Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сан Диего до Аляска

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Сан Диего до Аляска

    Не го мерихме,чакаше ни пича за вечеря,а и кьсно беше,мечки................СТРАХ..........и само на филета и в чувала.А иначе не се дьрпа много,те каквото ми обясняваха,ритал,пляскал,дьрпал...............нито скача като марлина,нито тежи като жьлтата туна,нито е умен като другите халибутчета.Това кьлве на умряла риба и едни ченгели като за дране на агне,после така му се бях наточил,че го измькнах като прани гащи,само като спря до лодката и ни направи бьрливи - брата му заби един харпун и онова като рече да си ходи и ни попиля ма и ние неподготвени.Харпуна не беше готов,канджа нямаше,летящ гаф няма,балон няма,чука беше някьде,пищов няма ма поне бяхме с голямата лодка.След втория харпун играта свьрши,и лебедка можеше да се ползва.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Сан Диего до Аляска

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ...... като какво дьрпа бе.............ба ли го,като бойлер...........
      Досега съм се търкалял по пода от смях!
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #63
        От: Сан Диего до Аляска

        Уникално.. отново..

        Коментар


        • #64
          От: Сан Диего до Аляска

          Зад тези снимки с рибето и оранжевия чук се крие една малка историйка. Добре, че нямаше един с камера да снима как ловим рибе като първите леваци.

          Връзвал съм акула за задника с въже, държал съм марлин за носа, ползвал съм гаф/ кука/ хиляди пъти ама такава излагация-сефте. Ще ходим за риба. Лодката пълна с оборудване. Взимаме си ние такъмите и се засилваме да ги ловим.

          Първото като клъвна едва не ми извади пръчката от ръцете. За едната бройка да се изложа! Хората хубаво казаха "пригответе се, излизат големи" ама ние нали сме специалисти "айде бе, големи, вадим я като парцал". На лодката имахме 2 харпyна- 2 метра дръжка, истрието е нанизано на върха на 15 мм. арматурно желязо. По средата на острието е захваната малка проволка с 10 метра въже. Като я прободеш рибата, издърпваш дръжката и острието остава от другата страна. Разковничето е да я биеш в задната част на главата. При тyната проблеми няма, темето на рибата се вижда, няма как да го объркаш. Един харпун е повече от достатъчен.

          Е точно там ни е проблема- ние сме специалисти по тyна, не по халибут.

          Удря на брат ми, ние вадим нашите пръчки и аз се надупвам с гафа готов на всичко. Е, или почти всичко. Идва парцала, прави балони ама не го виждаме. Това да не е синята вода в тропиците да видиш нещо. Водата мътно зелена. Тyната идва бяла, лъскава и блести. Тоя халибут си e маскиран в грзоно сиво-кафяво. Викам си-"аз ли бее, ей сега ще я видя и ще я закова". Ще закова баба си- обикновенната риба -тyна, марлин, дорабо... прилича на риба, ясно е къде е задната част на главата. Ясно е къде да се целиш с харпyна.

          "Дигни го нагоре бе! Не го виждам!" Брата напъва, онова излиза на 10 сантиметра от повърхността, започва да пляска като шантаво, вода хвърчи а аз... седя и гледам с харпyн в ръцете. "Aрe бeeee! Харпyнаааа!!"

          Даамм, харпyна ама тyка е 50-50. Ако се загледате в снимките ще видите- гадния халибут излиза абсолютно симетричен. Къде му е задника и къде главата-ясно. Врътката е, че не се знае къде му е темето и къде хрилете. Ударя ли го в хрилете, ще се дръпне и ще си ги разпори, после ще го гледаме тъжно как умира в дълбокото. За опашката аз риба тоя размер няма да хващам след един случай с акула /ама това е друга история/. Та с две думи-на тая палачинка трябва да разбера къде и е гърба и къде корема. Или да имам 2 харпyна и да бия и на двете места та поне да няма празно.

          Млатвам я аз с харпyна /на онче бонче си избрах eдната част на палачинката/ и "дай другия харпун!!!". Даммм, новобрънката със скоростта на катафалка се засилва да го търси. Аз не смея да дърпам за да не го разпоря, брат ми е отпуснал аванс на макарата за да не отскочи някоя кука в муцунките ни /големи куки майка му стара/, онова хвърля вода до тавана, аз псувам, брато и той, новобранеца .... Абе новобранеца търси харпун, който трябваше да е готов от преди час /"теглим ги тия като парцал..."/.

          Разгеле, след сума и време оправихме втория харпун я набодох на шиша. Сега вече няма бягане, от задната част на главата тоя харпун няма вадене. Дърпаме я ние с брата, целите сме мокри, онова подскача... Вадим я отзад и ... кръв и сополи до горната палува. Диването кърви като заклано прасе от хрилете и главата, мята се и пръска кръв навсякъде. "Дай чук!!!". "Момент" и катафалката тръгва... %@#@$@#

          Някой да е хващам прасенце за задните крака. Е същото е ама вместо кал си омазан в кръв. "Хайде чука бееее". "Ми няма го!". "Аварийния чук, Damage control". Това е една кутия с неща за затапване на дупки, инструменти, клинове, смоли. Е, damage control я знаеме всички къде е, знаем и, че има чук в нея. Тоя оранжев чук е за набиване на дървени клинове за затапване на дупки при авария. Тия снимки всъщност са голяма излагация. Само заради тоя чук ще ни бъзикат с години. Абе .... нямам думи. Сега вече и в БГ ни знаят, че една риба не можем да дръпнем като хората. Иначе, ако не знае човек- изглеждаме като "голямата работа" /еле с оранжевия чук.../.
          Последно редактирано от NIKSD; 16-08-10, 02:03. Причина: Kredor :(
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #65
            От: Сан Диего до Аляска

            Не мога да спра да се хиля...Уникален разказ!!!
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #66
              От: Сан Диего до Аляска

              ...Каква е продължителноста на това ,"малко пътуване"?
              Имам предвид,като дни.
              Снимките наистина показват малка част от красотата на това място,но пък интересно разказвате.
              Благодарим за което.
              Поздрави.
              I am just a simple man.

              Коментар


              • #67
                От: Сан Диего до Аляска

                Първоначално публикуван от f500 Преглед на мнение
                ...Каква е продължителноста на това ,"малко пътуване"?...
                Продължителността на пътуването- ами доколкото си спомням ние го направихме за 14 дни. Разcтоянието от Сан Диего Калифорния до Валдез Alaska е към 2300 морски мили. 14 дни за този преход са и много и малко. Ние с ветроходна лодка до Хаваи го правим за около 17 дни /2200 мили/.

                Шантавото на такова пътуване е, че не можеш да караш постоянно и с една и съща скорост по ред причини. Първите 3 дни я карахме като скутер, пробвахме я колко държи и дали е наред- в началото на темата беше обяснено. В Еурика спряхме да зареждам /за втори път/ и се наложи да стоим 48 часа докато се размине буричката. Едни колеги малко след нас запецнаха там 12 дни. После в Port Angeles ни трябваше водолаз- айде и там един ден. На границата на Канада ни арестуваха новобрaнката- и там ден. От Victoria нагоре се тръгва по "вътрешното преминаване" /inside passage/- това са едни канали между баирите и там се кара поне седмица. Там дивотията е, че заради голямата разлика в прилив и отлив, към 4 метра някъде беше, се получават големи течения. На Сеимор Пас по спомени беше към 13-15 възла. Някои каза, че това било място с едно от най бързите течения в света създадени от прилив и отлив. До 50тте години на миналия век е имало скала точно по средата на стеснението, после я взривяват с нещо като 1000 /хиляда/ тона експлозиви. Експлозията била най-голямата не ядрена експлозия за времето си до този момент.

                Та мисълта ми е- и на места като Сеимор пас се бавиш, чакаш правилното време между прилив и отлив когато няма течение или поне не е толкова бързо. Не че не можеш да я сръгаш лодката за половин час и да го преминеш, проблема са ония борове плуващи по водата. Такова дърво нацелиш ли го с 20 възла- отиде коритото.

                Като станаха много дърветата плуващи из водата се наложи да спираме на котва всяка вечер. После търсихме фенер в Принц Руперт, зареждахме в Кетчикан, слизахме до глетчера, ловихме риба в Якутат... и накрая 14 дни.

                Излязохме късметлии, по това време с такава лодка, спокойно можеш да си чакаш седмици да се отвори прозорец във времето за да минеш през залива на Alaska. Собственика много се зарадва като му се обадихме да му кажем, че сме пристигнали. Въобще не ни чакаше толкова рано.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #68
                  От: Сан Диего до Аляска

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3455.JPG
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5200992
                  Seymour Narrows picture
                  Ето снимка от Интернет какво течение прави. Като бърза река.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #69
                    От: Сан Диего до Аляска

                    ...Та и за Канадките щях...такова... да питам?
                    Имали ги по тези ширини и колко вода газят?
                    Поздрави!
                    I am just a simple man.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Сан Диего до Аляска

                      За канадките не знам. Ще оставя жената да отговори на този въпрос. Ние като сме на работа цивилизация не виждаме. Спира се на дока за гориво, зареждаш и продължаваш. Цивилизация и голяма лодка = $$$ за паркинг. Тия $ трябва да им мисля обяснение защо сме ги дали и по каква причина сме спирали. Отчет братче! Не, че не можем да си измислим причини ама е зле за репутацията.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #71
                        От: Сан Диего до Аляска

                        Е те т'ва тук не може да стане. От Албена до Балчик ще ти прекарат лодката поне за 3 дни с 4 стоянки.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #72
                          От: Сан Диего до Аляска

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Е те т'ва тук не може да стане. От Албена до Балчик ще ти прекарат лодката поне за 3 дни с 4 стоянки.
                          Ама да изтъркаляш собственика с време или пари е най-лесното нещо. Обясняваш, че имаш проблем с мотора и си на котва за да го оправиш. През това време караш бавно и пестиш гориво. После обясняваш, че си карал с 30 възла и си издухал нафтата. Като отида да заредя, давам $50 на мексиканеца за да ми напише фалшива фактура. После си прибирам разликата. Накрая се прочувам като лъжец и оставам без работа.

                          Тия брокери и собственици не пасат трева. И понеже не сме много хората които се занимават с тия неща, всеки може да те провери що за стока си. РЕПУТАЦИЯ, е това е. Никoй не ти дава лодка за милиони без да те знае колко ти е акъла. При нас е лесно- имаме от тия "Spot Mesenger" и е много лесно за собственика да ни види къде сме. Сателитен телефон работи постоянно. В момента в, който им кажеш, че имат връзка с тебе по кое да е време и могат да те проверят къде си- взел си сделката. Измамата е много кофти "далавера" в тия среди
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #73
                            От: Сан Диего до Аляска

                            ...Момчета!Чакаме продължението на историята.
                            ...Ако е удобно де?!!!
                            Поздрави.
                            I am just a simple man.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Сан Диего до Аляска

                              По-точно - нова история, че тази видимо приключи. Когато има време, много сте добри в "разкази в картинки".
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #75
                                От: Сан Диего до Аляска

                                Тая има още малко снимки,но като се пребера ще ги пусна,че сега сьм на една моторна от Сиатьл до Сан Диего и пиша от телефончето.Брата е около Санта Барбара с друга лодка,сьбира материал за разказване.При мен е скучно,лодката е като нова.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X