Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С чужд автомобил в Гърция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С чужд автомобил в Гърция?

    Колеги, ще ни се наложи да пътуваме до Гърция с колата на свекъра ми. Някой има ли идея трябва ли да вадим пълномощно за шофьора, на какъв език и въобще ако сте попадали в такава ситуация споделете какви документи ще са ни нужни или дайте съвет къде и кого да попитаме. Мерси!
    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

  • #2
    От: С чужд автомобил в Гърция?

    Винаги пътувам с кола която е на друг човек и до сега не са ми търсили пълномощно.

    Коментар


    • #3
      От: С чужд автомобил в Гърция?

      За Румъния трябва нотариално заверено пълномощно. Предполагам и за Гърция е така.
      Друг е въпроса колко често го искат На мен май никога не са ми го искали, а по едно време пътувах всяка седмица.
      LZ1DWW

      Коментар


      • #4
        От: С чужд автомобил в Гърция?

        Пълномощното ти трябва за да те пуснат да излезеш от нашата граница. На теория дори ти трябва винаги щом управляваш чужд автомобил. Полицаите от години не ги търсят вече, но ако стане някой сакатлък, липсата на пълномощно е достатъчно основание за застрахователите да откажат покритие, без значение на ГО или Каско. Излезеш ли извън границата, никой не търси друго, освен Зелена карта (която отново е на името на собственика, но изглежда и на това никой не му обръща внимание). На Гръцката граница в последните 3 години никой не ми е искал каквото и да е, освен лични документи.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: С чужд автомобил в Гърция?

          5-10 лева е заверката на нотариуса върху пълномощното. Не си струва треперенето.

          Коментар


          • #6
            От: С чужд автомобил в Гърция?

            Заверката на пълномощно е 3 или 4 лева и отнема 2 минути. От около година в Гърция не е необходима зелена карта, но на собствен риск.
            LZ1DWW

            Коментар


            • #7
              От: С чужд автомобил в Гърция?

              Все пак ако решите да правите пълномощно трабва да има и заверен превод на гръцки.Защото и да го поискат няма да могат да разберат нищо и ако се заядат ще ви отнеме доста време докато се разберете.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #8
                От: С чужд автомобил в Гърция?

                3-4-5 пъти на пункта Гоце Делчев дори не са ми искали документите на колата...

                Коментар


                • #9
                  От: С чужд автомобил в Гърция?

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  3-4-5 пъти на пункта Гоце Делчев дори не са ми искали документите на колата...
                  Там съм минавал без да показвам дори лична карта. На кулата не е така. Понякога искат да видят всички документи.
                  LZ1DWW

                  Коментар


                  • #10
                    От: С чужд автомобил в Гърция?

                    Аз карам чужда, и имам пълномощно, досега нито веднъж не са го поискали. Минавал съм 6 пъти през кулата 5 през Илинден и веднъж Златоград - Термес. Моят съвет е ако нямаш време и възможност да обикаляте нотариус тръгвай смело.

                    Коментар


                    • #11
                      От: С чужд автомобил в Гърция?

                      Много пъти съм ходил в Гърция с тест-коли без пълномощно, никога не са ми го искали. Но наистина, за да избегнете нерви, просто идете при нотариус и за 3 - 5 лв. направете да не берете грижи...

                      Коментар


                      • #12
                        От: С чужд автомобил в Гърция?

                        Днес извадихме пълномощно на български език. Нотариуса ни взе 12 лв.
                        Мъжа ми се обажда до посолството на Гърция и оттам са му казали, че не е необходима легализация на пълномощното, но ще трябва и екземпляр на гръцки език.
                        Само не можах да разбера копието на гръцки език трябвали да се подпечатва и от кого?
                        Пътуваме на 30 юни, така, че дотогава всякаква информация ще ни е от полза.
                        И ако някой знае как се стига до Посиди, също ще съм му благодарна за съвети за маршрута. Мерси!
                        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                        Коментар


                        • #13
                          От: С чужд автомобил в Гърция?

                          http://www.viamichelin.com/web/Itine...routeConso=5.6

                          За това ли иде реч?

                          Коментар


                          • #14
                            Re: С чужд автомобил в Гърция?

                            Точно за това става въпрос,
                            Благодаря.

                            Много се чудех откъде да мина, но все не остава време да погледна картата,
                            явно е, че най бързо се минава през кулата, мислех си да мина през Промахон, но отклонението е голямо.

                            Ще разчитам и на ГПС а, никога не съм ходил в Посиди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: С чужд автомобил в Гърция?

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение

                              Много се чудех откъде да мина, но все не остава време да погледна картата,
                              явно е, че най бързо се минава през кулата, мислех си да мина през Промахон, но отклонението е голямо.

                              Ще разчитам и на ГПС а, никога не съм ходил в Посиди
                              Кулата и Промахон са на един и същ пункт, нещо друго може би си имал предвид. Иначе за пълномощното аз лично като го издам го нося в някоя лицензирана фирма за преводи да ми направи превод на английски и турски. Те си заверяват преводите с техен печат и е достатъчно. Вадя на турски, защото преди години ме върнаха веднъж, че не разбирали английски на Капъ Куле. За Гърция са ми искали пълномощно, също и на френско-испанската граница, въпреки, че са в Шенген и по принцип не проверяват. Дори и Пътен полицай в Италия ми е искал пълномощно. В Украйна се заяждаха, че не е посочен срок на валидност, а трябвало изрично да пише, че е безсрочно...
                              Подгответе се да сте спокойни с едим превод на английски.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X