да се продават повече нови автомобили се гони безцеремонно, без оглед на средствата. В случая става дума за лобита на големи производители на автомобили (а то малки няма) в съответните управляващи среди. Ами то с цялата техника е така : телефон се купува за да ти служи 2 години, за колата са предвидили 5. През тези 5 почти нямаш проблеми и после идват лавинообразно. Ако някой изкара повече, имал е късмет. Последните истински коли са от 2000-2001 г. После са все по-фалшиви. При това нарочно и целенасочено, не че не могат. Въобще светът се изражда благодарение на корпоративното мислене.
                      А сега моля модератор да пусне последните няколко поста в отделна тема, че става интересно, но наистина не му е тук мястото. Бих го направил аз, но не мога.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Kарта на Турция за Garmin

                        Благодарско за отговорите.Аз ще се пробвам,пък после ще разказвам.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за пътуване в Турция с кола

                          Здравейте,

                          Някой знае ли дали ще има проблем ако се пътува в Турция с бус 8+1? Попадат ли под някакъв лиценз, ако е с 9 места? Мерси предварителко ако някой знае точно!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за пътуване в Турция с кола

                            Здравейте,
                            Някоя да има идея дали все още важат и картите за магистрали KGS (зелено-бяло-оранжевата), че все още имам една с 30-40лири по спомен.
                            За стикерите е ясно.

                            Коментар


                            • #44
                              Въпрос за пътуване в Турция с кола

                              Здравей колега, картите не важат. Само стикерите. Евентуално, опитай да върнеш картата на гишето на Одрин.
                              Последно редактирано от amokachi; 08-09-14, 17:57.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X