Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една разходка из България - моля за съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една разходка из България - моля за съвети

    След кратко умуване семейния съвет реши да направим една разходка из България - с познавателна цел - да видят децата Козлодуй, да се видим с приятели в Павликени, да разгледаме резервата " Сребърна ", да се напечем малко на плажа в Балчик, оттам - да разгледаме Мадарския конник, после - Велико Търново, оттам - Златоград, евентуално едно-две топвания в тръцкото море, и после - у дома.

    Приблизителния маршрут е описан с думи по-горе - отправната точка е Пловдив, и също и в приложения файл.
    Датата още не е уточнена - но става въпрос от м.Май насетне.

    Интересувам се от състоянието на пътя в някои участъци, които ще определят това - дали да тръгна с джипката, или с леката кола.

    Нямам представа от състоянието на участъците

    1.Видин - Лом - Козлодуй - Гулянци - Никопол - Павликени
    2.Русе - Тутракан - Силистра - Добрич - Балчик
    3.Дебелец - Гурково

    Това е приблизителната траектория, която смятам да поразширя със спиране на всички интересни места и разглеждане на всички забележителности по пътя.

    Най-големия преход е Пловдив- Видин, за който съм си оставил цял ден, но това е първия ден, и се надявам дечурлигата да не се уморят толкова - после са около 200 км преходи, които са поносими..

    Благодаря предварително за съветите и отговорите.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Една разходка из България - моля за съвети

    Евентуални съмнения може да има за 1.
    За 2. и 3. - категорично с леката кола - най-нормални и дори хубави пътища.

    Коментар


    • #3
      От: Една разходка из България - моля за съвети

      За мой срам не съм ходил никога през живота си във Видин, а участъците от пътя дотам, по които съм минавал, не ми носят никакви спомени...

      Коментар


      • #4
        От: Една разходка из България - моля за съвети

        Вени здравей, пътя в точка едно го минавах съвсем скоро. Тесни на моменти пътища, осеяни с дупки ..... с две думи зле е, но се минава. Просто си предвиди повече време за преход по този път, защото няма да успееш да поддържаш скорост. Ако от Пловдив за към Видим караш през София, то тогава си мини през Петрохан. Пътя като цяло е добре с малки изключения по северния склон, но пък е живописен и приятен поне за мен. Стигнеш ли Берковица от там до Видин нямаш никакъв проблем. Успех!
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          От: Една разходка из България - моля за съвети

          И аз не бях ходил, но през пролетта на 2006 поправих тази грешка. Тогава Е79 между Монтана и Видин беше в ремонт и се минаваше през Арчар. Пътят не беше "цвете", но щом минах с Пасата ... Беше запомняща се картинка как Дунав се е разлял, достигнал пътя, и дори преминал в нивата от другата му страна - изглеждаше все едно, че пътят е през средата на Дунав. Доколкото знам (2007 минавах от Монтана до Белоградчик) сега Е79 е в доста добро състояние. Минавах през Враца - Борован - Бяла Слатина - Кнежа - Искър (Пелово) - Долни Дъбник. Тогава се минаваше някак - бавно и внимателно, но сега май не е много добре. Но пък само заради това да тръгнеш с джип ...
          Линк1, линк2, линк3, линк4
          Последно редактирано от gr_kanev; 22-02-11, 14:51. Причина: добавка

          Коментар


          • #6
            От: Една разходка из България - моля за съвети

            Жоро, благодаря ти - дълбоко в душата си се надявах на точно такава информация.

            Вече имам увереността да тръгна с лек автомобил. Вероятно ще е през София пътуването - по магистралата ще глътна доста километри бързичко - това е определящо за дечурлигата - лаптопи, плейстейшъни, кукли, и всякакви занимавки са сложени в листата на приоритетните багажи...

            Опс, докато го напиша..
            Абе - на път винаги е интересно, и с голям хъс взехме да коментираме подробности у дома - все едно ще ходим на Божи Гроб - чак пък толкова...

            Обещавам да направя една описателна и цветуща фотодокументация на интересностите.

            Коментар


            • #7
              От: Една разходка из България - моля за съвети

              Аз ще си я чакам фотодокументацията Пътуването ти ще бъде интересно в този забравен и от Бога северозападен край. Има много красиви места. В Берковица .. градче което много харесвам може да разгледате къщата на дядо Вазов .. дано работи. Ако разполагате с време се качете до хижите под връх Ком. От там се открива страхотна гледка ... ще изровя снимка да покажа, какво се вижда от там в не най-ясния ден на годинта. От Видин към Лом непременно според мен по пътя през Арчар .. така ще караш покрай Дунава където също се откриват невероятно гледки. На места пътя се изкачва на хълмове от където също се виждат големи участъци от реката .. абе красота. Спирам да не ти оспамя темата ... нека и други колеги кажат за трасетата в момента.

              П.С. Картинката .. в ляво Монтанския язовир, а в дясно Врачанския балкан ... в средата, ако е ясно до където ти стига погледа

              Последно редактирано от Жоро Танев; 22-02-11, 15:43.
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                От: Една разходка из България - моля за съвети

                Темата не може да бъде оспамена, защото всяко едно мнение ми е от полза.

                Благодаря!

                Коментар


                • #9
                  От: Една разходка из България - моля за съвети

                  Здравей, Вени! Да се вметна и аз, но само за СЗ България. От Монтана до Видин по международния път няма да имаш някакъв проблем! Същото е от Монтана до Лом. Трагедията е по пътя Видин-Лом през Арчар и Добри дол, покрай Дунав. Не е важно каква е колата, а да мълчите, за да не си прехапете езика. Разстоянията не са големи и, колкото и да е безсмислено, бих те посъветвал да избереш Монтана-Видин-Монтана-Лом. До Монтана можеш да стигнеш по два начина. Единия Жоро ти го описа. Ако избереш него и пътуваш по празниците, на всяка цена звънни, когато си в Берковица! Другият е през Враца. Магистрала до Ботевград и оттам- главния път през Мездра и Враца за Монтана. Успех и лек път!

                  П.П. Ако имаш време, по път за Видин- Магурата, Белоградчишките скали, крепостта Баба Вида. Край Враца- Леденика....
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Една разходка из България - моля за съвети

                    Това е ценна информация - благодаря ти.

                    Евентуално трасе Видин - Ружинци - Лом - преодолимо ли е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Една разходка из България - моля за съвети

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                      Евентуално трасе Видин - Ружинци - Лом - преодолимо ли е?
                      Видин-Ружинци няма грижи. Ружинци-Лом със сигурност не е правен скоро, но нямам инфо (мога да получа) колко е запазен. Нов ХасФалт има само на международния и Монтана-Лом. Надявам се някои от колегите в региона да видят темата за по-актуално инфо. Или пиши на Алекс Маринов.
                      Поздрави!

                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: Една разходка из България - моля за съвети

                        Даа, ценно, много ценно.
                        Определено ще го имам предвид.
                        А пещерите и Белоградчишките скали трябва да се видят задължително, и Баба Вида..

                        В много детска възраст с родителите ми бяхме направили едно такова пътешествие - обиколка из страната, което много ми хареса - е, верно, че някои спомени са избледнели, ама е дошло времето да пътуваме с децата...

                        Остарявам...

                        Още е рано за чак такова прецизиране на маршрута - имам поне 3 месеца до ваканцията, така че като наближи времето, ще искам още такава полезна информация.

                        Благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Една разходка из България - моля за съвети

                          Лично моето мнение, придобито с много горчив опит е, че ако тръгнеш с колата вместо с джипката, ще съжаляваш по няколко пъти на ден и то много. Когато правим такива и подобни "екскурзии" с децата, а това е по няколко пъти годишно, винаги се налага да "кривнем" от пътя, за нещо интересно, неизвестно и/или много красиво. Понякога (в нашия случай често), решаваме да минем по някой по-стар и треторазреден път, не само защото е по-близко като разстояние, а и защото гледките и случките по тези "забравени от хората" места, са неповторима част от едно такова преживяване. Ако искаш да си спокоен и не държиш да караш по магистралата със 160, според мен няма причина да избереш леката кола.

                          П.П. Какви са ти леката кола и джипката.
                          П.П.П.Напиши си предимства и недостатъци в две колонки, реши си дали ще бързаш нонстоп или ще се забавлявате. Направете си план и след това си сложи като цел да изпълните поне 50 % от плана (сложи си неща, които спокойно можете да пропуснете за сметка на други). При така поставени неща, няма как да се провалиш.
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Една разходка из България - моля за съвети

                            Мдааа на едно мнение сме с Упи, но Вени си знае.
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: Една разходка из България - моля за съвети

                              Има още поне 2 интересни места. Вършец и Клисурския манастир. И на около 20 км от Видин местността Божурица / в началото на май поле от цъфнали диви божури/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X